-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

II Spacer Historyczny w Szklarskiej Porębie Dolnej

Tegoroczna edycja spaceru historycznego obiera za temat „Szranki z Absolutem”. Historia ludzi to ciągła adaptacja do świata i ciągła jego zmiana. To wyjście od strachu i niewiedzy do dominacji i kreacji. W historii ludzi w Szklarskiej Porębie/Schreiberhau oba prądy są widoczne niczym na dłoni. Od strachu przed siłami natury i tajemnicy osnutej wokół bogactw naturalnych Karkonoszy i Gór Izerskich mieszkańcy tych ziem przekraczali kolejne progi własnych możliwości. Zmieniając, kształtując na nowo, niszcząc, zostawiając swój ślad w kosmicznym kalendarzu trwania otaczających nas gór.

Działaniu ludzi zawsze towarzyszy pytanie o sens tego wysiłku. Bóg, Szatan, wolna wola, zysk, kuglarstwo, awanturnictwo, chęć przygody, snobizm – ilu ludzi, tyle popędów.

Przerzucamy nie tylko kamienie. Cały czas zmagamy się z sensem.

Zapraszamy na II Spacer Historyczny po Szklarskiej Porębie Dolnej. Cztery sceny z życia porębian na przestrzeni wieków przedstawione przez aktorów „Teatru Na Walizkach” zderzy nas z pytaniami o sens ludzkiego działania, o nasze miejsce w Karkonoszach i Górach Izerskich i naszą odpowiedzialność za nie. Po spacerze na uczestników czeka poczęstunek i odpoczynek w leżakowniach Szpitala „Izer-Med”.

Początek spaceru w sobotę 25 września o godzinie 18:00. Miejsce zbiórki: Szpital „Izer-Med”, ul. Sanatoryjna 1 w Szklarskiej Porębie.
W nastrój tajemnicy i fizycznych wyzwań wprowadzą nas w piątkowy wieczór (24 września) tancerze ognia i światła Irrbloss. Piątek, pirytowe sztolnie nad Szpitalem „Izer-Med”, godzina 19:00.

 

WSTĘP WOLNY ZAPRASZAMY

Organizatorzy:

Michał Pyrek

Bartosz Wójcikiewicz

wraz z przyjaciółmi

Stowarzyszenie Edukacyjno-Prozdrowotne „ANASA”

II Spacer Historyczny po Szklarskiej Porębie Dolnej

„Szranki z Absolutem” jest współfinansowany przez Miasto Szklarska Poręba

2021 Redakcja

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje