19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Świąteczna koordynacja robót

Poczta od Radnego, Piotra Kozioła.

W Wigilię około południa przez kilka godzin korkowała się ul. 1 Maja. Układanie kostki brukowej na awarię nie wyglądało, mrozów nie ma, nic nie zamarzło. Kierowcy trochę ponarzekali nie wiedząc, że prawdziwe korki zobaczą, jak zima dopisze i sezon się rozkręci a wszystkie apartamentowce się zapełnią.

- Reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Słabe to Panie Radny, bardzo słabe! Prace kiedyś trzeba zrobić, nawet, jeśli z logistyką nie wyszło. Niech Pan tak nie neguje wszystkiego. Niech się Pan wykaże. Ma Pan szansę przecież. Wesołych Świąt!

  • Od Red.: ocenia Pan anonimowo i negatywnie Radnego występującego z nazwiska. I to jest słabe. Radny nie neguje „wszystkiego” tylko reaguje na bałagan w środku miasta, tak jak zareagowałby każdy ZAANGAŻOWANY człowiek. Okazje do wykazania się ma każdy, kogo obchodzi opinia o mieście, w którym akurat w Wigilię utrudnia się ruch drogowy. Radny właśnie się wykazał – zareagował. Na tym etapie to wszystko. Pan ma takie same możliwości, ale lepszą pozycję, jeżeli Pan się nie zaangażuje, to nikt Pana nie rozliczy, a jak to samo zrobi Radny, to go rozliczą publicznie. Będzie bolało.
   Napisał Pan: Prace kiedyś trzeba zrobić.. – jeżeli Pan coś wie o tych pracach, to proszę napisać, nadal anonimowo. Jaki problem? Sytuacja się rozjaśni, bo może była jednak jakaś awaria?

   • Obserwator w okularach spawacza na nosie nic nie wie o tych pracach. To człowiek, który w tłumie z trzeciego rzędu krzyczy na cały głos: “spalić ją, to wiedźma!”, po czym idzie do domu smażyć jajecznicę na boczku.
    Lata temu na studiach byłem na stypendium w Dreźnie. Mieszkałem w akademiku przy Hochschulstr., a na ulicy obok pewnego dnia zaczęto prace drogowe. Tłukli się niemiłosiernie, spać nie dawali, ale w następny dzień wieczorem odjechali. Awarii żadnej nie było, rozlanego jeziorka, pogotowia gazowego itp. Po prostu wzięli i zrobili. Zobaczcie Państwo, jak w sąsiednich Czechach są prowadzone prace drogowe – nawet w niedzielę. W Szklarskiej, odkąd mieszkam, obserwuję istny wysyp prac drogowych w listopadzie i grudniu. Rozumiem, że to czas twardziela, ale są też inne zmienne do uwzględnienia, np. wspomniany przez Piotra sezonowy wzrost natężenia ruchu samochodowego.

 2. Witam Pana

  W tych dniach do Szklarskiej Poręby przybywa około 20 tys. Gości . Jak Pan myśli jaki image miasta będzie w ich wspomnieniach ?. Jak słusznie powiedział Pan Burmistrz Mirosław Graf ,wszyscy niezależnie od zajęcia jakie wykonujemy żyjemy tu z turystyki . Sprawa jest tym bardziej zaskakująca ,że dzień przed wigilią Pan Krzysztof Jahn osobiście wraz, ze swoimi pracownikami zasypywał tę wyrwę w drodze ,pewnie po to by przed jego sklepem było przyzwoicie.Czy słyszeli Państwo o pracach nocnych w miejscach szczególnego natężenia ruch ?
  Pozdrawiam Świątecznie

 3. Dziś pod drzwiami banku 8:30: szarpię za klamkę nic. Co jest.. Zmiany. Wszedł Santander i zmienił godziny funkcjonowania, nie tylko ja nie sprawdziałam:). Stoję więc z kolegą i o czym tu panie.. żeby czas szybciej i milej.. a o polityce. Uwagi do posta piszę – z rozmów w kuluarach przy drzwiach bankowych: “… w normalnych krajach śmieci w nocy wywożą, a nie jak dziś, żebym wraz innymi 20 km / h jechał za śmieciarką..” Kolega zawoził syna na trening narciarski. Co tu więcej powiedziedzieć. Z organizacją prac miejskich słabo stoimy. Pan Obserwator w świecie nie bywał. Bycie wdzięcznym, że ktoś w ogóle śmieci wywiózł to PRL. Znam to z filmów:)

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje