5.8 C
Szklarska Poręba
czwartek, 22 lutego, 2024

Mówimy dość i chcemy zmiany

Zawiązaliśmy i z dniem dzisiejszym zgłosiliśmy u jeleniogórskiego komisarza wyborczego Komitet Wyborczy Wyborców Lepsza Szklarska Poręba. Nie jesteśmy osobami z przypadku, czy z łapanki. Każdy z nas posiada doświadczenie w branży, jaką się zajmuje. Wielu z nas pracuje dla mieszkańców już od lat. W naszej grupie są również radni, których z wyraźną antypatią obecny burmistrz Mirosław Graf określa mianem opozycji.

Tak, w tym przypadku burmistrz Graf ma rację, mamy własne zdanie i nie boimy się go wyrażać głośno. Z cała mocą sprzeciwiamy się zawłaszczaniu samorządu, traktowaniu naszej wspólnotowej największej wartości – współdziałania i wspólnej pracy dla dobra społeczności Szklarskiej Poręby – jako pustych haseł, na tle których można sobie robić zdjęcia do propagandowej gazetki gminnej. Mówimy głośno dość! Czas na zmianę – pokoleniową, mentalną i kulturową. Trzeba przywrócić miasto jego MIESZKAŃCOM, którzy obecnie czują się jak obcy pośród zabudowywanych łąk oraz rozjeżdżanych przez wywrotki i betoniarki ulic. Miastu należy się GOSPODARZ, a nie “gospodarny” na papierze.

Nie idziemy do samorządu po dietę, po zatrudnienie w jednostkach gminnych, albo żeby spijać sobie wzajem z dziubków nektar w samozachwycie nie bacząc na to, co dzieje się wokół. Nie idziemy do samorządu, aby czynić zadość swej próżności, albo reprezentować interesy deweloperów czy stroić się w piórka “waadzy”. Nie chcemy, abyście nas wybrali po to, żeby Wam później mówić, że się na tym nie znamy, albo że się nie da. Idziemy do władz samorządowych po to, aby nam MIESZKAŃCOM i płacącym podatki w Szklarskiej Porębie przedsiębiorcom żyło się lepiej. Potrzebujemy większości w organach samorządowych, aby te służyły jak najlepiej tym, dla kogo zostały powołane – MIESZKAŃCOM.

Mamy pomysły oraz wiedzę, znamy bolączki naszego miasta i wiemy, jaki czerw toczy szklarskoporębski samorząd i stoi na drodze jego efektywnego działania. Będziemy na bieżąco rozwiązywać problemy naszej gminy, a nie odkładać je na “kiedyś”, na bliżej nieokreśloną przyszłość. Chcemy realnie współpracować z Wami na co dzień, a nie od święta. Ustanowimy nową jakość pracy samorządu z myślą o MIESZKAŃCACH. W końcu wprowadzimy Szklarską Porębę w XXI wiek. Nie pozwolimy na inercję i dryfowanie miasta w bliżej nieokreślonym kierunku na fali pseudorozwoju.

Będziecie na bieżąco informowani o działaniach komitetu Lepsza Szklarska Poręba. Zorganizujemy spotkania z Wami we wszystkich rejonach naszego miasta, ze społecznościami branżowymi. Wasze potrzeby, Wasze bolączki to będzie nasz program wyborczy.

Do Rady Miejskiej z ramienia KWW Lepsza Szklarska Poręba na chwilę obecną kandydują:
Artur Grab, Mirosław Hochół, Marcin Iwanicki, Mariusz Kamiński, Piotr Kozioł, Mateusz Majcherek, Marcin Michałków, Bartek Powiecki, Radosław Przybylski, Michał Pyrek, Rafał Sobolewski, Maciej Zieliński.
Pełnomocnik KWW Lepsza Szklarska Poręba:
Iwona Białas
Kandydat KWW Lepsza Szklarska Poręba na Burmistrza Miasta Szklarska Poręba:
Paweł Popłoński

 

 

 

2024

 

 

- Reklama -

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych