8.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Drugie podejście

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Gospodarczej w poniedziałek 11. marca Radni zaopiniowali pozytywnie projekt uchwały “komunikacyjnej”. Pierwsza uchwała została >>> uchylona przez Wojewodę ze względu na zastosowanie niewłaściwych sformułowań. Rada nie może Burmistrzowi nic nakazywać oraz nie może wyznaczać terminów wykonania nakazanych działań. Teraz zmieniono treść, którą skonsultowaną z prawnikiem spoza urzędu. Niezależnie od tego projekt czeka na opinię prawną Radcy Prawnego z naszego urzędu.

Wszystko dobrze, tylko niezmienny pozostaje ambaras – dla Burmistrza problemy komunikacyjne miasta nie są tak oczywiste jak dla większości Radnych. Gdyby tak nie było, to nie pojawiłaby się potrzeba formułowania uchwały. Poczekajmy jeszcze na jej przegłosowanie. Poniżej projekt otrzymany od Przewodniczącego Komisji Rozwoju Janusza Lichockiego.

 

 

projekt nr …..

UCHWAŁA NR …
RADY MIEJSKIEJ W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
z dnia ……………… 2019 r.

w sprawie ustanowienia kierunków działania Burmistrza Szklarskiej Poręby w zakresie rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018 r. poz. 994) oraz § 52 ust. 1 uchwały Nr XXIII/240/08 Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie z dnia 27 maja 2008 r. w sprawie statutu miasta Szklarska Poręba, Rada Miejska w Szklarskiej Porębie uchwala, co następuje:

§ 1

1. Rada Miejska w Szklarskiej Porębie wyraża wolę podjęcia przez Miasto Szklarska Poręba współpracy z zarządcami dróg przebiegających przez Szklarską Porębę w zakresie planowanej budowy obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 3, zwracając się tym samym do Burmistrza Szklarskiej Poręby o podejmowanie w tym kierunku działań leżących w jego kompetencjach.

2. Rada Miejska w Szklarskiej Porębie wyraża wolę podjęcia przez Miasto Szklarska Poręba prac mających na celu rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta, zwracając się tym samym do Burmistrza Szklarskiej Poręby o podejmowanie w tym kierunku, leżących w jego kompetencjach, działań prowadzących do przygotowania koncepcji rozwiązań budowy głównych dróg gminnych w celu udrożnienia ruchu w centrum Szklarskiej Poręby z szczególnym uwzględnieniem dojazdu do dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Szklarskiej Poręby.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

UZASADNIENIE

Uchwała w sprawie ustanowienia kierunku działania Burmistrza Szklarskiej Poręby mającego na celu rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta Szklarska Poręba, wynika z konieczności rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta. Zwiększony ruch samochodowy powoduje coraz częstsze blokowanie głównych ulic Szklarskiej Poręby. Powstające korki mogą być przyczyną opóźnienia akcji ratowniczych wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i na wiele godzin paraliżują komunikację m.in. na drodze krajowej nr 3, przez co w istotny sposób utrudniają życie tak mieszkańcom, jak i turystom czy pojazdom przejeżdżającym tylko przez nasze miasto.
Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Rozwoju Gospodarczego w dniu 11.03.2019 r.
W związku z powyższym podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione.

- Reklama -

6 KOMENTARZE

 1. ….dla Burmistrza problemy komunikacyjne miasta nie są tak oczywiste jak dla większości Radnych…..Daleko posunięta konfabulacja

  • Nie konfabulacja tylko wnioski z jego wypowiedzi. Był we Wrocławiu w “gdace” i nigdzie nie pojawił się komunikat o efektach wyjazdu. Radni nie znają żadnej oficjalnej wersji. Plotki są cholernie wredne. Wiadomo, że temat jest na topie, a Gospodarni tradycyjnie milczą.
   Mało tego. Nawet na komisjach burmistrzowie się nie pojawiają, mimo wyraźnych próśb Rady. To co sadzić o sprawie w takiej atmosferze?

   • Nie prawda. Komunikat odnośnie wyjazdu do gddkia był na sesji w sprawozdaniu burmistrza. Poza tym pisze Pan o wnioskach z wypowiedzi burmistrza i jednocześnie zarzuca burmistrzowi, że nic na ten temat nie mówi. Czyli chciałby mu Pan z obu nóg dokopać a takiej sztuki to nawet Messi nie potrafi. To nie tylko konfabulacja to równięż pomówienie. O hipokryzji nie wspomnę.

    • Insynuacje o obunożnych czynnościach wobec osoby urzędowej pomijam. Skupmy się na konkretach.
     Pan anonim odszuka w nagraniach z sesji kiedy to: “…Komunikat odnośnie wyjazdu do gddkia był na sesji w sprawozdaniu burmistrza…” . Pan odszuka i poda tu, dla Czytelników przedział czasu w nagraniu, żeby każdy mógł sobie sprawdzić. Upssss, jakby co, to w BIP-ie nie ma, ponieważ w Szklarskiej Porębie panuje taki obyczaj, że sprawozdanie burmistrzów nie ma formy pisemnej. A może ma, ale nie jest umieszczane w BIP. A później porozmawiamy o pomówieniu.

  • Nawet jeśli Pan Burmistrz ma świadomość trudnej sytuacji komunikacyjnej w mieście, to z Jego postawy nie wynika chęć zmiany na lepsze.
   Widząc zaśmiecone podwórko nie czekam na krytykujące bałagan głosy sąsiadów, czy mandat straży miejskiej (u nas mało prawdopodobny), tylko chwytam za grabie, miotłę i łopatę i robię porządek. Sama świadomość nie posprząta za mnie podwórka.

 2. Jest nadzieja 🙂 walka radnych nawet gdy za pierwszym razem się nie udało , próbują dalej i nie odpuszczają . I Szanowni Radni absolutnie NIE ODPUSZCZAJCIE !!!. Wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami próbujcie skruszyć beton , który zalał Szklarską Porębę . Niestety burmistrza trzeba mobilizować poświęcając na to czas, energię i 10000 zł miesięcznie z naszych pieniędzy co jest swego rodzaju paranoją . I ten notoryczny , paniczny strach przed komunikacją z mieszkańcami ( pytanie z czego to wynika ?)
  Panie burmistrzu mamy XXI wiek i media dzięki którym może pan komunikować mieszkańcom swoje plany i ich realizację , pogawędki “pod sklepem” już nie wystarczą . Proszę w końcu po 4 latach urzędowania zacząć traktować nas mieszkańców POWAŻNIE .
  Człowiek wybrany żeby rozwiązać największe problemy miasta od czego zaczyna urzędowanie ? od kupna samochodu służbowego !!! W języku kulturalnych ludzi brakuje słów żeby opisać takie zachowanie w stosunku do mieszkańców .

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje