1.9 C
Szklarska Poręba
wtorek, 6 grudnia, 2022

Brak planów obwodnicy cd.

Radny Janusz Lichocki składał interpelację ws. braku planów obwodnicy. Interpelacja jest tutaj >>>. Poniżej odpowiedź burmistrza.

 

Całość >>>

 

Komentarz Radnego.
Z zadowoleniem przyjąłem odpowiedzi na mają interpelację. Przyznaję rację, iż uchwalenie planu w obecnym zakresie zniweluje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy, szczególnie w miejscach gdzie w studium zapisano zakaz zabudowy, a zatem należy dążyć do możliwego jak najszybszego jego zatwierdzenia. Liczę na to, że zaraz po uchwaleniu planu dla terenów w rejonie ulic Jeleniogórskiej, Kołłątaja rozpoczną się prace związane z planem miejscowym tylko i wyłącznie dla obwodnicy miejskiej.
Rozwiązanie polegające na realizacji inwestycji na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej tzw. ZRID, jest rozwiązaniem jeszcze lepszym, upraszającym całą procedurę związaną z inwestycją budowy obwodnicy. Który sposób realizacji obwodnicy miejskiej będzie realizowany, zależy od decyzji Burmistrza Miasta.
    Janusz Lichocki, radny.

 

Poprzedni artykułDla przypomnienia…
Następny artykułI Spacer Historyczny przeszedł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Czyli tak jak zawsze, uchwalmy plan na szybko, a potem zmienimy albo nie. A potem już nie będzie pieniędzy na zmianę planu…
    Analogiczną sytuację mieliśmy z MPZP Szrenica. Dla przypomnienia radni przyjęli plan, który zakłada zabudowę ławek stanowiących nieodłączny element amfiteatru. Podczas głosowania stwierdzili, że przyjmą plan tak jak jest i później dokonają zmiany.
    Panie Januszu, czy w nadchodzącym budżecie są już zapewnione pieniądze na zmianę punktową MPZP Szrenica?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Koniec samowoli?

Kamieńczyk ściekiem

Zaczadzeni smrodem

Głosuj na kobiety!