22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

5 tysięcy na małą retencję

Rusza rządowy program małej retencji “Moja woda”. Jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy dzięki dofinansowaniu będą mogli utworzyć na swojej posesji system zbierania i magazynowania wody opadowej i roztopowej dla późniejszego wykorzystania wody przy niedoborze opadów.

Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, przy czym nie więcej niż 80% kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże pieniądze do szesnastu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wnioski właścicieli domów jednorodzinnych na przydomowe mikroinstalacje wodne ze Szklarskiej Poręby będzie przyjmował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu od początku lipca 2020 r.

Wsparcie przewidziano na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem, w efekcie czego wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. Otrzymane pieniądze będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe (zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej), zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.

Program „Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

źródło: >>>nfosigw.gov.pl

 

 

 

2020 Redakcja

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba się dowiedzieć dokładniej, bo może rodzina jakiegoś ministra będzie mogła taniej sprowadzić gumowe kaczuszki z Chin do oczka wodnego.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje