3.7 C
Szklarska Poręba
wtorek, 20 lutego, 2024

Budżet Obywatelski rozdysponowany

No i już wiadomo – w grupie projektów ogólnomiejskich wygrała GÓRKA SANECZKOWA.

>>> Protokoły częściowe.

>>> Protokół końcowy.

Lobbing za swoim projektem, jakby się opłacił 🙂 Radny Piotr Kozioł, jako jedyny szczególnie przyłożył się do rozreklamowania swojego pomysłu na górkę saneczkową. Najpierw >>> napisał w GŁOSIE Szklarskiej Poręby zachęcający artykuł, a później zorganizował zbiórkę podpisów pod pawilonem handlowym na 1 Maja.

Żaden inny pomysłodawca nie skorzystał z możliwości darmowego przekazu medialnego – przez GŁOS SP, biuletyn miejski “Pod Szrenicą” ani stronę internetową miasta. Nie wyobrażam sobie, żeby miasto odmówiło! Nie przeceniając ww. środków masowego przekazu – warto o tym pomyśleć za rok.

 

Juliusz Olszewski

 

 

- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Pan radny pobrał sobie karty do głosowania? Mam nadzieję, że jest jakiś protokół ile kart zostało wydanych, ile wykorzystanych a ile zwróconych. Panie radny prosimy o opublikowanie takiego protokołu.

  2. Zaangażowanie kilkunastu procent mieszkańców w wybór projektu chyba można uznać za sukces. Zważywszy, że był to pierwszy prawdziwie przygotowany budżet obywatelski jest nadzieja na większy udział mieszkańców w następnych edycjach. Z wyników głosowania wynika też, że najbardziej zmobilizowaną grupą byli “jeszcze młodzi” seniorzy. Na nich można liczyć. Może młodszym mieszkańcom nie zależy, może się nie chce angażować, a może po prostu mądrość przychodzi z wiekiem?

  3. Przepraszam a Pan radny Kozioł stworzył sobie prywatny punt do głosowania? Czy te karty wypełnione sam zaniósł do urny? To chyba wbrew regulaminowi? I to wypełnianie głosu za kogoś jak widać na zdjęciu.

  4. PANIE DOCIEKLIWY.
    Nikt nie oddawał głosów za kogoś . Pani, widoczna na zamieszczonym zdjęciu, poprosiła , o pomoc przy wpisaniu adresu z powodu braku okularów. Świadkiem był Pan Redaktor, robiący foto oraz piszący powyższy artykuł. Pozdrawiam serdecznie wszystkich Mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczyli w głosowaniu. Dzięki ich zaangażowaniu , będzie można zrealizować projekty, które będą służyć dla dobra ogółu, a nie tylko dla wybranej grupy os.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC