22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Bezkrólewie do środy

Radni i Burmistrz zostali zaprzysiężeni. Brakuje jednego radnego Piotra Kozioła z KWW Ryszarda Rzepczyńskiego. Jest na urlopie, wraca w grudniu.
Na przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszono dwóch kandydatów – Mirosława Hochoła z komitetu wyborczego Grzegorza Sokolińskiego i Rafała Wróblewskiego z KWW Mirosława Grafa. Pierwsze głosowanie nie przyniosło rezultatu. Drugie, po 15 min przerwie, też nie. W drugim podział głosów był 7 na 7. Radny Krzysztof Jahn wnioskował o 10 min przerwy. Radny Mirosław Hochół, za przerwaniem sesji do środy 21.11.2018 godz. 14:30. Przegłosowano drugą propozycję. Bezkrólewie w radzie jeszcze przez dwa dni.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

42 KOMENTARZE

 1. Impas. Smutne, że KWW Gospodarni tak “wieszali psy” na pochodzącym z Karpacza kandydacie na burmistrza R. Rzepczyńskim, a sami popierają mieszkającego w służbówce w “Sasance” R. Wróblewskiego, jak sam przyznaje człowieka bez żadnego doświadczenia samorządowego wobec kandydatury wieloletniego mieszkańca Szklarskiej, radnego 3. kadencji, byłego Przewodniczącego Rady Miasta – Mirosława Hochoła. Dwulicowość czy różne standardy zależne od … no właśnie od kogo czy czego? W początkach grudnia wraca do Szklarskiej Piotr Kozioł z KWW Lepsza Szklarska, który jasno deklarował poparcie dla Mirosława Hochoła, a wtedy arytmetyka wyborcza będzie nieubłagana 8:7 dla koalicji radnych. Zostanie tylko niesmak i medialny wstyd.

  • Panie Szklarzu!
   W służbówce? W Sasance? Nie wiem, kto takich informacji Panu ( Pani ) udzielił. Pomijając to kłamstwo z satysfakcją stwierdzam, że jednak więcej dla Szklarskiej zrobiłem, będąc przybyszem, niż Pan Rzepczypczyński, którego lubię i cenie. A może tak radni tego właśnie obozu wypunktują mnie i powiedzą, co zrobili na przestrzeni ostatnich dwóch lat? Pozdrawiam i zapraszam na rozmowy do służbówki.

   • Przeuroczy Panie Rafale !
    Proszę unikać sformułowania .. obóz”, ponieważ ma konotacje niekoniecznie pozytywne. Proszę również , abyście Wy ,,wybrańcy” zakopali szczeniackie miniwojenne topory i przywdziali na swe – niewątpliwie mądre i zafrasowane – głowy oliwną gałązkę. Nie może ciągle być podziału na Wy i Oni. Wasza piętnastka Rajców i Mirosław G. macie jeden obowiązek wobec WYBORCÓW. Czy macie świadomość jaki to obowiązek ?
    Życzę Wam racjonalnej refleksji. I pozdrawiam serdecznie.

 2. ups…..to się porobiło…..w wyborach głosowałem na Komitet Rzepczyńskiego, stawiając na lepszą Szklarską. A tu się okazuje, że jednak Lepsza nie wystawiła swojego kandydata, tylko poszła za Sokolińskim…hmmm….miałem wrażenie, że są bardziej postępowi. Szkoda. Zmarnowany głos jak się okazuje.

  • Zmarnowany głos byłby wtedy, gdyby poparli kandydaturę Pana Wróblewskiego. Proszę mi wierzyć, ale parcie Pana Rafała na stołek przewodniczącego RM (spotkania z niezaprzysiężonymi radnymi, esemesowe umizgi) zdaje się nie gwarantować możliwości rozszerzania pola współpracy w radzie. Rzymski historyk Tacyt napisał, że dla pożądających władzy nie istnieje droga pośrednia między szczytem a przepaścią.
   Lepsza nie wystawiła kandydata z prostej przyczyny, nikt z wybranych radnych nie ma doświadczenia w pracy w takim gremium. Jednakże, jak widać, są tacy, którym to nie przeszkadza w promowaniu swojej osoby. Mniej emocji, a więcej głębszej analizy z pewnością będą pomocne. Pan Hochół nie jest kandydatem idealnym, ale formalnie jest do zaakceptowania.

   • Panie Michale!
    Spotkania z niezaprzysieżonymi radnymi? W sensie, że ja się spotykałem? Tak, na ich prośbę. Proszę ujawnić również te esemsowe umizgi, bo takich nie pamietam. Śmiało, w duchu nie rzymskiej, ale greckiej demokracji, o której miałbym dużo więcej do powiedzenia niż Pan.

    • Ma Pan na myśli grecką demokrację okresu klasycznego, czy rodzinnych klanów w XX wieku? W ostatniej części ostatniego zdania więcej Pan napisał o sobie, niż ja zawarłem w swym komentarzu. Niemniej podkreślę, niczego tak nie pragnę w obecnej sytuacji, jak tego, że jestem w błędzie.

     • Panie Michale!
      Kończąc ten wątek. Może się Panu wiele w mojej osobie nie podobać, ma Pan do tego prawo. Proszę tylko nie rzucać w przestrzeń publiczną nieprawdziwych informacji.

    • Panie Rafale pojawił się pan znów na “Głosie” . To miło z pana strony . Kiedy ostatni raz zadałem panu pytanie na tym forum , niestety nie udzielił mi pan odpowiedzi . Może teraz kiedy znów jest pan tu aktywny powtórzę pytanie i otrzymam odpowiedź 🙂
     Cytuję jeden z punktów Waszego programu : “Długotrwała strategia rozwoju – program rozwoju miasta, który będzie opracowany w porozumieniu ze specjalistami i konsultowany z mieszkańcami.
     Program, który wiązał będzie kolejnych
     włodarzy miasta i doprowadzi do realizacji zamierzonych
     inwestycji bez względu na aktualnie
     rządzącą opcję polityczną. Dobro mieszkańców
     ponad wszystko! ”
     PYTANIE : na kiedy są planowane pierwsze konsultacje z mieszkańcami i specjalistami w tym temacie ? Czy jest to kolejna “ściema ” z cyklu “oddłużenie miasta” ? Pozdrawiam

     • Panie Tymonidesie!
      Przepraszam, jeśli nie odpisałem na jakieś pytanie – nie zaglądam tu często. Na postawione tutaj nie potrafię odpowiedzieć na chwilę obecną. Mam nadzieję, że jutro, jak Rada zacznie działać będę mógł Panu coś więcej powiedzieć. Póki co zapraszam do kontaktu mailowego: r.wroblewski@szklarskaporeba.pl. Chętnie odpowiem na Pańskie pytania. Miłego dnia!

   • Znaczy, ze Lepsza Szklarska startowała tak dla jaj? Żeby się do kogoś podłączyć???? Zmarnowałem głos, oj zmarnowałem. Nie chciałem ani Grafa, ani Sokolinskiego. Mam i Grafa i Sokolińskiego. Dziękuje!

    • Muszę przyznać, że nie pojmuję Pańskiej logiki. Startowaliśmy w wyborach, aby Rzepczyński został burmistrzem, a Lepsza miała jak największą liczbę radnych w rm. Wszystko po to, by miasto wprowadzić na tory przemyślanego i uwzględniającego interes mieszkańców rozwoju. Nasza kampania została wysoko oceniona przez wiele osób. Efekt jest taki, że wprowadziliśmy 3 radnych do rady. I teraz owi radni ważą, z kim i o co. Tu nie ma teleologii, tylko rzeczywistość będąca pokłosiem wyboru mieszkańców Szklarskiej. Czy to są jaja? Są tacy, co się śmieją, gdy ktoś palcem ruszy.

     • Gdyby owe wiele osób które tak wysoko oceniło waszą kampanię wiedziało że radni Lepszej Szklarskiej zdecydują się związać z Sokolińskim to gwarantuję panu że ta liczba byłaby drastycznie mniejsza. Zgodzi się Pan również że najwyżej została oceniona kampania Gospodarnych i z tym tak trudno się Wam pogodzić i stąd bierze się geneza oporu. Takie: NIE BO NIE. Jeśli tak Pan rozumie uwzględniający interes mieszkańców rozwój to ja pan nie rozumiem. Działacie bowiem wbrew woli większości.

     • Koalicje są zjawiskiem naturalnym w polityce i nie mają nic wspólnego z oszustwem. Powiatem JG będzie rządziła koalicja z PIS-em, bo wystarczająca ilość wyborców wybrała PIS. Nigdy też nie budzą zachwytu, co jest zrozumiałe. Jeżeli nie są zawiązywane wyłącznie w celach przestępczych to są „małżeństwem z rozsądku”. U nas, zdecydowanie nie są.
      Gospodarni mieli jakąś kampanię 🙂 Na jednym spotkaniu G był 1 człowiek. Elektorat G nie potrzebował niczego, bo on swoje wiedział od początku. Ponieważ liczebnie przeważa, to wygrał. Wola większości zadziałała arytmetycznie, a teraz się okaże czy większość miała rację, jeżeli mówimy o interesie miasta. Życzyć Gospodarnymi klęski jest idiotyzmem, więc zawiązanie koalicji jest oczywistym posunięciem, w imię dobrze rozumianego celu nadrzędnego.

     • No właśnie: LOGIKA. Głosowałem na Was – czytałem natomiast program każdego komitetu. I Wam było bliżej do programu Grafa niż Sokolińskiego. A tutaj zonk. Wasi radni – WYGRANI, wspierają radnych kandydata na burmistrza, który po prostu przepadł, któremu społeczeństwo podziękowało wyraźnie. Czy zatem łączenie się z radnymi owego kandydata pchnie miasto na nowe tory? Nie przypuszczam. Tak po prostu, jako wyborcy, przykro mi.

     • Koalicjanci, jak mają olej w głowie, to mają świadomość odpowiedzialności. Taka jest cena koalicji. Muszą się bardziej starać, a jak włożą pracę i serce w robotę, to mogą osiągnąć świetne efekty. Samozadowoleni wygrani powinni się szybko zdystansować od własnych emocji, żeby ruszyć do przodu.

   • Pan Hochół jest do zaakceptowania? Ciekawe czy dla większości mieszkańców??? Skoro rada nie potrafi wybrać przewodniczącego może trzeba dać wypowiedzieć się mieszkańcom ? Lepsza Szklarska zapowiadała społeczne konsultacje, pytanie się mieszkańców o zdanie. Bardzo szybko nadarza się okazja. Proponuję sondę. Proponuję też cofnąć się trzy i pół roku wstecz by przypomnieć sobie co wyczyniał Pan Hochół jako przewodniczący. To nie było do zaakceptowania.

 3. No rzeczywiście. Jest niesmak, że grupka niedobitków po Rzepczyńskim przyjmuje dobrowolnie rolę marionetek sokolińskiego. I tak o to człowiek który nawet nie wszedł do drugiej tury dalej kręci Szklarska Porębą. Zapowiadają się rządy mniejszości cyrkowej koalicji. Oczywiście widać podejście radnych do spraw miasta. Pan Kozioł wyjechał ze Szklarskiej…..wraca w grudniu…..tak bardzo jest zainteresowany działaniem na rzecz miasta. O ile do tego czasu wojewoda nie podejmie kroków wobec sparaliżowanej rady. I gdzie to porozumienie?, Gdzie wola do działania na rzecz miasta ponad podziałami? Pan Hochół był przewodniczącym i tak to wyglądało : https://www.nj24.pl/article/chocholi-taniec-w-szklarskiej-porebie

  • Dojście do konsensusu nie jest rzeczą prostą, a dużo łatwiej używać obraźliwych sformułowań: “niedobitki”, “marionetki”, zwłaszcza anonimowo. Obraz obecnej sytuacji nie jawi się najlepiej, to prawda, ale ma ona wielu aktorów i autorów, szkoda, że postrzegasz jedynie wąski (rozumiem, że pasujący do Twojej interpretacji) wycinek rzeczywistości. Piotra Kozioła nie ma i to jest ból, ale chłop nie wiedział, co go spotka i wyjazd już dawno zaplanował. Na dodatek nie wyjechał do Międzyzdrojów, tylko na inny kontynent, także proszę nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. A wola działania jest i to jeszcze jaka!

   • Nie spodziewał się, co go spotka? Startował w wyborach bez zamiaru wygrania? Bilety na antypody kosztują majątek, więc szkoda by ich było dla wzięcia udziału w 1 sesji… Tylko, że tu chodzi o 5 letnią robotę dla gminy. Coś mi tu zgrzyta, ale może się dotrze?

     • Wyborców? A co miałby powiedzieć? Sam nie wiem co bym, na jego miejscu zrobił. Gdyby akurat ten urlop był Podróżą Życia to może nie wziąłbym udziału w wyborach? Nie wiem. Wyszło głupio, ale może rada poczeka na jego powrót, a rolę po. przewodniczącego będzie pełnić Radna Seniorka? Wynik wyboru na przewodniczącego, po powrocie PK z urlopu wydaje się oczywisty. Na razie 🙂

     • Nie będę tłumaczył za kogoś. Sytuacja jest niezręczna, to fakt. Niemniej Piotr dał się poznać w czasie kampanii, jako wartościowy człowiek, więc nie można tak po prostu spuścić go w kanale.

     • Wyszło głupio, pisze Pan Admin? Wyszło. Rada ma czekać, aż przyszły radny skończy urlop? A co będzie jak się kolejnemu radnemu wypoczywać zechce? każdy kolejny będzie się mógł powołać na kazus Piotrka.

     • No i po co te złośliwości pod adresem radnych? Taki niski ma Pan do nich szacunek? To już jest nieprzyjemna insynuacja. Tu wyszło głupio i trudno. Ale dla idei WSPÓŁPRACY można sobie jakoś poradzić.

  • Patrzę i nie wierzę. Ludzie z obozu kandydata na burmistrza nr 2 układają się z upadłym zupełnie kandydatem nr 3. Na pewno na to czekali ich wyborcy. Pani Sylwio, Panie Radku, Panie Piotrku vel Antypody – dziękuje. Wasz wyborca. Możecie to sprawdzić.

 4. Pani Gosia Drużkowska powinna zostać Przewodniczącym Rady Miasta ,ma duże doświadczenie nie samorządowe . Drodzy radni mamy dosyć już waszych zagrywek wstyd…..wstyd …

 5. Szkoda że burmistrzem nie został Pan Rzepczyński Ryszard ,wtedy na pewno nie było by tyle wstydu .i rozgrywek między radnymi .

 6. Panie Rafale, Szklarskiej Porębie życzę aby się rozwijała dlatego nie poprę osoby czyli Pana, który nie ma nic do zaoferowania miastu, poza pomocą Panu Grafowi. W moim przekonaniu trochę przypadek zrządził, że jest Pan radnym. Jestem pewny, że parking dla Sasanki zlokalizowany na terenie MOKSIALa odegrał tu kluczową rolę. W materiałach o 1 mln turystów w Szklarskiej, które pojawiły się na stronie Polskiego Radia i TV Strimeo mówił Pan nieprawdę, bo nie miał Pan pełnego obłożenia w swoim obiekcie nie tylko w kwietniu ale też na weekendzie majowym. Smutne to, że musiał Pan zdobywać zaufanie Pana Grafa siejąc propagandę sukcesu co na pewno miało wpływ na wynik wyborów. Szklarska Poręba nie była dobrze zarządzana i jest szansa aby to zmienić – proszę przynajmniej nie przeszkadzać w tym i nie sięgać tam gdzie może Pan coś popsuć. Proszę swoje aspiracje wykorzystać do lepszego zarządzania Sasanką aby nie trzeba było kłamać na temat obłożenia, a miasto zostawić ludziom, którzy mają pojęcie co robią.

  • Panie Wyborco!
   A podpisze się Pan imieniem i nazwiskiem? Bo pisze Pan nieprawdę – chętnie dowiem się, skąd ma Pan takie wieści. Nie wiem też co ma parking przy MOKSIALU do wyborów. Proszę nie kłamać, proszę nie wprowadzać w błąd.

   • Może Pan sprostować wszystko oraz odnieść się do mojego wpisu. Ja nie mam nic do Parkingu, proszę czytać uważnie, nie mam żadnych wieści – po prostu obserwacja i logiczne wnioski, a Pana interpretacja moich wątpliwości i stawiane pytania trochę mnie przerażają.
    Fajnie jakby odniósł się Pan do zajętości w Sasance w kwietniu 2018, w materiale o 1 mln turystów – to interesuje mnie najbardziej, bo jakby nie było to była propaganda sukcesu w której Pan brał udział. No chyba, że jest inaczej i ja się mylę…a nie ukrywam, że chciałbym się mylić.

    Proszę nie zarzucać mi kłamstwa – nic co napisałem nie jest nieprawdą. Może Pan zawsze sprostować i wszystko wyjaśnić w tym miejscu. Powiem więcej, oczekiwałbym tego, bo jest Pan dziś radnym i należy wszystko wyjaśnić wyborcom, bo chyba nie chciałby Pan aby byli wprowadzani w błąd.

  • Panie Rafale! Niech się Pan trzyma. Tak to już u nas w tej Szklarskiej jest. Nie robi się nic – źle, robi się coś – też źle. Dziękuję za pomoc dla mojej rodziny. I dziękuję za koncert Kapitana Nemo.

 7. Czy to jest jeszcze “Głos Szklarskiej Poręby”, czy już “Głos Piaskownicy”?
  Może tak warto na chwilę przestać kłócić się o zabawki, a zastanowić się nad tym, jaką funkcję pełni rada? Czy jest ona od poklepywania burmistrza po pleckach i przegłosowywania każdego jego pomysłu, czy to jednak jest organ uchwałodawczy i KONTROLNY? Ma patrzeć władzy wykonawczej na ręce, zadawać niewygodne pytania i zmuszać do odpowiedzi – dla dobra Mieszkańców, bez względu na to, na kogo, podobno, głosowali. (Wybory są tajne, można teraz pisać, co się komu opłaci).
  Dlatego też warto postawić na kogoś spoza obozu Pana Burmistrza. I też Mu (Jej) patrzeć na ręce. Dla zasady, żeby za 5 lat nie trzeba było szukać nowego kandydata na burmistrza dalej, niż 20 km za wsią, bo już nikt tu nie będzie chciał startować.

   • A to czyje dobro ma być najważniejsze, jak nie dobro Mieszkańców? Sami się wybraliście?

    Od poklepywania po pleckach do złośliwego blokowania jest całe spektrum racjonalnych zachowań. Wystarczy zdjąć klapki z oczu i przestać kierować się chorą ambicją.
    Już zapomnieliście o swoich obietnicach wyborczych? Żal się rozstać ze swoim kawałkiem piaskownicy, bo władza tak bardzo smakuje? Proszę sprawdzić, ile osób Wam zaufało, a ile wybrało inną opcję.
    P.S. nigdzie nie napisałam, kto personalnie powinien zostać wybrany.

    • Czy Wielbicielka będzie tak uczynna dla Czytelników i prześle wyniki, o których wspomina? Mało komu chce się kopać w necie, proszę o gotowca dla maluczkich. Z podaniem źródła, ma się rozumieć!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje