10.9 C
Szklarska Poręba
sobota, 11 maja, 2024

Obywatelska Szklarska Poręba

Z pewnymi obawami szedłem na spotkanie konsultacyjne dotyczące budżetu obywatelskiego, które odbyło się w SP nr 1 w ubiegły czwartek. Po doniesieniach, że na pierwszym spotkaniu informacyjnym jakie miało miejsce w świetlicy przy ul. Kolejowej pojawiły 2 osoby pomyślałem, że jak będzie ok. 20 osób, to będzie można ogłosić sukces. Było znacznie lepiej – na czwartkowym spotkaniu było ponad 30 osób, a co najważniejsze pełnych pozytywnej energii i chęci działania. Po omówieniu zasad i kalendarza budżetu obywatelskiego przeszliśmy od razu do tzw. „burzy mózgów”, co zaowocowało stworzeniem listy projektów jakie chcemy poddać pod głosowanie. Co szczególnie ważne, poza pomysłami zgłosiły się także osoby, które roboczo nazwaliśmy liderami poszczególnych działań.

 

Oto nasze pomysły:

I. W ramach projektu ogólnomiejskiego postanowiono zgłosić pomysł stworzenia „Miejskiej górki saneczkowej” przy ul. Stromej.
Liderzy projektu – Piotr Kozioł (502 208 150) i Dorota Morawska – Romańczuk (607 403 456)

 

II. Projekty Lokalne – Obszar Marysin

Park „Ogród artystów” przy ul 1- go Maja, koło „Olimpu”. Stworzenie parku na terenie miejskim, który obecnie jest kompletnie zaniedbany (kiedyś był tam skwer – resztki alejek są jeszcze widoczne). Chcemy stworzyć miejsce odpoczynku, a także promocji lokalnych artystów. Lider projektu – Iwona Białas (693 295 930)

Plac zabaw przy „blokach” na ul. Małej, w sąsiedztwie przedszkola „Balonik”.
Lider projektu – Helena Grześ (503 050 601)

Poprawa oświetlenia na osiedlu przy „blokach” – zamontowanie daszków przy lampach kulistych lub wymiana ich na oprawy ledowe. Lider projektu – Michał Pyrek (697 646 454)

 

III. Projekty Lokalne – Obszar Centrum

Oświetlenie skałek oraz kamienia powitalnego przy wjeździe do Szklarskiej Poręby.
Lider projektu – Katarzyna Kazimierczak (784 682 888)

Stworzenie „Skweru Sztaudyngera” przy Zespole Szkół nr 5 (pomysł, o którym od wielu lat się mówiło, ale nigdy nie zaistniał w przestrzeni miejskiej)
Lider projektu – Dorota Morawska – Romańczuk (607 403 456)

Pomysł społeczny, który funkcjonuje już w kilku miejscach w Polsce, nazwaliśmy roboczo „lodówką życia„ – miejsce gdzie można podzielić się żywnością z potrzebującymi.
Lider projektu – Jacek Świtalski (606 785 633)

 

Numery telefonów do poszczególnych liderów projektów podaję za ich zgodą. Możecie Państwo kontaktować się z nami jeżeli chcecie się włączyć w działania lub zasięgnąć informacji o pomyśle.

Zostało nam niewiele czasu, formalne zgłaszanie projektów trwa do 18-go marca. Potem ma miejsce ich formalna weryfikacja i najważniejsze – głosowanie mieszkańców na poszczególne projekty.

Pozdrawiam i zapraszam do działania.

 

Piotr Kozioł

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje