0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Brak absolutorium dla Mirosława Grafa

Zastanawiacie się jak oceniać jakość pracy burmistrza? W samorządach co roku robi to rada miejska. Rozlicza gospodarza miasta z wykonania budżetu. Gdy wszystko jest w porządku, udziela mu tzw. absolutorium. W 2018 roku MIROSŁAW GRAF NIE OTRZYMAŁ takiego absolutorium.

– Nie można było go udzielić, przy poziomie inwestycji zrealizowanym w zaledwie 7 PROCENTACH – mówi Bohdan Ginter, który od 16 lat reprezentuje mieszkańców w samorządzie Szklarskiej Poręby.
Wejdź na naszą stronę http://dlamieszkancow.pl/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Niestety, radni w Szklarskiej są tak okrutnie podzieleni, że wpływa to negatywnie na rozwój miasta, a co za tym idzie, tracą na tym mieszkańcy oraz, i tak już bardzo podupadły wizerunek Szklarskiej Poręby. Szkoda, bo czasu się nie cofnie 🙁
    Dlatego, Szanowni Mieszkańcy, idźcie do wyborów i wybierzcie mądrze!!!

    • Szanowni Mieszkańcy , Ilość tematów , które się “nie udały” obecnemu Gospodarzowi miasta zaczyna przerażać . W wyborach 4 lata temu powierzyliśmy nasze miasto i nasze zaufanie Panu Grafowi a nie Panu Sokolińskiemu , z nadzieją że Szklarska się zmieni na lepsze ( w różnych aspektach ) . Po 4 latach uważam ,że są to lata stracone i nie stać nas na kolejną powtórkę . Może gdyby Pan Graf konsultował z mieszkańcami swoje decyzje , szczególnie te o znaczeniu strategicznym , bylibyśmy w zupełnie innym miejscu . Nauczka na przyszłość .
      Podsumowując – Mieszkańcy idźcie na wybory , bo wybiorą za Was .

  2. No dobrze! A gdzie jest Rada, która powinna zainteresować się, co się w mieście dzieje! Oczywiście, można być 16 lat w Radzie i teraz ogłaszać, że burmistrz absolutorium nie uzyskał. Pytam tylko, pomijając fakt tego, czy radni muszą czy nie muszą kontrolować wykonywania budżetu, czy taki Pan Ginter przez 4 lata zainteresował się bieżącym wykonywaniem budżetu na dany rok. Gdzie inni radni? Nie bardzo znam się na tym, ale patrząc obiektywnie – za miasto odpowiada i burmistrz i rada. Gdzie zatem byli radni?

  3. Panie Obesrwatorze myli Pan władzę wykonawczą – burmistrza, z uchwałodawczą – radą. To ABC polityki. Rada uchwala, burmistrz wykonuje. A jak źle wykonuje to nie dostaje absolutorium. W sumie proste. Nie ma innych instrumentów dyscyplinowania burmistrza.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje