16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wandalizm

Większość z nas chce mieszkać, przebywać w przyjemnym dla oka otoczeniu. Nie wszyscy jednak mają podobne podejście do dobra wspólnego. Jakiś szmaciarz pomalował oparcie ławki wykonanej przez Grześka Pawłowskiego “Siwego”, zainstalowanej w parczku przy ul. 1 Maja na drodze do “Olimpu”. Ławka była pierwszym elementem infrastruktury wnioskowanego o finansowanie z budżetu obywatelskiego projektu “Parku artystów”. W zeszłorocznej edycji projekt nie zdobył wystarczającej ilości głosów. W tym roku wnioskodawca, Piotr Kozioł (będący wraz z żoną Marią fundatorem ławki) robi drugie podejście.

Jak zwykle w takich przypadkach brak słów, a te co się cisną na usta nie przystoi wypowiadać publicznie.

 

 

 

2020 Redakcja

 

- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Wszystko jest malowane – ściany budynków, mury, nawet debile potrafią wymalować sprayem inicjały ulubionego klubu piłkarskiego na skałach w górach. Ławka jak ławka. Też jej się oberwało. No cóż – takie mamy społeczeństwo, jak sobie wychowaliśmy.

  2. Jak dotąd widziałem na naszej artystycznej ławce odpoczywających Mieszkańców i Gości, wielu z nich robiło sobie zdjęcia, więc chyba idea się spodobała. Słyszałem też wiele zachęt by kontynuować pomysł “Parku artystów” w tym miejscu. Działam w tym kierunku i będę zachęcał Państwa do oddania głosów na ten projekt w najbliższym Budżecie Obywatelskim.
    Jak widać jednemu “idiocie” ładne miejsca w mieście przeszkadzają, zresztą nie tylko ławka mu przeszkadza, jego “ofiarą” padły też znaki drogowe i bariera ochronna w tej okolicy.
    Umówiłem się już z “Siwym”, że to naprawimy, będziemy potrzebowali tylko prądu z najbliższych domów.
    Pozdrawiam
    Piotr Kozioł

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje