-1.1 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Czy Dolna to jeszcze Szklarska?

Dolna to piąte koło u wozu, traktowana z perspektywy ulicy Granitowej niczym afrykańska Gwinea z fotela w londyńskim klubie samotnych brydżystów. Po Dolnej krąży anegdota, jak obecny burmistrz na spotkaniu wyborczym przy powitaniu mieszkańców pomylił Średnią z Dolną. To może zdarzyć się oczywiście każdemu, jednak jak widać na obecnym przykładzie, coś w tym musi być.

Dla Szklarskiej Poręby Dolnej zabrakło ozdób świątecznych. Wiszą na latarniach w tzw. mieście (z perspektywy Dolnej), wiszą na Średniej. Tak niedaleko…

Jedna z mieszkanek tej części miasta przekazała informację uzyskaną od sekretarz miasta, że dla Dolnej ozdób nie ma, ponieważ… już się skończyły (TAK!). Tradycją w tej części miasta jest przypominanie przez radnych z okręgu wyborczego nr 1, że Dolna to jest wciąż Szklarska Poręba. Jak na Granitowej to uwzględniają, to i tak w Dolnej lądują maksymalnie trzy ozdoby – jedna przy kościele, dwie na Piastowskiej.

W tym roku zabrakło radnego, żeby się upomnieć… Przemek Wiater umarł w listopadzie.

Pytam się zatem, czy jest dopuszczalne, żeby mieszkańcy Szklarskiej Poręby Dolnej byli traktowani jak dzieci gorszego Boga?

Niesmak, jaki można poczuć w tej sytuacji, to za mało powiedziane.

 

2020 Michał Pyrek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ostrość widzenia władza zachowuje na odległość własnego nosa. I dalej, tym gorzej. Graf pilnie odrabia lekcje z arogancji waaadzy.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania