0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Szklarska Poręba nie musi

Rozdysponowano ponad 22 miliony złotych w ramach programu dofinansowania “Ciepłe mieszkanie” pośród gmin dolnośląskich, które złożyły odpowiednie wnioski. Wśród nich nie ma Szklarskiej Poręby.

Celem rządowego programu “Ciepłe Mieszkanie” jest wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej mieszkań w budynkach wielorodzinnych. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie do:

 • wymiany źródeł ciepła na bardziej efektywne,
 • wykonania instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • wymiany okien i drzwi,
 • wykonania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Dystrybutorem środków jest gmina. Gmina przeprowadza też nabór i ocenę wniosków. Odbiorcą końcowym Programu są osoby fizyczne – posiadające tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, zlokalizowanym na terenie gminy oraz spełniające kryteria dochodowe określone w Programie.

Wnioski były przyjmowane od dnia 21.07.2022 r. do dnia 31.12.2022 r. Gminy mogły składać wnioski o dofinansowanie za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD), po utworzeniu konta i zalogowaniu.

Beneficjenci mogli uzyskać 30, 60 lub 90 proc. dofinansowania do kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 35 tys. zł). Łączna wysokość kwot, jakie trafią do mieszkańców poszczególnych gmin, które przystąpiły do programu “Ciepłe mieszkanie” wynosi:

 • Jelenia Góra – 13 733 000,00 zł
 • Piechowice – 3 875 000,00 zł
 • Karpacz – 2 587 500,00 zł
 • Lubawka – 887 500,00 zł
 • Kamienna Góra – 887 500,00 zł
 • Wojcieszów – 112 500,00 zł
Urzędnicy magistratu Szklarskiej Poręby, co macie Mieszkańcom do powiedzenia w związku z tą sprawą? Odpowiedzialną za ochronę środowiska w UM jest Magdalena Zajączkowska – Zastępczyni Kierownika Referatu IMiGK, jej przełożonym jest kierownik Referatu Inwestycji Miejskich i Gospodarki Komunalnej – Janusz Wnuczak, za pracę referatów odpowiada Zastępca Burmistrza – Zbigniew Misiuk. A nad wszystkim czuwa Burmistrz Mirosław Graf. Zapytajcie ich drodzy mieszkańcy: dlaczego gmina Szklarska Poręba nie przystąpiła do programu “Ciepłe Mieszkanie”?

 

źródło:

>>jelonka.com

>>wfosigw.wroclaw.pl

 

2023 Redakcja

 

- Reklama -

2 KOMENTARZE

 1. Graf nie czuwa nad niczym, ledwie administruje (rękami i głowami urzędników) i nie czuje presji odpowiedzialności za miasto. Niczego się nie boi, za nic ma honor szefa miasta. Zaczęło się od chamskiej bezkarności kadrowej – od zatrudnienia na 3 lata darmozjada zarabiającego plus/minus jak z-ca burmistrza – DORADCY, słodkiej blondyneczki, kumpeli wspierającej Mirka w kampanii wyborczej 2014 roku. Należy to przypominać do końca. Czego można oczekiwać od takiego urzędnika? Inicjatywy? He he…

 2. Może jakaś interpelacja któregoś z radnych z zapytaniem o wyjaśnienie? Przecież to pieniądze leżące na ziemi, tylko trzeba było się schylić. Nic to miejski budżet nie kosztuje. Kto zawinił, że niektórzy mieszkańcy nie będą mogli sięgnąć po dotacje .

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje