-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Komitet Społeczny, czyli pokłosie wyborów

W Mikołaja ukonstytuowaliśmy Komitet Społeczny „Obywatelska Szklarska Poręba”. Prezent dla mieszkańców. Chcemy z jednej strony mieć baczenie na tworzenie zapisów prawa miejscowego i pracę samorządowców oraz urzędników szczebla lokalnego, z drugiej strony, stanowiąc otwartą formułę, chcemy być zaczynem i koordynatorem współpracy i wymiany między mieszkańcami oraz instytucjami funkcjonującymi w mieście.
Chcemy dzielić się naszą wiedzą, zaangażowaniem przede wszystkim z Wami, mieszkańcy Szklarskiej Poręby, pomagać Wam oraz rozwijać współpracę wśród Nas wszystkich, aby Szklarska Poręba była naszą wspólną chlubą.

Cele Komitetu Społecznego „Obywatelska Szklarska Poręba”

1) promowanie postaw i zachowań obywatelskich,

2) działalność na rzecz integracji społecznej wśród mieszkańców gminy i regionu oraz rozwijania kontaktów i współpracy między sąsiednimi społecznościami lokalnymi,

3) przeciwdziałanie łamaniu zasad praworządności, w tym m.in. nadużyciom władz państwowych i samorządowych, przekraczaniu uprawnień i kompetencji,

4) kontrola działań władz uchwałodawczych i wykonawczych samorządu lokalnego i nagłaśnianie spraw leżących w zakresie zainteresowania Komitetu; reagowanie na nieprawidłowości w postaci składania petycji, skarg do odpowiednich organów kontrolnych i odpowiadających za pracę samorządu gminnego.

5) działanie mające na celu upowszechnianie wiedzy o społecznym tworzeniu przestrzeni zamieszkiwanej kulturowych użytkowanej, jej kulturowych i historycznych uwarunkowaniach, o obywatelskiej i pokoleniowej odpowiedzialności w jej kształtowaniu oraz roli samorządu lokalnego w tworzeniu i ochronie krajobrazu kulturowego Szklarskiej Poręby, regionu karkonoskiego i Gór Izerskich,

6) rzecznictwo interesów wspólnoty mieszkańców Szklarskiej Poręby, które jest lub będzie definiowane w szeroko zakrojonych konsultacjach społecznych; rzecznictwo może dotyczyć wykluczonych grup społecznych, grup, których interes ekonomiczny i społeczny jest naruszany, grup doświadczających nierównego względem prawa w porównaniu z innymi traktowania przez władze lokalnego szczebla; rzecznictwo interesów może obejmować również indywidualnych mieszkańców Szklarskiej Poręby na tożsamych zasadach odnoszących się do grup społecznych.

 

Na czwartkowym spotkaniu wyznaczyliśmy sobie już konkretne działania. M.in. 20 grudnia chcemy się spotkać z radnymi Rady Miejskiej Szklarskiej Poręby, aby opracować formę współpracy i wymiany informacji z radnymi.
Zachęcamy do kontaktu z nami, można dzwonić i pisać (w planie grupa na fb):
Tel. 697646454
Email: michal.pyrek@izer-med.com.pl

Członkinie i członkowie Komitetu (stan na 6 grudnia 2018r.):
Iwona Białas, Joanna Chmielewska, Marzena Filusz, Joanna Krawietz, Anna Kosmenda, Joanna Osińska, Grażyna Słocińska, Jerzy Chmielewski, Kamil Kasperowicz, Mariusz Kamiński, Michał Pyrek, Bartosz Wójcikiewicz.

 

 

    2018 Michał Pyrek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

6 KOMENTARZE

 1. Deklaruję wsparcie, jeśli uznacie moje wsparcie za pożyteczne dla Naszego Miasta. Na dziś nie mogę uczestniczyć w Waszych pożytecznych działaniach,Mój Przyjaciel potrzebuje wsparcia – pomocy, a ja Go nie opuszczę w najtrudniejszych dla Niego chwilach.
  Pozdr.

 2. Fajna sprawa tylko, żeby nie okazało się, że wszystko co uchwala rada jest do dupy a jedyną rację ma społeczny komitet. Już przed wiekami Stańczyk na podstawie eksperymentu stwierdził, że wśród Polaków najwięcej jest lekarzy !!! Życzę dobrze choć po przeżyciu 65 lat bardzo się obawiam !!!!!!!!!!

  • Krytyka wszystkiego w czambuł jest możliwa wtedy, gdy kierujemy się z silnie zakorzenionym profilem ideologicznym (np. krytyka demokracji przez zwolenników autorytaryzmu, czy ewolucyjnego socjalizmu przez bolszewików). Prócz założeń, ale potwierdzonych przez neurobiologię (budowa połączeń w mózgu, system nagradzania itd.), obecnych znowuż we wszystkich systemach moralno-etycznych, o naturalnej skłonności naszego gatunku do współpracy, nie kierujemy się innymi przesłankami. Na pewno nie opieramy naszej działalności na wąsko pojętym antagonizowaniu mieszkańców Szklarskiej. Po co? Konflikt nie jest dla nas żadną pożywką. Pozdrawiamy!

 3. Witam
  Kontakt z jednym z radnych ( myślę że Sywia i Radek także ) macie w każdej chwili .Wybory to byl tylko etap . Budowanie aktywności obywatelskiej i działanie na rzecz
  lepszej Szklarskiej Poręby to przecież cały czas zadanie do wykonania.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje