16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kampania Zimowa w stylu V (odc. 1.)

Odcinek 1.

Jak donoszą nam nasi sprawozdawcy, władze Szklarskiej Poręby, której burmistrzem jest, jak to się sam określa – prekursor stylu V, postanowiły zastosować prekursorskie rozwiązania na ulicach miasta.

Władze postanowiły zrobić na jednej z najważniejszych komunikacyjnie ulic deptak, który jak stwierdził burmistrz „będzie lepszy niż w Karpaczu”. Jak później wyjaśniono, będzie to specyficzny deptak, bo będą też po nim „deptać” samochody, chyba nawet ciężarowe. To prekursorskie rozwiązanie, wyznaczające nowe standardy deptaków, które od teraz będą „lepsze niż w Karpaczu”.

Prace rozpoczęto po świętach Bożego Narodzenia, blokując ulicę – dla przypomnienia, jedną z najważniejszych komunikacyjnie w mieście i… zaprzestano prac. Nawet gdyby prace chciano wznowić, to niespodziewanie „przyszła zima”. Było to potężne zaskoczenie dla decydentów, – bo jak to możliwe, że w styczniu, w miejscowości górskiej jest zima. To drugie prekursorskie rozwiązanie wyznaczające nowe terminy prac drogowych dla władz miejscowości górskich na całym świecie, wraz z przekazem – nie lękajcie się, może zima nie przyjdzie.

Poniższa kompilacja filmików została nagrana w sobotę z parkingu przy ul. Kilińskiego, którędy został poprowadzony objazd wprowadzony w związku z remontem ul. 1 Maja. Wyżej zawieszone auta, choć kolebią się na boki, przejadą, gorzej z tymi, co mają niższe zawieszenie. Na szczęście traktorek miejski pomaga. Może postawić go tam na dyżurze całodobowym? (uwaga od red. GŁOSU)

Wykonano projekt tymczasowej organizacji ruchu, wyznaczając objazdy po drogach gruntowych, placach i wąskich asfaltowych. Dla ciężarowych na starcie objazdu serwując kilkunastoprocentowy podjazd. To prekursorskie rozwiązanie pozwoliło wykorzystać lekkie traktorki do wyciągania samochodów z błotnistego objazdu, oraz zapewniło kierowcom stojącym w korku spokojne szukanie w smartfonie możliwości dojechania na wyciąg. Władze innych miejscowości mające małe traktorki z niecierpliwością oczekują przekazania przez władze Szklarskiej Poręby zasad wdrażania tego nowatorskiego projektu.

W następnym odcinku, dalsze prekursorskie rozwiązania w stylu V.

 

2023 Grzegorz Sokoliński

- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Każda władza ma zwolenników i przeciwników. Każdy ma słabszy moment i może podjąć nietrafną decyzję. Ale o tym, że zamknięcie 1Maja zimą to debilizm mówiono już pół roku temu, wskazując możliwe zagrożenia. Jednak ktoś podjął ta decyzję. Wiadomo było, że rozpoczęcie prac drogowych zimą jest tak samo celowe, jak wyjście w tym czasie do lasu na zbiór grzybów lub borówek. Ale ktoś to klepnął, ktoś się podpisał pod decyzją o tym. Bezmyślni urzędnicy rozpoczęli procedurę remontu, bo tak nakazał wódz nieomylny? Urzadnik może nie wykonać polecenia przełożonego, jeżeli takie polecenie jest szkodliwe dla społeczności lokalnej? Czy musi ślepo słuchać pana swego? No i rozjechało się to stylem V. Plan poszedł w lewo, remont w prawo… I wyszła d…pa 🙂 Brawo

  2. Cyt.:
    “….Urzadnik może nie wykonać polecenia przełożonego, jeżeli takie polecenie jest szkodliwe dla społeczności lokalnej? …”
    A jutro wyleci z pracy za sprawą mściwego prostaka, któremu podskoczył. Popracuj nad inną propozycją.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje