11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Nieme kino

Komunikacja społeczna jest równie ważna jak sprawne zarządzanie. W przypadku jej zaniedbania nawet najsprawniejsza władza jest postrzegana jako ograniczona. W przypadku mniej zaradnych przedstawicieli władzy zaniedbania na polu przepływu informacji i konsultacji wieszczą zagrożenie dla optymalnego wykorzystania majątku publicznego. O ile mieszkańcy już przywykli, że są na końcu łańcucha dostaw informacji, o tyle przypadek naszych przedstawicieli w Radzie Miejskiej powinien działać na nas wyborców ostrzegawczo.

Sprawa przebudowy ulicy 1 Maja, nawierzchnia z kostki granitowej, rondo na skrzyżowaniu z ulicą Turystyczną rozpaliły ostatnio umysły mieszkańców, którzy zaczęli się nawet zastanawiać nad nadaniem odpowiedniej nazwy temu przedsięwzięciu komunikacyjnemu. Nasi przedstawiciele w RM stanęli w obliczu proponowanych rozwiązań na równi z mieszkańcami – z radnymi nikt niczego nie konsultował. Starostwo powiatowe, czyli zarządca ulicy ustalał kwestie modernizacji mostu na rzece Kamiennej i ulicy 1 Maja z naszym UM. Dla Magistratu radni widać nie są partnerem.

Stąd interpelacja radnego Marcina Michałkowa, który postanowił wykorzystać drogę ostateczną, aby dowiedzieć się szczegółów opracowania takiego, a nie innego rozwiązania.

Czy w Szklarskiej Porębie panuje zdrowa sytuacja? Czy organ decyzyjny w osobie burmistrza traktuje nas poważnie? Czy dostrzega się nas z chmur Olimpu jedynie w okolicach czasu wyborczego?

Poniżej interpelacja radnego Michałkowa. Czekamy na odpowiedź burmistrza.

 

2022 Redakcja

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Z interpelacji Pana Marcina wynika, że radni znają tylko miejsce, gdzie ma powstać rondo i nic poza tym. Nieliczenie się z opinią przedstawicieli RM i mieszkańców jest już standardem w naszym mieście. Działanie metodą faktów dokonanych bez względu na wszystko, nieodparcie kojarzy mi się ze sposobem realizacji tzw. projektów przez Putina. Metoda ta sama. Dobrze, że na razie za zapytania i odmienne zdanie jeszcze się nia zamyka i nie wysyła do gułagu.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje