23.9 C
Szklarska Poręba
wtorek, 27 lipca, 2021
 • Avatar

  Ines skomentował Spacer badawczy po Dolnej

  Wzdłuż alejki prowadzącej do PKP po zapadnięciu zmroku niestety nie istnieje oświetlenie uliczne. Więc powrót do domu wieczorem z pracy czy szkoły jesienią i zimą do przyjemnych nie należy. Od PKS też początkowy fragment idzie się po ciemku. Administracyjnie należy do Piechowic, ale korzystają mieszkańcy Szklarskiej Dolnej. Zdjęcie 12 to nie Wanda, to jeden z budynków ZNTK Bydgoszcz.
  Przejdź do komentarza
  2021/06/08 at 12:04 am
  • Michał Pyrek

   Michał Pyrek skomentował Spacer badawczy po Dolnej

   Dziękuję za uwagi. Tak, odcinek ulicy od przystanku PKS do “Rezydencji Piastowskiej” jest nieoświetlony i pozbawiony chodnika. Sprawę polepszenia warunków bezpieczeństwa na tym odcinku należy zrealizować w porozumieniu z gminą Piechowice. Tu widzę także swoją rolę. Największe koszty byłyby związane z położeniem kabla (lampy solarne mogłyby być jednak niewydolne w tym miejscu, bo jest mocno zacienione). Pozostałyby jeszcze kwestie eksploatacyjne. Jednak myślę, że przy dobrej woli obu gmin temat jest do zrealizowania. Oświetlenie ulicy Kolejowej od stacji to już zadanie naszej gminy i należy o nie zadbać. Dodam jeszcze, że wraz z oddaniem do użytku punktu widokowego przy Zbójeckich Skałach zwiększył się ruch w pobliżu stacji PKP. Warto by było pomyśleć o zorganizowaniu miejsc parkingowych, aby uniknąć chaosu. Generalnie jest trochę rzeczy do ogarnięcia na Dolnej. Pozdrawiam, Michał Pyrek.
   Przejdź do komentarza
   2021/06/08 at 8:38 am
 • Avatar

  Bolesław skomentował Czy radny jest bezradny?

  Nie pamiętam takiej rzeszy osób odpowiedzialnych za poszczególne problemy, ale pamiętam, że były rozliczne terminy na rozpatrzenie sprawy, decyzje administracyjne. Dziś odnoszę wrażenie, że mogę zostawić pismo w każdej sprawie i czekać, bo pracownik merytoryczny w urzędzie ma czas.
  Przejdź do komentarza
  2021/06/04 at 9:16 am
 • Avatar

  Juliusz Olszewski skomentował Radny to wybór

  W szklarskim samorządzie jest marnie, również dlatego, że od dawna działa ten sam schemat – radni nie potrafią stworzyć i utrzymać sprawnej komunikacji społecznej na linii radny – mieszkaniec. Nie było i nie ma żadnych spotkań radnych z zainteresowanymi mieszkańcami. Okazjonalne rozmowy na ulicy nie wystarczają. Klikanie na fejsie to zabawa lub ledwie sygnalizowanie spraw. Radny MUSI znaleźć czas na takie relacje. Ludzie w większości są zabiegani i nie mają głowy do jałowych ruchów. Gdyby nauczyć ich, że ZAWSZE o tej samej porze w tym samym miejscu odbywa się spotkanie radnego z jego okręgiem, to zaczęliby przychodzić. Spotkania niezbyt częste, 1x w miesiącu jest akurat. Regularnie, z żelazną konsekwencją i punktualnością. Przymilanie się do elektoratu w kampanii wyborczej staje się irytujące w porównaniu z byle jaką aktywnością radnego. Ludzi interesują dziury w chodnikach i tylko czasem problemy w makro skali, jak obłąkana polityka bezkarnych deweloperów. Wszystko jest jakoś ważne. Radny musi umieć się w tym poruszać. Może się zorganizować grupowo, z innymi radnymi. Nie wolno robić show, tylko pracować. Z ludźmi i między ludźmi. To nie jest jedyna metoda doskonalenia relacji społecznych, ale najprostsza praca u podstaw. Knajpa, ciastko, kawa, piwo… Nie popijawa, nie bleblanie o niczym, tylko rzeczowo i na temat. Z notatkami do obróbki przez radnego. Krótko, max 1 godzina, po której można się zasiedzieć przy trzeciej kawie, ale nie wolno mylić i mieszać konwencji. Teraz pracujemy, później możemy się zabawić i poplotkować o sprawach “z życi wsi”. Słyszałem zastrzeżenia, typu – “nikt na takie spotkania nie przychodzi”. Szanowni, bez obrazy, ale to są głupstwa. Najpierw zacznij i poprowadź kilka takich spotkań. 1x w miesiącu, przez MINIMUM 1 rok i zobaczysz jaki będzie rezultat. Jeżeli przez cały rok nikt sie nie pojawi, to znaczy, że coś jest nie tak. Jeżeli frekwencja będzie groteskowa, czyli przyjdzie nawet 1 mieszkaniec, to znaczy, że jest sukces – na miarę takiego właśnie zaangażowania narodu. Tak się buduje silne i trwałe poparcie, a nie chwilową akceptację przed urną wyborczą. Tak, ale to się musi chcieć.
  Przejdź do komentarza
  2021/06/02 at 4:24 pm
 • Avatar

  Juliusz Olszewski skomentował Pierwszomajowe sprzątanie

  Dobra fraza: “Po co kogoś chwalić, lepiej mu przywalić”, jest nośna, ma rytm 🙂 Może działać jak nadtytuł, motto. Bardzo ładnie brzmi 🙂 zwłaszcza w kontekście tchórzliwego ujadania z (anonimowego) ukrycia.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/16 at 9:58 am
 • Avatar

  Leśnik skomentował Pierwszomajowe sprzątanie

  No to się nie zrozumieliśmy 🙂 Przykro mi że zburzyłem Twoje, Michale poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Nie taki był mój cel. Gdybyś czytał dokładnie i spokojnie a nie przez pryzmat drobnych złośliwości, zdołał byś dostrzec, że nie neguję dobrego uczynku jaki został spełniony. Ale niestety są ludzie którzy się z Was będą śmiać i śmiecić dalej, a Wy… czy nawet my będziemy sprzątać i tak do zaje…chania. I powiedz mi, że to o to chodzi aby jedni śmiecili a drudzy po nich sprzątali? Tak!!! dobrze, że są tacy, którzy reagują sprzątają i źle że są potrzebni. Problem jest złożony. Po pierwsze chamstwo i buractwo śmieciarzy, których nikt nie nauczył, że się śmieci do lasu nie wyrzuca. I tu jestem zwolennikiem o wiele bardziej surowszych restrykcji niż te obecne. Po drugie słaba wydolność służb które “muszą” być wyręczane przez wolontariuszy. A tak być nie powinno. No chyba, że rzeczywiście chodzi tylko o to żeby się spotkać, pogadać, posprzątać po jakichś łajzach co same nie potrafią zadbać o porządek. Następnym razem postaram się pisać bardziej precyzyjnie, żebyś nie brał tak wszystkiego do siebie. Swoją droga taka nadwrażliwość u kandydata to słaba cecha. Kreujesz się na mistrza krytyki ale łyżkę dziegciu w swoją stronę traktujesz jak zbrodnię. “Psychologia obywatelska” jest pojęciem nowym i na pewno nie sformalizowanym, nie wiem nawet czy zręcznym, nie mniej określenie jest w miarę chyba zrozumiałe. Poczytaj o : The psychology of citizenship. Pani Ewo, pyta Pani o aktywność samorządowców? Pokażą się a jakże na miejskiej akcji podobnego i klasycznie pokazowego typu.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/15 at 11:10 pm
 • Avatar

  Ewa skomentował Pierwszomajowe sprzątanie

  Bardzo współczuję Leśnikowi, że ma tak ukształtowany pogląd na temat inicjatywy oddolnej. Złośliwości i frazesy nt. psychologii obywatelskiej nijak się mają do tego, co ci ludzie zrobili. Im się chciało. Zrobili to nie na pokaz, tylko po to, aby było czysto i schludnie. Używasz Leśniku sformułowań o pudrowaniu problemu, o działaniach na pokaz. Edukacja ekologiczna i prewencja ‐ no właśnie, a gdzie działania gminy w tym zakresie, gdzie rola i obecność samorządowców? Nigdzie ‐ nie mają czasu, bo muszą schlebiać władzy i pilnować stołków. To na tyle. Wstyd mi za takich mieszkańców Szklarskiej Poręby, którzy sami nic nie robią, za to uwielbiają krytykować innych ‐jakie to polskie. Po co kogoś chwalić, lepiej mu przywalić.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/14 at 2:01 pm
 • Avatar

  Leśnik skomentował Pierwszomajowe sprzątanie

  To ja jednak z łyżką dziegciu do tej lukrowanej laurki. Inicjatywa oddolna – świetnie, ale…. Niestety z punktu widzenia tzw. psychologii obywatelskiej takie działania sankcjonują istnienie patologii. Patologii jaką jest zaśmiecanie lasu lub wyrzucanie śmieci gdzie popadnie. Taki wyrzucający śmieci ma gdzieś że nie wolno, że szkodzi środowisko….bo przyjdą frajerzy (przepraszam społecznicy) i to co panisko wyrzuciło oni posprzątają. To jest pudrowanie problemu. Zwalczamy skutki a nie przyczyny. Takiego pacjenta trudno wyleczyć panie doktorze. Czy to znaczy, że nie sprzątać? Nie. Sprzątać, może niekoniecznie tak na pokaz. Najwięcej takich akcji jest przed wyborami, więc cykliczność taka słabawa. Jeszcze dwie kwestie są tu potrzebne. Edukacja ekologiczna. I prewencja. Jeśli nauczymy się pilnować porządku, zwracać uwagę gdzie i kto wyrzuca śmieci a nie odwracać wzrok i udawać że to nie nasz problem. To jest nasz problem. Ale nie wychowamy dzieci wyręczając je we wszystkim. Taka akcja, wyrwana z kontekstu, nie związana z żadnym planowym działaniem, nie przyniesie żadnych efektów, poza doraźną namiastką sprzątniętego kawałka lasu.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/12 at 10:57 pm
  • Michał Pyrek

   Michał Pyrek skomentował Pierwszomajowe sprzątanie

   Co tam łyżka dziegciu przy tonach ścieków ładowanych do Kamiennej. Zwłaszcza dodana przez osobę, która ma do zaprezentowania jedynie drobne złośliwości i czcze gadanie. Odniosę się jednak do dwóch kwestii. Nie rozróżniamy takiego pojęcia jak „psychologia obywatelska”. Jest natomiast psychologia społeczna i być może to miałeś na myśli. Ta dziedzina z pogranicza psychologii i socjologii bada w jaki sposób obecność innych ludzi i ich działania wpływają na psychikę jednostki. Jak wynika z zamieszczonego przez Ciebie komentarza, tego typu spotkanie, w czasie którego sprzątamy, rozmawiamy, poznajemy się lepiej to dla Ciebie frajerstwo, a dla uczestników i części obserwatorów nie. Zauważ jedno, że nikt oprócz Ciebie z tym się nie obnosi. Natomiast “dobre rady” zostaw sobie, swoim dzieciom, jeśli je masz, a najlepiej sam wdrażaj je w życie. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie jest to wdzięczne zajęcie, ale do przeprowadzenia. Musisz tylko pozbyć się dziegciu i zamienić jego dozowanie po łyżce na inne techniki, bliższe postrzeganiu rzeczywistości przez młode pokolenie. I na koniec wątek wyborczy. Sorry Winnetou, ale pomyliłeś adresy. To nie ja udaję nagłe zainteresowanie małym kościółkiem na Dolnej i organizuję propagandowy spęd firmowany przez burmistrza i radnych z Jego komitetu. To nie ja wzywam w tonie towarzyszy Gierka i Jaroszewicza do uporządkowania „(…)wnętrza co postaramy się zrobić w najbliższym czasie oraz zabezpieczenie ołtarza i ambony – ściśle wg wskazań konserwatorskich” tylko Robert Kotecki na łamach miejskiego biuletynu. To jest właśnie słownikowy wręcz przykład próby zrobienia z mieszkańców frajerów. Howgh!
   Przejdź do komentarza
   2021/05/13 at 10:37 am
 • Avatar

  Juliusz Olszewski skomentował Fiksacja na cięcie

  Z anonimem nie polemizuję. A ulżyj sobie jeszcze, bo tchórzostwo boli tchórza, a nie lżonego przez tchórza.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/12 at 8:46 pm
  • Avatar

   leśnik skomentował Fiksacja na cięcie

   Dziwne. Zwykle chętnie pan dyskutuje i anonimowość rozmówcy nie zawsze Panu przeszkadza 🙂 No trudno, proponuję następnym razem choć odrobinę przemyśleć to co chce Pan napisać. Nie, nie proponuję. Z serca radzę. I niech Pan sobie boazerię zrobi ze spróchniałego drzewa. Tak, ulżyło mi. Dziękuję i Pozdrawiam.
   Przejdź do komentarza
   2021/05/12 at 10:46 pm
 • Avatar

  Ewa skomentował Pierwszomajowe sprzątanie

  I co? I znów nasze władze zaspały na wiosenne porządki, a oddolna inicjatywa społeczna ‐ inteligentna i ekologiczna‐ wykonała kawał dobrej roboty. Brawo mieszkańcy Osiedla Leśników i mieszkanka Dolnej, podziękowanie dla MZGK za odbiór zebranych odpadów. A tak na marginesie‐zastanawiam się nad fenomenem naszego burmistrza, bądź co bądź urzędnika. Nic nie widzi, nic nie słyszy po prostu nic nie wie o swoim mieście. A dlaczego bo nie chodzi po nim tylko jeździ Toyotą i dużo mu umyka. Proponuję cichy chód po ulicy kilka razy dziennie w różnych rejonach Szklarskiej Poręby, a zobaczy dużo ciekawych rzeczy. Pozdrawiam Redakcję.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/07 at 3:05 pm
 • Avatar

  Leśnik skomentował Fiksacja na cięcie

  ZDECHŁA PODSTAWOWA WIEDZA. Nie informacja. Z informacją nie ma problemów, jest ogólne dostępna. Pewnych problemów może dostarczyć preparowanie informacji, snucie spiskowych domysłów o czym świadczy zarówno powyższy artykuł jak i głupio – mądry komentarz pod nim. Nic w przyrodzie nie żyje wiecznie, ale się przeobraża. Pobieranie pożytków na zrębach w postaci drewna następuje w okresie kiedy drzewo zaczyna proces starzenia się. Taki stary las stopniowo traci swoją stabilność. A drewno traci swoje właściwości. Drzewa zaczynają być podatne na choroby…nie nadają się już do budowy domów, ani nawet na opał. Więc lepiej aby przybywało wiatrołomów? Gospodarka leśna produkuje drewno. Tak jak rolnictwo hoduje zboża. Energetyka wytwarza energię. To nie wstyd, że potrafimy czerpać pożytki z lasu nie naruszając jego zasobów. Tak człowiek działał od czasów prehistorycznych. Sadzenie i wycinka lasów to właśnie ekologia Taka rada dla autora tekstu i autora komentarza : Rozejrzyjcie się dookoła siebie…na pewno znajdziecie przedmioty wykonane z drewna. Rozumiem jednak że w mniemaniu Pana Olszewskiego hodować drzewa trzeba tylko po to by zgniły lub spróchniały? Liczmy się jednak z tym, że to koniec z papierem, meblami z drewna, domami… I dopłacimy do tego interesu słono. Z własnej kieszeni.
  Przejdź do komentarza
  2021/05/04 at 4:48 pm
  • Michał Pyrek

   Michał Pyrek skomentował Fiksacja na cięcie

   Jedna, ale zasadnicza uwaga. Jeśli mówimy o plantacji czy gospodarstwie leśnym to stosowanie pojęć „pozyskiwanie”, „pożytki na zrębach”, „zasoby”, „czerpanie pożytków”, „właściwości drzewa” jest uzasadnione. Jeśli mówimy o lesie, jako skomplikowanym związku wielu elementów przyrody ożywionej i nieożywionej, to wiedza nie tyle zdechła, ile jeszcze się nie narodziła w Twoim komentarzu. Najbardziej rozbawiło mnie zdanie, że „stary las stopniowo traci swoją stabilność”, ale tylko na moment. Po nim przyszła refleksja, że mówimy o dwóch różnych rzeczach.
   Przejdź do komentarza
   2021/05/13 at 10:48 am
 • Avatar

  Marek skomentował PSZOK-u nie ma, winnych też

  https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/107456/Konflikt-w-karkonoskich-wodociagach-Scieki-trafia-do-rzeki
  Przejdź do komentarza
  2021/04/29 at 7:27 am
 • Avatar

  Rekin skomentował PSZOK-u nie ma, winnych też

  Ludzie nie narzekajcie przecież kładą kostkę na pszok-u, będzie pięknie na 2-3 lata. Robota robiona jak na ul. Klimatycznej, czyli bez korytowania na 15 cm podbudowy. Ale i tak ją odbiorą. Czy nasi radni są tak bezradni, że nic nie widzą, tu jest potrzebne działanie. Burmistrz i tych dwóch starszych panów i tak będą się cieszyć z fuszery.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/28 at 9:26 pm
 • Avatar

  Tymonides skomentował PSZOK-u nie ma, winnych też

  Pani Ewa w swoim komentarzu pyta, cytuję: “Gdzie u was mieszka prawo?”. Główną siedzibę prawo powinno mieć w gabinecie burmistrza i głowie radcy prawnego. Czy tak jest w rzeczywistości? Odpowiedź pozostawiam Państwu. Jeżeli takie miasto jak Szklarska Poręba kolejną kadencję zarządzane jest na poziomie PGR-u w Koziej Wólce to efekt może być tylko jeden – katastrofa. P.S. Dziękuję wszystkim wyborcom “Naszego Mirka” za tyle szczęścia i radości, jakie daje nam urzędujący burmistrz wraz ze swoją ekipą. Świetnie się spisaliście Szanowni wyborcy. Proponuję trzecią kadencję i pomnik dla burmistrza, najlepiej w okolicach PSZOK-u.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/28 at 12:25 am
 • Avatar

  Stach skomentował PSZOK-u nie ma, winnych też

  Za taki burdel odpowiedzialni winni być wylani na zbity łeb. Radca prawny, który nie wie że nadzorowany przez miasto PSZOK działa nieprawnie. Ktoś podjął błędne decyzje, a odpowiedzialnych nie ma. Najlepiej zwalić wszystko na PIS i Kaczyńskiego teraz to stało się normą. Jest jak zwykle w Szklarskiej od wielu lat. Nikt za nic nie odpowiada, bo przecież mieszkańcy i tak wybierają zawsze prawie tych samych łącznie z burmistrzem.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/26 at 7:19 pm
 • Avatar

  Ewa skomentował PSZOK-u nie ma, winnych też

  Ludu Szklarskiej Poręby obudź się! To, co u was się dzieje, to wygląda jak odległa galaktyka rządzona przez grupę ograniczonych umysłowo trolli. Gdzie godność i mądrość mieszkańców jednej z najpiękniejszych miejscowości w Polsce? Czy nie widzicie i nie czujecie, że wasza władza lokalna idzie na przeczekanie, a jej poczynania nijak się mają do działań na rzecz mieszkańców i ich dobra? Czytam wszystkie artykuły i ogarnia mnie przerażenie co będzie dalej, jak daleko posuną się władze Szklarskiej Poręby w swoim egoistycznym działaniu, bezmyślnym a niejednokrotnie na granicy prawa. Gdzie jest nadzór Rady Miasta? Gdzie u was mieszka prawo? Szkoda, aby tak piękna dolnośląska perła Karkonoszy stała się siedliskiem betonu, marnych dróg i dojazdów i śmietnikiem. Turyści na pewno wtedy nie przyjadą.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/26 at 10:40 am
 • Avatar

  Juliusz Olszewski skomentował Fiksacja na cięcie

  INFORMACJA ZDECHŁA. Taka to nasza, świecka tradycja. Lasy Państwowe szarogęszą się na naszym, jak na swoim. Naród, raz na jakiś czas idzie do urn i wybiera durniów, albo cwaniaków, którzy doskonale wiedzą jak zamotać w głowach, żeby się ludzie zbytnio nie wyedukowali w trzymaniu władzy za załgane gęby. Lasy nie mają interesu w informowaniu mieszkańców co robią w “swojej fabryce”, ponieważ prezentują kulturę folwarcznego pana bezkarnie okładającego kijem chłopów pańszczyźnianych. Daleko im do nowoczesnego przedsiębiorcy o szerokich horyzontach. A więc władza samorządowa ma psi obowiązek dbać o drożność kanałów informacyjnych. Jak mieszkaniec chce wiedzieć o co chodzi z wycinką, to odruchowo pyta burmistrza. I dostaje odpowiedź, bo burmistrz uruchamia redakcję biuletynu samorządowego, żeby w locie rozpytała leśników. Taaa… ale to jest strasznie trudne do zrozumienia, więc zostaje tylko Facebook, domysły i teorie spiskowe.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/19 at 9:18 pm
 • Avatar

  Juliusz Olszewski skomentował Taki PSZOK, że szok!

  Brak PSZOK-u wnerwia mieszkańców, więc pojawiają się na Facebook’u różne pomysły. Jeden z nich – wysypywanie śmieci pod urzędem też mi się podoba, ale to jest partyzantka, a nie metoda umocowana prawnie. Skończy się atakiem formalno-prawnym – mandaty itd. Chyba jest inny sposób – o ile gmina MA OBOWIĄZEK utrzymywać PSZOK!? Wtedy mamy haka na nieudolną władzę Grafa – nie wykonuje ustawowego obowiązku. Wtedy można zorganizować wywózkę we własnym zakresie, ZAPŁACIĆ fakturę i zażądać od urzędu zwrotu kasy. Poprzedzić to należy jednak zapytaniem urzędu co robić w kwestii wywózki swoich “gabarytów”? Odczekać ustawowy czas na odpowiedź, która raczej nie przyjdzie i uruchomić transport. Warto zasięgnąć porady prawnej. Ja bym zaczął od prawnika urzędowego! Serio. Podobno tak samo służy władzy i mieszkańcom. W pierwszym odruchu nie bardzo w to wierzę, ale pamiętam takie zapewnienia wypowiadane przez radną Małgorzatę Drużkowską. Radna, osoba poważna, odpowiedzialna, dlaczego miałaby rzucać słowa na wiatr? Sprawdźmy tę gotowość. Są jakieś formalne uregulowania zwrotu kosztów, które mieszkaniec musiał pokryć wyręczając gminę. Są terminy zwrotów kosztów, naliczania odsetek itp. Niech prawnik poradzi. Jak władza zobaczy, że to nie przelewki, to może się wystraszyć i znacznie przyspieszyć uruchomienie nowego PSZOK-u. Na kręcenie nosem nad uciążliwością ww procedury i ryzykiem ponoszenia kosztów odpowiem prosto – z przeciwnikiem walczy się jego metodami, orężem są przepisy prawa. Trzeba było mądrze skreślać kratki wyborcze, szukając dla swojej gminy burmistrza – partnera. Chociaż, może zastawienie starą kanapą wjazdu na parking pod UM byłoby fajnym happeningiem? Nie będzie zaśmiecania środowiska, bo stanie jedna kanapa. Odpowiednio oflagowana będzie obfotografowana i pokazana w Internecie. Śmieszna władza najbardziej boi się śmieszności.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/18 at 4:44 pm
 • Avatar

  Tymonides skomentował Taki PSZOK, że szok!

  Kolejny przykład braku kompetencji i braku panowania nad sprawami miasta. Następna porażka z wielkiej serii porażek “Naszego Mirka” i jego ludzi. Najgorsze jest to że ze skutkami “zarządzania” obecnego burmistrza będziemy, jako mieszkańcy, musieli zmagać się przez kolejne dziesięciolecia. Przykre to i smutne, że z mojego ukochanego miasta zrobiono turystyczne Tesco, w którym chaos i bałagan ramię w ramię z burmistrzem budują nam “lepsze jutro”.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/14 at 3:55 pm
 • Avatar

  Piotr Kozioł skomentował Nagrody dla sportowców

  Witam wszystkich. Jestem jednym z tych, którzy głosowali za niniejszą uchwałą, ponieważ uznałem, że wybitne osiągnięcia sportowców ze Szklarskiej Poręby warto nagrodzić tymi symbolicznymi nagrodami. Projekt uchwały przyszedł ze strony burmistrza, miałem nadzieję, że jako były sportowiec i osoba deklarująca wiedzę o tym, jak wygląda środowisko sportowe naszego miasta wie, jakie dyscypliny sportowe powinny być ujęte w tej uchwale. Z powyższego komentarza wynika, że niekoniecznie. Deklaruję, że na najbliższej komisji finansów RM powrócę do tego tematu i będę aplikował o rozszerzenie listy dyscyplin, lub jeszcze lepiej, o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Pozdrawiam, Piotr Kozioł
  Przejdź do komentarza
  2021/04/12 at 6:26 pm
 • Avatar

  Janusz skomentował Nagrody dla sportowców

  …powinno być za wybitne osiągnięcia sportowe, bez wyszczególniania dyscyplin…radni coś słyszeli o nartach biegowych no i o piłce nożnej? Ale już o skibobach to już nic… Pomimo gradu medali zdobytych przez mieszkańców Szklarskiej Poręby i okolic, na Mistrzostwach Świata (tak indywidualnie jak i drużynowo) i to medale złoto, srebro bądź…wstyd mi “RAJCY” za was?…może taka obiegowa prawda że, radny zaradny dla siebie ☹️ może już czas by zmienić obiegową opinię??? o radnych , więc uruchomić proszę szare komórki, pomimo że, covid wam je nadszarpnął
  Przejdź do komentarza
  2021/04/08 at 2:56 pm
 • Avatar

  spacerownik skomentował Taki PSZOK, że szok!

  …..i pracujący wcześniej na PSZOK Ryszard Głodek.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/05 at 1:13 pm
 • Avatar

  spacerownik skomentował Pieniądze przyznane

  9 tysięcy za spacer po mieście? No nieźle.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/05 at 1:12 pm
  • Michał Pyrek

   Michał Pyrek skomentował Pieniądze przyznane

   No, wie Pan, trzeba nowe buty kupić i coś na grzbiet… A tak poważnie, proszę zerknąć na pierwszą edycję >>>Spaceru Historycznego po Dolnej. Jako organizatorzy nie pobieramy żadnego wynagrodzenia. Jako autor scenariusza i pozyskujący mieszkańców Dolnej do występów także nie. Czy 9 tys. za takie wydarzenie to dużo (“nieźle”)? Myślę, że gdyby Miasto chciało to zrobić w warunkach komercyjnych, to nie znalazłoby chętnych…
   Przejdź do komentarza
   2021/04/05 at 6:45 pm
 • Avatar

  Ryszard Głodek skomentował Taki PSZOK, że szok!

  Tak dla przypomnienia: 1. Mirosław Graf członek zarządu Związku Gmin Karkonoskich. 2. Janusz Lichocki delegat Rady Miasta Szklarska Poręba do Zgromadzenia Związku Gmin Karkonoskich. 3. Dawid Skowron przewodniczący Rady Nadzorczej KCGO sp. z o.o. Czyżby „zapał odwoławczy” zorganizowały osoby zasiadające w organach ZGK i KCGO?
  Przejdź do komentarza
  2021/04/03 at 10:09 am
 • Avatar

  Juliusz Olszewski skomentował Taki PSZOK, że szok!

  Oj tam, oj tam! Nie zawracajcie gitary Naszemumirkowi. Nasz koleżka nie ma głowy do tych nudów. Ma za to świetną obsługę prawną, że odpowiem na jedno z pytań. Gdyby prawnik był słaby, to Mirek dawno by stracił ukochane stanowisko. Inna sprawa, że społeczność = elektorat jest winny temu bajzlowi. Najpierw wybrał Grafa na stołek, a teraz nie ma energii do egzekwowania od niego obowiązków.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/03 at 9:36 am
 • Avatar

  Andrzej skomentował Taki PSZOK, że szok!

  Niefrasobliwość to chyba najdelikatniejsze słowo jakiego można użyć. Lepiej walczyć po sądach niż przygotować odpowiednie warunki do prowadzenia PSZOK zgodnie z wymogami? Chyba w czasie pandemii ktoś ma za dużo wolnego czasu i przysnął.
  Przejdź do komentarza
  2021/04/03 at 7:46 am