0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Radni dostępni

W Szklarskiej Porębie formuje się komitet społeczny  >>> Komitet Społeczny, czyli pokłosie wyborów. Poniżej przykład podobnej inicjatywy w gminie Dolice w woj. zachodniopomorskim.

Wybrany radny powinien być dostępny dla mieszkańców.
Stowarzyszenie >>> „Uwierzyć w Siebie” w tegorocznej akcji Masz Głos będzie realizowało projekt pt. „Radny (nie) bezradny”. W ramach projektu nawiążemy współpracę z nowo wybranymi radnymi w gminie Dolice. Będziemy zabiegali o stały kontakt radnych z mieszkańcami gminy. W oficjalnych pismach poprosimy radnych o ustalenie formy regularnych kontaktów z mieszkańcami co wynika z ciążącego na nich obowiązku.

Ponadto będziemy na bieżąco sprawdzali wpływ radnych na kierowane przez nas i mieszkańców wnioski aby określić ich zaangażowanie i stanowisko. Będziemy sprawdzali czy radni są skuteczni czy też nie potrafią wspierać społeczności lokalnych w miarę swoich kompetencji. Będziemy służyli również pomocą w przygotowywaniu takich wniosków…” Obrazek – link do artykułu prezesa stowarzyszenia Tomasza Lalika.


Przy okazji.
Na stronie internetowej gminy Dolice działa >>> formularz do zadawania pytań wójtowi. W Szklarskiej Porębie nigdy takiego narzędzia nie było.

 

Wykorzystano:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolice_(gmina)
https://www.maszglos.pl/wp-content/uploads/2018/12/artykul-radni-22.jpg
https://www.dolice.pl/
https://www.maszglos.pl/2018/12/wybrany-radny-powinien-byc-dostepny-dla-mieszkancow/
https://www.facebook.com/StowarzyszenieUwierzycwsiebie/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje