22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Co i jak funkcjonuje w mieście

Na stronie internetowej miasta Szklarska Poręba widnieje wyczerpująca informacja o funkcjonowaniu Urzędu Miasta i jego jednostek, placówek służby zdrowia, banków i Poczty Polskiej w Szklarskiej Porębie w obecnym czasie zwiększonego ryzyka wirusowego. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do linków:

 

>>>LINK DO STRONY MIASTA “MIASTO W CZASIE EPIDEMII”

>>>LINK DO STRONY MIASTA “URZĄD MIEJSKI”

>>>LINK DO STRONY MIASTA “INFORMACJA TURYSTYCZNA”

 

W przychodni przy ul. Szpitalnej nie przyjmują lekarze specjaliści. Wszelkie wizyty należy uprzednio umawiać w rejestracji droga telefoniczną.

75 717 21 55

75 717 21 57

Szpital “Izer-Med” jest zamknięty dla odwiedzających. Nie wykonuje także badań obrazowych. Osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem mogą zostać przyjęci przez personel medyczny w pomieszczeniu do którego prowadzi osobne wejście (wejście”C”, gdzie była poradnia pulmonologiczna). Szpital nie dysponuje testami wykrywającymi wirusa. Procedura przyjęcia sprowadza się do powiadomienia stacji epidemiologicznej, która ma przysłać karetkę (mogą być zaopatrzone w test). Potencjalnie zarażony jest odsyłany do domu (jeśli pogotowie dysponuje testem) i oczekuje na wynik, albo jest zabierany przez pogotowie w celu wykonania badania na obecność wirusa w organizmie.

 

 

 

 

 

 

 

Zaleca się, głównie przez wzgląd na pacjentów onkologicznych o obniżonej odporności oraz ze schorzeniami płuc hospitalizowanymi w szpitalu przy ul. Sanatoryjnej, aby osoby podejrzewające u siebie zarażenie koronawirusem kontaktowały się bezpośrednio z domów ze stacją epidemiologiczną pod nr telefonów:

 75 643 55 60

693 367 922

albo z infolinią NFZ:

800 190 590

 

Sklepy spożywcze:

Lewiatan: pn-sob. 6:30 – 20:00

Netto: 7:00 – 21:00

Biedronka: 8:00 – 20:00

Lidl: 7:00 – 21:00

Żabka: 7:00 – 22:00

We wszystkich sklepach zaleca się odległość między klientami od 1 m do 1,5 m przy kasie i używanie rękawiczek przy stoiskach z pieczywem.

 

 

 

2020 Redakcja

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. I taki stan zostanie przez 6 bądź 12 miesięcy. Brak działania włodarzy miasteczka, zakończy się tym, że mieszkańcy zaczną jeść skały z zakrętu śmierci. Chciałbym poznać plan antykryzysowy dla tak małego miasteczka zbudowanego przez inwestorów. Jak włodarze miasta chcą walczyć z pandemią. Pozdrawiam z miasta widma. I to nie jest film, to się dzieje naprawdę.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje