6 C
Szklarska Poręba
czwartek, 22 lutego, 2024

Gospodarni dla Miasta

Ponieważ kandydatów można znaleźć tylko na Facebook’u, a nie każdy go używa, to u nas można sobie ich pooglądać w grupie  i poczytać jakie mają zamierzenia. Poczet będzie uzupełniany w miarę wyławiania z internetu kolejnych kandydatów.

Poniedziałek 08.10.2018 r  – spis został uzupełniony.

 

Mirosław Graf, kandydat na burmistrza.
Szanowni Państwo!!! Drodzy Mieszkańcy Szklarskiej Poręby.
Teraz już oficjalnie 🙂 Serdecznie witamy na naszym profilu KWW Gospodarni dla Miasta. Nasz komitet tworzą osoby, które znacie na co dzień z ich pracy i społecznego zaangażowania, to Wasi sąsiedzi i znajomi. Są wśród nas przedstawiciele różnych środowisk Szklarskiej Poręby. Ponieważ chcemy łączyć a nie dzielić. Jesteśmy gotowi do współpracy z każdym komu dobro Szklarskiej Poręby leży na sercu.
Chcemy budować sympatię mieszkańców do naszego miasta. Oferujemy dialog, z którego wynika zawsze wiele dobrego. Z chęcią wsłuchiwać się będziemy w głosy mieszkańców Szklarskiej Poręby, bo miasto powinno być przyjazne właśnie mieszkańcom. Wszystkim. Ciekawi jesteśmy Państwa opinii i pomysłów, choć swoich na dalszy rozwój Szklarskiej Poręby mamy wiele. Dziś łatwiej będzie je realizować bowiem sytuacja finansowa miasta jest o niebo lepsza niż cztery lata temu. Jaka jest dzisiaj nasza mała Ojczyzna – wszyscy wiemy. W jakim kierunku będzie się rozwijać zadecydujecie Wy. To Wy zdecydujecie czy wasi przedstawiciele w samorządzie będą niezależni, pracowici i odważni. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje podpisy na listach poparcia. Dziękujemy za życzliwość i ciepłe przyjęcie w Państwa domach. Zapraszamy do spotkań i rozmów o Szklarskiej Porębie.

 

 

Arkadiusz Wichniak – kandydat do rady miasta okręg 10.
Ulice: Chopina, Gimnazjalna, Odrodzenia, Parkowa, Potokowa, Stroma, Wiosenna, Wysoka, Wzgórze Paderewskiego.Kilka słów o mnie :Ze Szklarską Porębą związany jestem od urodzenia. Z wykształcenia jestem pedagogiem i całe życie zawodowe pracowałem w placówkach opiekuńczo – wychowawczych. Od ponad 20 lat aktywnie działam na rzecz Szklarskiej Poręby.Swoją aktywność społeczną realizuję w stowarzyszeniach: Szklarska Poręba na dwóch kółkach, Sudeckie Bractwo Walońskie, Klub Sportowy SET, Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. Jestem dumny, że mam niemały udział w kreowaniu i organizowaniu pierwszych imprez rowerowych, parad walońskich, śniegolepów oraz szeregu innych działań sportowych i kulturalnych.W latach 2006 – 2010 pełniłem funkcję burmistrza Szklarskiej Poręby a w latach 2010 – 2014 byłem radnym Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Wymienione 8 lat pozwoliło mi zdobyć duże doświadczenie samorządowca. Był to czas nauki i wielkiej satysfakcji z możliwości realizacji wielu zadań i przedsięwzięć potrzebnych społeczności naszego miasta – inwestycja wodno-kanalizacyjna, budowa boisk sportowych, remonty ulic, szereg imprez sportowych, turystycznych, powołanie miejskiego domu kultury i wiele innych. Ten czas nauczył mnie też, że samorząd to też wielkie wspólne budowanie.Moją wielką pasją jest turystyka górska, (jestem przewodnikiem sudeckim) oraz odkrywanie kolejnych kart historii Szklarskiej Poręby. Staram się też aktywnie spędzać czas jeżdżąc na rowerze lub grając w badmintona.W nadchodzącej kadencji Rady Miasta będę wspierał działania prowadzące do:
– zrównoważonego rozwoju miasta,
– rozwijające opiekę nad seniorami i dziećmi,
– poprawę infrastruktury drogowej i parkingowej.Dużą uwagę będę poświęcał aspektom samorządności lokalnej i wspierał lokalną aktywność społeczną.
Szanowni Państwo. 21 października 2018 r. będziecie wybierać przedstawiciela swojego okręgu do Rady Miasta Szklarska Poręba. Pozostawiając do dyspozycji moje doświadczenie samorządowe, otwartość na ludzi – ich problemy, pomysły, idee. Liczę na Państwa głos. Nie zawiodę. Dziękuję.

 

Paweł Liborio – okręg nr 13 Ulice: 1 Maja: od nr 1 do nr 35, Jeleniogórska, Objazdowa, Prusa, Schronisko Pod Łabskim Szczytem, Turystyczna: od nr 1 do nr 8 oraz od nr 11 do nr 19, Wesoła, Wrzosowa.
Mam 64 lata. W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. Wraz z żoną prowadzę na terenie miasta działalność gospodarczą. Jestem aktywny również poza praca zawodową. Postanowiłem wziąć czynny udział w wyborach do Rady Miejskiej by pomóc w dalszym rozwoju naszego miasta.
W radzie miasta chcę zająć się poprawą bezpieczeństwa mieszkańców oraz infrastruktury drogowej. Wiem, jak ważne jest tworzenie miejsc rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które, oprócz relaksu, stworzą możliwość integracji społecznej, dlatego będę zabiegał o zwiększenie ich liczby. Chcę również, by miasto zadbało o wsparcie dla naszych przedsiębiorców.
Moimi priorytetami będą również :
– pomoc dla seniorów (taxi dla seniora, „złota rączka dla seniora”)
– wspieranie korzystnej dla mieszkańców gospodarki i dalsze obniżanie cen wody
– zwiększenie dopłaty do taryfy za wodę i ścieki dla osób o najmniejszych dochodach
– konsekwentna poprawa stanu dróg i chodników na terenie miasta
– zwiększenie miejsc parkingowych na obrzeżach miasta
przeniesienie bazy MZGK na tereny dawnego WOP i zagospodarowanie tego miejsca
Jeśli zaufacie mi Państwo i oddacie na mnie swój głos, zapewniam należycie pełnić funkcję przedstawiciela naszego okręgu oraz solidnie wykonywać powierzone mi obowiązki. Zależy mi na tym, by wprowadzić nową jakość do działań rady i reprezentować głos , aktywnych zawodowo ludzi. Będę skutecznie poszukiwać sposobów rozwiązywania ich bolączek i problemów. Zapewniam, że nie zawiodę Państwa zaufania. „Tylko zgoda i wspólne działanie w Radzie Miejskiej” pomoże w dalszym rozwoju naszej miejscowości.

 

Teresa Żywicka (Orman) – kandydatka do Rady Miejskiej w okręgu nr 9 (Ulice: Broniewskiego, Caritas, Czecha, Narciarska, Okrzei:od nr 7 do nr 28A, Turystyczna: parzyste od nr 10A do nr 10D oraz od nr 20 do 40, Urocza.)
O mnie : W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. Memu sercu szczególnie jest bliski Marysin. Cała moja rodzina jest blisko związana ze Szklarską Porębą. Mój ojciec pracował przy budowie wyciągu na Szrenicę. Ja natomiast przez 30 lat pracowałam w branży hotelarskiej. Obecnie jestem na emeryturze a swój wolny czas i doświadczenie gotowa jestem poświęcić pracy na rzecz naszego pięknego miasta. Chciałabym abyśmy wszyscy zrobili co tylko się da aby uczynić je atrakcyjnym miejscem do życia dla naszych dzieci i wnuków tak aby w poszukiwaniu lepszych warunków nie musieli opuszczać nas ani naszego miasta. Jestem otwarta na problemy mieszkańców zwłaszcza osób starszych i samotnych.

 

Mieszkańcem Szklarskiej Poręby jestem od urodzenia. Mam 48 lata, żona Anetta, dwoje dzieci: Kamil 27 lata i Nikola 20 lat. Jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze. Od 19 roku życia prowadziłem różnego rodzaju działalności gospodarcze. Od 1995 roku wraz z żoną prowadzimy Firmę „KAJA”. Od 1990 roku czynnie uczestniczę w strukturach Miejskiego Klubu „Julia” obecnie „WOSKAR”. Od roku 2000 jestem Prezesem Zarządu Klubu. W sezonie 2003/2004 nasza drużyna piłkarska awansowała do IV Ligi DZPN.
Moją największą pasją jest sport i sportowa praca z młodzieżą
Od 2014 roku jestem Radnym Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie. Jestem osobą pracowitą i przedsiębiorczą. Wyznaczam sobie cele i do nich dążę.
Moje cele które chcę realizować jako Państwa Przedstawiciel w Radzie Miasta:
• Urząd Miasta przyjazny Mieszkańcom,
• wspieranie przedsiębiorców,
• lepsza współpraca ze środowiskami młodzieżowymi,
• modernizacja nawierzchni ulic i chodników,
• poprawa bezpieczeństwa Mieszkańców,
• Miasto przyjazne Turystom.
Znam bieżące sprawy, problemy oraz potrzeby Naszego Miasta. Dlatego będę w stanie zaproponować takie rozwiązania, które pozwolą na polepszenie warunków życia mieszkańców. Wierzę, że uda mi się uczynić miasto nie tylko pięknym, ale i nowoczesnym, bezpiecznym i przyjaznym dla ludzi przedsiębiorczych, z inicjatywą oraz uczciwie zarządzanym. Moją dewizą jest pomoc ludziom, zwykła życzliwość i wrażliwość.

 

Piotr Paliński – okręg nr 11 (Ulice: Jakuszyce, Orle, Osiedle Huty, Schroniska: Hala Szrenicka, Kamieńczyk, Szrenica, Sikorskiego, Szosa Czeska)
Ze Szklarską Porębą związany jestem od urodzenia. Polonista z wykształcenia, Przewodnik sudecki z miłości do gór.
Od 27 lat pracuję w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Aktywnie działam w Towarzystwie Sportowym „Regle”. Jako radny wykorzystam swoje doświadczenie zawodowe przede wszystkim w obszarach związanych ze sportem, turystyka i edukacją. Jestem osobą dobrze zorganizowaną, otwartą na nowe zadania. Mam świeże spojrzenie na wiele spraw nurtujących mieszkańców naszej społeczności. Nie są mi obce problemy osób starszych, niepełnosprawnych, jak i ludzi młodego pokolenia. Nasze Osiedle i przyległe okolice są mi szczególnie bliskie, są centralnym miejscem mojego życia i spędzania wolnego czasu.

Lubię ludzi, umiem słuchać oraz dostrzegam ich potrzeby. Potrafię rozważnie podchodzić do kwestii spornych i problemów, a jednocześnie wytrwale dążyć do ich rozwiązania. Zawsze szukam rozwiązań, nawet tam gdzie wydają się niemożliwe. Radny – niestety – nie może wszystkiego, jakby mogło się wydawać. Dlatego będę kładł nacisk na pracę zespołową, która znacznie bardziej pozwoli na realizację zadań i celów, zwłaszcza z wykorzystaniem potencjału i kompetencji każdego z Nas.

Liczę na Państwa wsparcie w realizacji takich działań :

wprowadzenie ładu architektonicznego w przestrzeni miejskiej
systematyczne rozwiązywanie problemów komunikacyjnych (poprawa nawierzchni ulic)
wdrażanie programu opieki i pomocy dla seniorów (Taxi dla seniora)
wspieranie korzystnej dla mieszkańców gospodarki – dalsze obniżanie cen wody

 

Bogdan Gulda – okręg nr 3 Ulice: 11 Listopada: od nr 1 do nr 7 oraz od nr 9 do nr 100, Armii Krajowej: od nr 11 do nr 50, Dolna, Górna, Osiedle Grottgera, Podsudecka.

W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. Od 46 lat jestem aktywny zawodowo. Żonaty, dwóch dorosłych synów. Od wielu lat zaangażowany w działalność społeczną.

W latach 1993-2006 opiekun dzieci i młodzieży i kierownik drużyny w MKS Julia Szklarska Poręba. Od 1994 aktywnie działa społecznie w szeregu związków i stowarzyszeń. Współorganizator wielu akcji społecznych i charytatywnych.

W gospodarnym mieście to mieszkańcy czują się jej gospodarzami, a wydatki z budżetu są przemyślane i uzasadnione. Dlatego jako radny szczególną wagę będę przykładał do wszelkich form bezpośredniego udziału mieszkańców w podejmowaniu lokalnych decyzji. 

 

Małgorzata Fiodorów okręg nr 2 – ulice: 11 Listopada: od nr 8 do nr 8H, Brzozowa, Hofmana, Kopernika, Matejki, Muzealna, Waryńskiego.
Kilka słów :
W Szklarskiej Porębie mieszkam od blisko 40 lat. Przez ostatnie 23 lata pracowałam i nadal pracuję w Urzędzie Pocztowym w Szklarskiej Porębie. Jestem osobą otwartą na codzienne problemy mieszkańców, które wymagają przedstawienia na forum samorządu. Moją działalność w radzie skupię na tych projektach, które pomogą naszym mieszkańcom w integracji oraz korzystaniu z atrakcyjnych form spędzania czasu. Będę zabiegać o finansową i prawną pomoc Miasta w pozyskaniu funduszy na zagospodarowanie placu zabaw przy ulicy Waryńskiego.

*Chciałabym lepiej wykorzystać tę przestrzeń tak, aby stała się miejscem spotkań. Powinny pojawić się tam obiekty służące do aktywnego spędzania czasu.
*Chciałabym aby Urząd Miasta był jeszcze bardziej otwarty na mieszkańców, będę się starać o zorganizowanie dyżurów, podczas których będzie można uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosków oraz innych dokumentów. 

 

Jan Taisner – okręg nr 12 – ulice: 1 Maja: nieparzyste: od nr 37C do nr 45 oraz od nr 46 do nr 100, Kasprowicza, Kołłątaja, Leśna, Makuszyńskiego, Okrzei: od nr 1 do nr 6A, Tetmajera.

Kim Jestem?
Jestem jednym z Was. Waszym sąsiadem, kolegą, znajomym. W Szklarskiej Porębie mieszkam od 30 lat. Posiadam wykształcenie średnie techniczne. Pracę zawodową rozpoczynałem jako ratownik górniczy. Następnie przez szereg lat pracowałem w zakładach mechanicznych na stanowisku dozoru technicznego. Przez ostatnie 29 lat prowadzę własną firmę o szerokim profilu gospodarczym ( handel usługi).
Społecznie pracuję jako skarbnik koła PZW Szklarska Poręba. Biorę aktywny udział w organizacji wielu charytatywnych festynów.
Swoją przedsiębiorczość i doświadczenie jestem gotów wykorzystać dla dobra Naszego Miasta i jego społeczności. Razem z Wami – mieszkańcami Szklarskiej Poręby chcę tworzyć lepszą, wspólną przyszłość dla wszystkich pokoleń.
Serdecznie dziękuję za zaufanie oraz Państwa wsparcie w ostatnich czterech latach w których reprezentowałem was w Radzie Miejskiej. Był to czas intensywnej pracy z którego wyniosłem wiele cennych doświadczeń.
Jeżeli ponownie obdarzycie mnie Państwo zaufaniem popierając moją kandydaturę w nadchodzących wyborach, mogę Was zapewnić, że obowiązek reprezentowania mieszkańców na forum samorządowym będę wykonywać sumiennie i rzetelnie.
W nadchodzącej kadencji jedną z najważniejszych zadań będzie opracowanie spójnej i pozbawionej wad koncepcji Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta aby przywrócić oczekiwany przez wszystkich ła architektoniczny.

 

Mirosław Karpiej – okręg nr 15 (Ulice: 1 Maja: nr 35A, nr 35C, od nr 35E do nr 36A, Kilińskiego, Krótka, Słoneczna)
Szanowni Państwo. W pierwszych słowach dziękuję za wsparcie dla naszych działań, jakie odczuwaliśmy w ostatnich czterech latach. To pomagało mi z pełnym zaangażowaniem uczestniczyć w pracach samorządu, które przyniosły efekt w postaci zrealizowanych oraz trwających inwestycji. Zawsze wyznawałem zasadę skromności i umiaru. Nie byłem i nie jestem specjalistą od robienia mieszkańcom ‘przysłowiowej wody z mózgów”. Razi mnie nieskromność obiecanek bowiem często nie ma wśród nich miejsca na codzienne potrzeby mieszkańców.
Swoją osobę, swoją pracę i czas poświęcony lokalnej społeczności chciałbym poddać Państwa ocenie dlatego ponownie zdecydowałem się kandydować w nadchodzących wyborach. Po to aby być ponownie blisko waszych codziennych spraw i artykułować codzienne problemy na forum Rady Miasta. Przyszłość naszej wspólnoty powinna się opierać na pozytywnych wartościach : na życzliwości, wzajemnym wspieraniu.
Niezwykle ważnym filarem naszej społeczności są seniorzy. Dlatego będę wspierał projekt, którego celem będzie podnoszenie standardów życia osób, które jesień swojego życia spędzają w Szklarskiej Porębie. Polecam Państwa uwadze nasz program który obejmuje min. wprowadzenie projektu :Taxi dla seniora czy też „Złota rączka dla seniora”.
Będę również uczestniczył w pracach nad systemowymi rozwiązaniami dla miejskich parkingów, dla spraw związanych z estetyką miasta i komunikacją.
Do Państwa dyspozycji oddaję swój czas i samorządowe doświadczenie. 

 

Dorota Morawska – Romańczuk.
okręg nr. 7 (ulice : Ulice: Franciszkańska, Obrońców Pokoju, Słoneczna Polana.)

W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. Znam dobrze mocne i słabe strony naszego miasta. Z wykształcenia i z zamiłowania jestem pedagogiem. Zawodowo spełniam się pracując z dziećmi i młodzieżą. Od przeszło 10. lat realizuję program edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować” – który sprawia, że pierwsza pomoc staje się dla naszych dzieci czymś naturalnym.

Optymizm zawsze staram się łączyć z racjonalnym spojrzeniem na sytuacje, wierzę w ludzi i dobro, które tkwi w każdym z nas. Wierzę też w potrzebę porozumienia i współpracy bo tylko w ten sposób można zrobić coś co przyniesie korzyści naszej małej lokalnej społeczności. Moim celem jest wspierać i wprowadzać do realizacji każde działanie mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta.

Za swoje najważniejsze zdania uważam ;
– wspieranie korzystnej dla mieszkańców gospodarki i dalsze obniżanie cen wody
– wdrażanie programu wsparcia i opieki dla seniorów (m.in. taxi dla seniora )
– udział w pracach nad istniejącym harmonogramem budowy i naprawy dróg lokalnych
– starania o rozbudowę małej infrastruktury także pod kątem potrzeb min. dzieci i młodzieży (place zabaw) 

 

Szanowni Państwo !!!
Od urodzenia mieszkam w Szklarskiej Porębie, na Białej Dolinie. Od najmłodszych lat uwielbiam te tereny – lasy, góry i łąki. Tu stawiałem pierwsze kroki na nartach, uczyłem się jeździć na rowerze i wraz z najbliższymi pieszo zdobywałem górskie szczyty.
Zawsze lubiłem aktywnie spędzać czas, brać udział w zawodach i sportowych wydarzeniach, a ta pasja nadal we mnie żyje. Od zawsze też angażowałem się w życie najbliższej mi społeczności, chciałem działać na jej korzyść – byłem przewodniczącym Samorządu Szkolnego i radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta. Studia na kierunku politologia ukończyłem w Krakowie. Tam też poznałem swoją Żonę. Wiedziałem jednak, że moje miejsce na świecie jest tu – w Szklarskiej Porębie. To tu chcę żyć, pracować, być zaangażowanym w funkcjonowanie lokalnej społeczności, a w przyszłości wychowywać swoje dzieci. I tak, jako lokalny patriota, zaraz po studiach wróciłem do naszej Małej Ojczyzny, a teraz kandydując na Radnego w Radzie Miasta proszę Państwa o poparcie i głosy w najbliższych Wyborach Samorządowych.
Okręg nr 5 Ulice: Demokratów, Hutnicza, Krasickiego, Partyzantów, Wojska
Polskiego, Żeromskiego 

 

Marek Ludwiczak – okręg 14 Ulice: 1 Maja: nr 35B, nr 35D, nr od 37 do 37B oraz parzyste: od nr 38 do nr 44C, Mała, Moniuszki.

W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. Wykształcenie średnie – technik budowlany. Żonaty, dwoje dorosłych dzieci i dwoje wnucząt. W życiu Szklarskiej Poręby aktywnie uczestniczę już od wielu lat na płaszczyźnie sportowej oraz społecznej.
Kandyduję ponieważ chcę abyśmy wszyscy mieli wpływ na kierunki rozwoju miasta, które moim zdaniem powinny być zgodne nie tylko z oczekiwaniami samorządu, ale przede wszystkim odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Nie interesują mnie niepotrzebne spory polityczne, tylko faktyczne działanie na rzecz mieszkańców. Nie składam obietnic bez pokrycia.
W minionej kadencji po trudnym początku, sytuacja w sferze finansów miasta została uzdrowiona i ustabilizowana co skutkuje już widocznym wzrostem ilości inwestycji. Myślę, że wszyscy radni, niezależnie od swoich przekonań, powinni trzymać kciuki za kolejne sukcesy w tej dziedzinie, która ma tak znaczący wpływ na rozwój Szklarskiej Poręby. Powierzam Państwu swój czas, zaangażowanie i doświadczenie.

 

Iwona Pawłowska – okręg nr 4 Ulice: Batalionów Chłopskich, Izerska, Konopnickiej, Oficerska, Orzeszkowej, Osiedle Podgórze, Schroniskowa, Słowackiego, Sudecka, Szklana, Wolności, Zdrojowa

W Szklarskiej Porębie mieszkam od urodzenia. To jest moje miejsce na ziemi i nie zamieniłabym go na żadne inne. Jako radna chcę aktywnie wspierać inicjatywy służące rozwojowi naszych przedsiębiorców. Głosując na mnie poprzesz miasto, która skutecznie zachęca lokalne firmy do czynnego udziału w życiu całej społeczności. Za najważniejsze wyzwania samorządu przyszłej kadencji uważam wprowadzenie ładu architektonicznego na terenie miasta, modernizację obiektów sportowych, inwestycje w place zabaw oraz poprawę stanu naszych dróg.

Jako radna chcę mieć wpływ nie tylko na strategiczne dla miasta decyzje, ale przede wszystkim pomagać mieszkańcom, którzy zgłaszają się do mnie ze swoimi problemami. To dla mnie ważne, żeby mieszkańcy mieli przekonanie, że mają we mnie, realne wsparcie i pomoc. 

 

 

Rafał Wróblewski – okręg nr 6 – ulice : Armii Krajowej: od nr 1 do nr 10A, Dworcowa, Morcinka, Plac Sportowy, Szpitalna, Świerkowa, Wyszyńskiego

Sercem Polak i Grek, a od ponad dwóch lat również Szklarskoprębianin. Dyrektor Eco Hotelu Sasanka. Człowiek renesansu – studiował prawo oraz wokalistykę. Ciekawy świata idealista twardo stąpający po ziemi. Związany z wieloma scenami operowymi, operetkowymi i musicalowymi w Polsce i za granicą. Od najmłodszych lat społecznik, lubiący być między ludźmi i blisko ludzi. Pełen pomysłów, konsekwentny w ich realizacji. Z uśmiechem idący przez życie. Od ponad 12 lat związany z branżą turystyczną ( Grecja ), od dwóch lat kieruje Eco Hotelem Sasanka, który zdobył w 2018 prestiżowe nagrody: Hotel Roku 2018 oraz Eco Hotel Roku. Manager i mecenas kultury, aktywnie uczestniczący w życiu Szklarskiej Poręby. Jego upór i determinacja pozwoliły na wystawienie operetki „Księżniczka Czardasza”. Odpowiedzialny gospodarz, sprawiedliwy przełożony. Człowiek, jeden z Was.

„ Dwa lata w Szklarskiej Porębie to wystarczająco dużo, aby poznać Państwa potrzeby. Dwa lata to na tyle mało, żeby patrzeć okiem zewnętrznego i uczciwego obserwatora. Chciałbym, żeby Biała Dolina ponownie była najpiękniejszą częścią kurortu. Dobrze skomunikowana z pozostałymi dzielnicami, z naprawionymi drogami i chodnikami, dobrze oświetlona, z utrzymaną zielenią i miejscami spotkań mieszkańców będzie na powrót perełką naszego miasta. Nie obiecuję cudów – wszystko możemy zrobić, byle razem, byle wspólnymi siłami. Wy Mieszkańcy i Wasze dzieci zasługujecie na to 

 

Robert Kotecki – Okręg nr 1 ulice: Kolejowa, Kościuszki, Ludowa, Orla Skała, Osiedle Janosika, Osiedle Klimczoka, Piastowska, Rataja, Sanatoryjna, Skargi, Spokojna, Wiejska, Zielona

W Szklarskiej Porębie Dolnej mieszkam od urodzenia. Jako lokalny dziennikarz od wielu lat aktywnie uczestniczę w życiu publicznym jednocześnie propagując ideę samorządności lokalnej. Przez ostatnie cztery lata pełniłem funkcję redaktora Miejskiego Biuletynu Informacyjnego „Pod Szrenicą”, co pozwoliło mi na bezpośrednią obserwację pracy samorządu Szklarskiej Poręby i zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Funkcję radnego postrzegam przede wszystkim jako rzecznika społeczności lokalnej, reprezentującego wolę i stanowisko mieszkańców na forum samorządu. Istotna jest również gotowość do przyjęcia odpowiedzialności za strategię i wizję rozwoju miasta.

Nie ukrywam, że chciałbym aby Szklarska Dolna stała się znów atrakcyjną częścią miasta. Z dobrymi drogami, ze sprawnym oświetleniem i zadbaną zielenią. Nie będę obiecywał cudów ale :
* Na pewno nie może już dłużej czekać remont ulicy Waryńskiego.
* Czas zagospodarować tam plac zabaw. To idealne miejsce dla strefy plenerowej aktywności (siłowni zewnętrznej).
* To dobry moment na wdrożenie programu wsparcia i opieki dla seniorów (min. taxi dla seniora)

- Reklama -

10 KOMENTARZE

 1. Ślicznie!
  Trzymam kciuki. a może napiszecie Państwo, czy coś Wam wiadomo na temat decyzji Pana Mirosława Grafa – ,,Gospodarni dla Miasta” dot. ,,kompromisu” ze ,,Zdrojową Invest” ?. Chodzi o zwolnienie lub porozumienie nt. długu tej Szacownej Firmy wobec budżetu naszej Gminy (pieniędzy Mieszkańców) na kwotę ok 1 mln.800 tys. zł.

  • Na temat swojego programu wyborczego Gospodarni dla miast milczą bo go nie mają . To może Szanowny Pan obecny burmistrz odniesie się do tematu ” Zdrojowa Invest ” ? Czy to też jest tajemnica ? Na forum proszę Pana Mirosława Grafa aby odpowiedział czy nasze , mieszkańców pieniądze zostały ” utopione ” w wyniku błędnej decyzji . Jako mieszkaniec mam do tego prawo a Pan burmistrz ma obowiązek mi odpowiedzieć .

  • Na temat zwolnień z długu (około 3,5 mln. zł.) Zdrojowej można poczytać w interpelacji radnego Ryszarda Głodka lub posłuchać nagrania z ostatniej sesji Rady Miejskiej (BIP- okienko po prawej stronie- ma przymiot dokumentu z nagrania nie dokonanego przez kelnerów od Pana Falenty). Ten materiał może być dla niektórych nieco trudny, ale nikt nie gwarantował, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie

   • Nagranie z sesji, owszem, ma charakter oficjalny, ale z racji medium – efemeryczny. Z resztą, nie wiem, czy dopiero złożenie dokumentu papierowego nie jest aby konieczne dla uruchomienia procedury odpowiedzi przez burmistrza? Pan był burmistrzem, a ja nie. Proszę o weryfikację mojego przypuszczenia. Na razie, interpelacji radnego Ryszarda Głodka w BIP-ie nie ma. Jest tylko krążąca wieść o interpelacji rozgrywana politycznie tu i tam.

 2. No nie wiem czy burmistrz ma obowiązek odpowiadać anonimowemu internaucie, który nawet nie wiadomo czy jest mieszkańcem miasta. Sugerowałbym raczej oficjalne zapytanie np. w trybie dostępu do informacji publicznej. Temat Zdrojowej znam pobieżnie ale o utopieniu naszych pieniędzy nie słyszałem. Czytałem za to, że remont MOKSiALu “nie kosztował miasta ani złotówki”. To chyba dobrze??? Nie wierzę, żeby Gospodarni nie mieli programu. Raczej przyjęli inną strategię. Chyba wszyscy czekają na ich ruch a co niektórzy już mocno się niecierpliwią. Taka kampania ma jednak swoisty swój urok. Spokojna a nie krzykliwa, bez męczącej nachalności, bez wyścigu obietnic, bez tego całego przedwyborczego cyrku. Bez chamstwa. Różne kampanie wyborcze już przerabialiśmy w Szklarskiej ale tak spokojnej chyba nie, ale to właśnie w dużej mierze zasługa charakteru kampanii Gospodarnych, bo tak naprawdę, póki co tylko jeden komitet próbuje szczypać i gryźć.

  • Wie Pan, co przyczynia się do spokojniejszego tonu kampanii? Media społecznościowe. Ostrożność w formułowaniu oficjalnych opinii. Zasługa Gospodarnych, że kapania jest spokojna? Milczenie, brak odpychających komentarzy w wykonaniu pełnomocnika, brak pokrętnego samochwalenia, niewątpliwie przewietrza atmosferę. Jest to jakaś zasługa. Lepiej milczeć. Milczenie jest złotem, można więc przypuszczać (pozytywnie), że kampania Gospodarnych to wyczekiwanie. Liczą na skuteczność kontaktów osobistych. Mogą mieć rację. Jest to taka sama kampania jaką prowadzą kandydatki dr Anna Wondołowska – Grabowska i Katarzyna Bielańczyk – Pszciuk. Jeden ślad na Facebook’u, kilka fotek z celebrytami i koniec. Przypuszczenia negatywne – milczy ten, kto nie ma nic do powiedzenia.

   Bez chamstwa? Znam jeden przypadek bezczelnego kłamania i obgadywania konkurencji. Bez użycia internetu, na żywo, przy okazji spotkań z klientami. W porównaniu do zakłamania sprzed 4 lat, jest lepiej.

   Nie musi Pan być taki zagadkowy, “…póki co tylko jeden komitet próbuje szczypać i gryźć”. Pije Pan do grupy Grzegorza Sokolińskiego. Fakt, odpala coraz cięższe ładunki. Taka jest estetyka każdej kampanii. Jak się komuś nie podoba, to nie startuje i nie ma stresu. Mnie interesuje, obok elementarnej kultury dialogu, to czy kłamie? Za kłamstwo kampanijne, w trybie wyborczym, można solidnie oberwać. Nie doszedł żaden sygnał o pozwie skierowanym przeciwko komitetowi G. Sokolińskiego.

  • Panie Obserwatorze ! Czy Pan Mirosław Graf podpisując podobno jakieś umowy ze Zdrojową działał na podstawie uchwały Rady ?: Zwolnienie z długu Zdrojowej reguluje art. 59 ustawy o finansach publicznych, Zignorowanie tego przepisu oznacza przekroczenie uprawnień zarówno przez Pana Grzegorza S. i Pana Mirosława G., czyli odpowiedzialność z art. 231 kodeksu karnego.

 3. Chętnie skorzystam z zaproszenia na spotkanie przedwyborcze, tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie i kiedy ono się odbędzie? Drugiej tury wyborów raczej nie będzie, przy obecnym pijarze tego komitetu. Oferta dialogu z mieszkańcami i wsłuchiwania się w ich głosy chyba jeszcze nie gotowa. Czyżby obawa konfrontacji z mieszkańcami, którzy chcieliby poznać strategię i perspektywy rozwoju miasta stoi na przeszkodzie bezpośrednich spotkań? Skoro jest tak pięknie, to nie ma na co czekać. Do wyborów tylko 13 dni.

 4. co to znowu za pomysły z “taxi dla seniora” ? Nie tak dawno została uruchumiona komunikacja miejska więc dlaczego nie lepiej zainwestować w jej rozwój, poprawę, czestotyliwosc itp. ? Wiem, że są wybory ale na Boga ludzie przestańcie ciągnąć kolejną srokę za ogon. Do tego co drugi kandydat chce poprawić bezpieczeństwo w naszym mieście ale najpierw proszę zdefiniować gdzie czai się TO niebezpieczeństwo ?! Puste hasła ludzi bez pomysłów i wizji.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC