22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Komisja Rady działa

Wczoraj 03.12.2018 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, podczas którego wybrano przewodniczącego komisji tj. Janusza Lichockiego, a wiceprzewodniczącym został Krzysztof Jahn.

Komisja będzie działać w następującym składzie:

1. Marek Ludwiczak
2. Paweł Popłoński
3. Małgorzata Drużkowska
4. Janusz Lichocki – przewodniczący
5. Dorota Morawska-Romańczuk
6. Krzysztof Jahn – wiceprzewodniczący
7. Sylwia Cybulska-Pyczak
8. Radosław Przybylski
9. Małgorzata Fiodorów

Za wyborem przewodniczącego było 5 osób przy jednej osobie nieobecnej, wiceprzewodniczący otrzymał 3 głosy.

Ponadto Komisja złożyła wniosek do Burmistrza Szklarskiej Poręby – pracowników merytorycznych o przedstawienie przyczyn konieczności zwrotu promesy udzielonej przez Wojewodę Dolnośląskiego na budowę ul. Dolnej tj. przedstawienia terminów przetargu, rozstrzygnięcia przetargu, terminów przejęcia terenów od PKP oraz przejścia planowanej sieci gazowej w ul. Dolnej.

 

  Janusz Lichocki

Sygn. JL/01/2018

- Reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Panie Olszewski nie jestem pana fanem ale dobrze,że gazeta jest.Przed miastem olbrzymie zadania -oczyszczalnia brak mocy przerobowych,braki wody,gazu brak rozwiązań komunikacyjnych.Nie da rady przesiedzieć 5-ciu lat nic nie robiąc,będzie ciekawie.

  2. Ratujcie parking przy wyciągu , znów chory pomysł aby kosztem 25 miejsc parkingowych/których w sezonie bardzo brakuje/ zamontować światełka i szlabaniki, które kompletnie nic nie dadzą co więcej powiększy korki utrudni dojazd karetkom i straży. A ćwierkają wiewiórki, że kosztem kilkuset tysięcy złotych dotowany jest koleś jednego z pracowników urzędu może któryś z radnych sprawdziłby te pogłoski .Kierowcz

  3. Promesa nie została zwrócona. Jak można zwrócić promesę? Promesa to przyrzeczenie, zapewnienie, deklaracja. A więc miasto nie zwróciło promesy i nie utraciło środków zewnętrznych. Nastapiła zamiana zadań. W związku z nieuregulowanym statusem terenów ulicy Dolnej odstąpiono póki co od jej przebudowy. W zamian za to w pierwszej kolejności zrealizowana będzie odbudowa zabudowy brzegowej potoku Bednarz. Ale dobrze że komisja działa.

  4. Zgadzam się z never mind. Rzeczywiście promesę (przyrzeczenie, obietnicę) można wykorzystać (a nie zwrócić) – po zakończonej inwestycji, albo nie. Użyłem skrótu myślowego.
    Najważniejsze pytanie które postawiłem Burmistrzowi na sesji to czy przy nieskorzystaniu z promesy w 2018 r. Wojewoda będzie skłonny przyznać nam następną i na to samo zadanie w 2019 r., przypomnę że Szklarska Poręba dostała jedną z największych promes tj. 1 450 000 zł, https://www.nj24.pl/article/pieniadze-dla-gmin-na-usuwanie-skutkow-klesk-zywiolowych
    Otrzymałem odpowiedź, że na tak. Burmistrz jest po rozmowach z Wojewodą, a z realizacji ul. Dolnej, Miasto nie zrezygnuje.
    Nad sprawą dalej pracujemy w Komisjach.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje