0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Brak planów obwodnicy cd.

Radny Janusz Lichocki składał interpelację ws. braku planów obwodnicy. Interpelacja jest tutaj >>>. Poniżej odpowiedź burmistrza.

 

Całość >>>

 

Komentarz Radnego.
Z zadowoleniem przyjąłem odpowiedzi na mają interpelację. Przyznaję rację, iż uchwalenie planu w obecnym zakresie zniweluje wydawanie decyzji o warunkach zabudowy, szczególnie w miejscach gdzie w studium zapisano zakaz zabudowy, a zatem należy dążyć do możliwego jak najszybszego jego zatwierdzenia. Liczę na to, że zaraz po uchwaleniu planu dla terenów w rejonie ulic Jeleniogórskiej, Kołłątaja rozpoczną się prace związane z planem miejscowym tylko i wyłącznie dla obwodnicy miejskiej.
Rozwiązanie polegające na realizacji inwestycji na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej tzw. ZRID, jest rozwiązaniem jeszcze lepszym, upraszającym całą procedurę związaną z inwestycją budowy obwodnicy. Który sposób realizacji obwodnicy miejskiej będzie realizowany, zależy od decyzji Burmistrza Miasta.
    Janusz Lichocki, radny.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Czyli tak jak zawsze, uchwalmy plan na szybko, a potem zmienimy albo nie. A potem już nie będzie pieniędzy na zmianę planu…
    Analogiczną sytuację mieliśmy z MPZP Szrenica. Dla przypomnienia radni przyjęli plan, który zakłada zabudowę ławek stanowiących nieodłączny element amfiteatru. Podczas głosowania stwierdzili, że przyjmą plan tak jak jest i później dokonają zmiany.
    Panie Januszu, czy w nadchodzącym budżecie są już zapewnione pieniądze na zmianę punktową MPZP Szrenica?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje