-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Interpelacja Klubu Radnych

Klub Radnych “Lepsza Szklarska Dla Mieszkańców” wystosował interpelację do Burmistrza Miasta Mirosława Grafa z zapytaniami odnoszącymi się do pogarszającej się w czasie stanu epidemii sytuacji ekonomicznej gminy.

 

Szklarska Poręba, 17 kwietnia 2020 r.

I N T E R P E L A C J A

Szanowny Panie Burmistrzu

Aktualna sytuacja epidemiczna w kraju oraz wprowadzone przez rząd w związku z tym obostrzenia, w szczególny sposób dotykają miejscowości o charakterze turystycznym, w tym Szklarską Porębę. Zawieszenie działalności hotelarskiej, gastronomicznej i innej części działalności usługowej w szczególny sposób dotyka większość przedsiębiorstw naszego miasta, stanowiących trzon podatników gwarantujących większość wpływów do budżetu.

Mając na uwadze konieczność podjęcia szczególnych działań przez miasto prosimy o przedłożenie informacji dotyczących poniższych zagadnień:

1. Jaki jest obecny stan finansów miasta – jak jest realizowany plan dochodów i wydatków miasta na dzień 17.04.2020 r.?

2. Prosimy o przedstawienie przygotowanych prognoz budżetowych miasta (planu dochodów i wydatków) dla różnych wariantów trwania ograniczeń wynikających z epidemii, tj.: gdy ograniczenia będą trwały do końca maja, do końca czerwca lub do końca sierpnia 2020 r.

3. Prosimy o przedstawienie przygotowanych planów kryzysowego zarządzania budżetem, tj. plan przesunięć i oszczędności budżetowych oraz innych podjętych działań w tym zakresie.

4. Prosimy o przedstawienie podjętych działań u władz wyższego szczebla w celu pozyskania środków rekompensujących brak wpływów budżetowych wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego.

Uwzględniając obecną, dynamicznie zmieniającą się sytuację, prosimy o pilne ustosunkowanie się do powyższych pytań.

W imieniu Klubu Radnych

Lepsza Szklarska dla Mieszkańców

Mirosław Hochół

 

 

 

2020 Redakcja

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Czegoś nie rozumiem. Znaczy, jak Radni przygotowywali projekt “Tarczy” to nie brali pod uwagę rzeczy, o które teraz pytają??????? Jeśli tak, to niech Pan Bóg chroni Szklarską. Bo na władzę nie ma co liczyć.

 2. Trochę mnie zmartwił ten artykuł. Czy jakiekolwiek działania, chociażby windykacyjne zostały podjęte? Stare, zaległe, może zaniechane, ale do odzyskania… z czegoś Pan Burmistrz musi zapłacić to i owo.. ,
  Scenariusz najczarniejszy: P. Burmistrz rozkłada ręce i mówi: ten zły, niedobry, koronawirus…. to wszystko jego wina! …

 3. …a może tak (alternatywna narracja):
  # Nasze miasto żyje głownie z turystyki, turystyka siadła, pieniędzy mamy mało, oszczędzimy na czym się da (np. wyłączymy w nocy latarnie [co już się stało]), bo Nasza_Tarcza to de facto Listek_Figowy ale mimo skromnych środków będziemy starali się pomagać jak tylko możemy!
  # skierujemy pracowników aby analizowali dostępne Tarcze, Miecze, Włócznie i Inne_Takie, (np. https://dolnoslaskipakiet.pl/), zasięgali informacji u źródeł, dopytywali o możliwości, aby pomagali rozeznać się w tym gąszczu, wskazywali możliwości skorzystania, zbierali i dzielili się pomysłami, byli do dyspozycji, odpowiadali na pytania (telefon, internet, konsultacje on-line).
  Tak wprost, bez owijania w bawełnę (jeszcze nie wiemy, ale dowiemy się, dopytamy, damy znać a nie: “Pan zadzwoni za tydzień, może coś będziemy wiedzieć”) oraz praca bez blichtru i lansu…

  • Do CC Team z 22.04.2020 o 07:38:
   Proszę Pana, toż by to była rewolucja w naszym Magistracie i wątpię, żeby skromny wirusik od nietoperzy mógł to zmienić. Sam na pewno nie. Wnioskuje Pan o gruntowną zmianę, a nie możemy się doczekać choćby zmian kosmetycznych. Jeżeli do tej pory nie było nadzoru nad tym, co się dzieje na budowach w Szklarskiej, to on nagle ruszy? A kto go powoła? Itd., itd. Nie brakuje w naszym UM osób biegłych i chętnych do pomocy, ale organizacja pracy (na którą składają się m. in. styl i sposób wykonywania obowiązków) oraz motywowanie do działania, za które są odpowiedzialni kierownicy referatów i burmistrz pozostawia wiele do życzenia.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje