14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Po debacie

 

Strony uzgodniły, że nie będą komentować tego oświadczenia. Tylko, że są mieszkańcy, którzy chcą debaty i mają prawo komentować decyzję. Nawiasem mówiąc, jest to pierwszy dokument, będący dowodem, że Panowie się porozumieli 😉

- Reklama -

10 KOMENTARZE

  • “Bo do tanga trzeba dwojga”, a jeśli “się nie da”, to Pan Rysiek “zatańczy” solo we wtorek o godz. 18 w Kaprysie. Ja też liczyłem na możliwość zadawania pytań obu kandydatom, ale jeden z nich jest tak pewny swego, że uznał to za niepotrzebne.
   – Co zrobić, żeby wygrać wybory?
   – Nic nie robić! Faworyt pokpiwa.
   I tak się w Szklarskiej wybory wygrywa.

 1. Brak debaty można uznać za brak szacunku do mieszkańców, którzy masowo oczekiwali tej debaty. Niestety “olanie” prośby mieszkańców już na starcie- przed objęciem funkcji burmistrza (lub jej kontynuacji) , świadczy tylko o negatywnym stosunku do narodu swego. Jesteśmy rozczarowani 🙁

 2. Pan Ryszard proponowal debatę. Pam Miroslaw z wiadomych powodów do debaty nie dopuścił. Z calym szacunkiem, mówca nie jest, więc i debata by mu nie pomogła. Co do prozumienia, jest tylko jedno rozsądne wytłumaczenie. Pan Ryszard zostanie wice burmistrzem, ma swoich 3 radnych, stworzą koalicję z P. Mirosławem i będą wspolnie rządzić. Pytanie: czy Szklarska będzie lepsza? Mam nadzięje, źe tak…..

 3. Nie wydaje mi się, żeby kandydaci się porozumieli i takich wniosków bym nie wyciągał. Powiedzmy sobie szczerze, kto chciał debaty i kto by na nią przyszedł. Mieszkańcy mogą bez problemów ( myślę ) zadawać pytania tak jednemu, jak i drugiemu kandydatowi. To oświadczenie odbieram jako przejaw kultury obu panów kandydatów właśnie wobec mieszkańców. Moim zdaniem, jakby się porozumieli, to debata by się odbyła. Ale to moje zdanie.

  • Uzgodnienie sprzecznych poglądów, również można uznać, za jakąś formę porozumienia. Powiedziałbym nawet, że mającą ogromne znaczenie przy sprawowowaniu każdej władzy.

 4. Ta sytuacja, pokazuje stosunek obecnego burmistrza do mieszkańców. Czego się boi? Jakich pytań chciał uniknąć? Ludzie, zastanówcie się czy, obecny burmistrz to odpowiednia osoba do kierowania miastem. Nadal mieszkaniec będzie nikim i jego potrzeby również. Idźcie do wyborów, byśmy w końcu mieli wpływ, na to co się w tym mieście dzieje!

 5. Na stronie KWW Gospodarni pan Graf ( albo ktoś w imieniu pana Grafa ) odniósł się do tematu debaty w następujących słowach , cytuję : ” Pan Graf jest do dyspozycji mieszkańców bardzo często i spotyka się z mieszkańcami codziennie – nie mnie planujemy zrobić jeszcze jedno większe spotkanie. Pozdrawiamy! “. Cały komentarz. Ten dziki strach przed debatą jest dla mieszkańców zrozumiały , po debacie szanse pana Grafa mogłyby drastycznie spaść . Więc co ? ” zlewamy ” mieszkańców i debatę i unikamy możliwości kompromitacji. Mamy przedsmak tego jak mieszkańcy będą traktowani , gdyby pan Graf został znowu burmistrzem i to na 5 lat . Walka o “stołek ” za wszelką cenę . Liczy się pan Graf a mieszkańcy ? Mieszkańcy przydadzą się przy następnych wyborach . Jest nadzieja ,że za takie traktowanie mieszkańcy zrobią panu Grafowi psikusa w drugiej turze ….

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje