Szanowni Państwo!
W imieniu własnym, a także radnych ze Szklarskiej Poręby Dolnej i Średniej Małgorzaty Fiodorów i oraz Janusza Lichockiego – Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego zapraszam mieszkańców tych dzielnic na spotkanie konsultacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego na rok 2019. Spotkanie odbędzie się w nadchodzący czwartek 7 marca o godzinie 17.00 w Chacie Izerskiej przy ul. Piastowskiej 32.
Podczas spotkania chcemy zaprezentować Państwu zasady dotyczące działania budżetu obywatelskiego, przedstawić wnioski aplikacyjne, a przede wszystkim wyłonić pomysły (jeden lub kilka), które możemy zrealizować po to by było nam w Szklarskiej Porębie lepiej.
Sam chciałbym przekonać mieszkańców do konieczności uporządkowania cmentarza w Szklarskiej Porębie Dolnej przy ul. Piastowskiej. Od lat miejsce to jest, niestety w złym stanie i nie przynosi nam chluby. Pilnie należy zniwelować teren, usunąć samosiejki i pnie starych drzew, wytyczyć alejki, wydzielić kwatery dla pochówków, uzupełnić wyrwy w murze; jednym słowem uporządkować cały ten obszar.
Jesteśmy oczywiście otwarci i na inne pomysły mieszkańców, a od tegorocznej realizacji budżetu obywatelskiego będzie wiele zależało. Razem możemy więcej!
Zapraszam serdecznie!
Przemysław Wiater
Tak trzymać 🙂 Super temat ! Kolejni radni robią swoją robotę tak jak powinna ona wyglądać – pomysły i kontakt z mieszkańcami w sprawach dla nich ważnych . Proszę zwrócić uwagę jaka jest różnica między zachowaniem radnych a zachowaniem burmistrza w stosunku do mieszkańców . Z jednej strony wizja tego co chcemy zrobić i jak , jasny przekaz a przede wszystkim ZAANGAŻOWANIE . Z drugiej strony paraliżujący strach przed kontaktem na forum z mieszkańcami , brak wizji miasta , brak pomysłów , brak chęci i kompetencji . Reasumując fakty dotyczące burmistrza wygląda na to że jedyny cel jaki burmistrz sobie postawił, zaplanował i konsekwentnie realizuje z pełnym zaangażowaniem to dotrwanie do emerytury .No cóż , jaki burmistrz takie cele .
Ogromnie smuci fakt że cmentarz w Szklarskiej Dolnej nie przynosi chluby i jest w takim stanie byłby w lepszym gdyby przed laty(2009-2013)władza nie dała przyzwolenia na dewastacje,pod pretekstem zakrycia grobowców(płyta paździerzowa)przy okazji wywieziono CENNE KAMIENIE które powyrywano ze zdrowych murów i grobów.Zna Pan sprawę panie Przemysławie,dlaczego Pan nie zareagował?nie zgłosił tego organom ścigania?Wydawałoby się że ten cmentarz (po muzeum oczywiście)to pana,,oczko w głowie”
Płyty przegniły grobowce znów są odkryte,może jest jakaś kolejna okazja do,,UPORZĄDKOWANIA”jeszcze trochę kamieni zostało.Z całym szacunkiem i sympatią do Pana myślę że świetnie Pan sobie poradzi z pozyskaniem pieniędzy ze środków zewnętrznych takich jak:śr.unijne,z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jak również z zaprzyjaźnionego miasta niemieckiego.
Mizernemu Budżetowi Obywatelskiemu mógłby Pan odpuścić, mieszkańcy Dolnej od lat czekają na obiecaną siłownię zewnętrzną.jest plac po zburzonym jelonku,ciemne ulice,parę ławek widokowych lub donic ozdobionych kwiatami bardziej ucieszą mieszkańców.
przez ostanie trzy lata w ramach akcji,,sprzątanie świata”który organizuje Moksial pod kierownictwem
p.Anity Kaczmarskiej sprzątany jest cmentarz(chwała jej za to)
Od lat staram się o uporządkowanie zabytkowego cmentarza ewangelickiego przy ul. Waryńskiego. Nic nie wiem o wywożeniu nagrobków z cmentarza w latach 2009-2013. Nagrobki były przygotowywane do umieszczenia w murze. Inwestycja została niestety przerwana w 2015 r. Z projektem o dofinansowanie uporządkowania cmentarza ze środków zewnętrznych powinno wystąpić miasto Szklarska Poręba. Chętnie pomogę właściwym komórkom Urzędu Miasta przy napisaniu stosownego wniosku, co wielokrotnie deklarowałem.
Do Mieszkanki
Pan Przemysław Wiater pisze o cmentarzu przy ulicy Piastowskiej, to nie jest cmentarz ewangelicki, tylko ten drugi przy kaplicy, używany do dziś. Siłownia zewnętrzna ma być zrobiona z innych środków finansowych. Budżet Obywatelski daje każdemu możliwość wystąpienia z inicjatywą i przedstawienia swojego projektu., a poparcie społeczne decyduje o realizacji. Im więcej pomysłów, tym lepiej, jest z czego wybierać. Ławki widokowe, donice z kwiatami, czy zagospodarowanie placu po Jelonku (jeśli to możliwe ze względów administracyjnych) z pewnością by się przydały w Dolnej. Proszę wystąpić z projektem. Gdyby była potrzebna pomoc, Pani Karolina Szalewska – Wrona się tym zajmuje.