14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

LOT prosi o wsparcie

Zbieramy na skuter śnieżny do utrzymywania narciarskich tras biegowych. Bez nowej maszyny nie uda się dłużej wytyczać śladów w rejonie Huty i Białej Doliny.

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie od wielu lat utrzymuje trasy biegowe łączące trasy Biegu Piastów z miastem, a konkretnie z rejonem Huty i Białej Doliny. Dotychczas wykonywaliśmy to użyczonym skuterem z dorobioną wyciskarką do śladów – mówi Grzegorz Sokoliński, prezes LOT w Szklarskiej Porębie.

Niestety żywotność tego sprzętu właśnie się kończy. Poza tym jego użyteczność zawsze była ograniczona, ze względu na zbyt słabą moc i brak wstecznego biegu 🙁

– Jeżeli dalej chcemy mieć utrzymywane trasy narciarskie do miasta, to musimy zainwestować w nowy skuter – przekonuje Sokoliński.

LOT ma taki na oku. Chodzi o nowoczesny, mocny skuter pozwalający na wałowanie trasy i jednoczesne wyciskanie śladów. Ale na jego zakup potrzeba 30 tysięcy złotych.

Niestety LOT jako niezamożne stowarzyszenie nie posiada takiej sumy. W dostępnych programach unijnych, krajowych i wojewódzkich brak jest możliwości pozyskania wsparcia na zakup tego typu sprzętu. Dlatego LOT prosi o wsparcie finansowe tej inicjatywy.
Przedsiębiorcy lub osoby prywatne chcące udzielić pomocy prosimy o kontakt: lot@szklarskaporeba.org

>>> Więcej o LOT

>>> Facebook

Poprzedni artykułKomisja Rady działa
Następny artykułList do św. Mikołaja
- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Przecież Pan Marszałek Cezary P. zapewnił, że Jakuszyce są priorytetem i inwestycja rozpoczęła się wiosna 2018 r. Polecam stronę inwestora , tj. Spółki pod nazwą Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. w zakładce zamówienia publiczne. Tam znajdziecie info , że inwestycja to nie 80- 100 mln. zł, lecz ponad 159 mln. I sprawdzić można w jakiej kondycji finansowej jest wybrany przez Doln.Park…wykonawca- firma Inter System S.A z Wrocławia. Życzę pouczającej lektury dociekliwym. Dodam, że za zburzenie budynków ,,Biegu Piastów” i tzw. prace przygotowawcze jakaś firma skasowała 2,4 mln. zł. publicznego grosza. Ta informacja nie jest konfabulacją- jest na stronie DPIN w w zakładce jw.

  2. A przypadkiem Spółka Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. nie ma obowiązku utrzymywania tras narciarskich na Jakuszycach? Proszę o wyjaśnienie tego tematu. Czy spółka będzie utrzymywać tylko ośrodek na samej polanie jakuszyckiej? A co z trasami narciarskimi?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje