3.6 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 4 marca, 2024

Wzorcowy dialog z elektoratem

Wzorzec nadający się do umieszczenia w Międzynarodowym Biurze Wag i Miar w Sevres pod Paryżem 🙂 Tak należy rozmawiać z wyborcami – obficie, otwarcie i chętnie. Brawo! Start idealny, a co dalej? Jedna uwaga – w małych miejscowościach zabarwienie polityczne, od lewa do prawa, nie miało specjalnego znaczenia i oby tak pozostało.

Szanowni Państwo ruszam z kampanią internetową i na bieżąco będę informować o postępach. Zamierzam rozmawiać z mieszkańcami Szklarskiej Poręby i Piechowic o ich potrzebach i oczekiwaniach, a także możliwościach Powiatu Jeleniogórskiego.
Gorąco namawiam Wszystkich Państwa do głosowania w wyborach samorządowych w dniu 21 października. Jednocześnie przedstawiam swoją kandydaturę do Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Od 20 lat jestem leśnikiem, ukończyłam studia leśne na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i swoją pierwszą pracę rozpoczęłam w Nadleśnictwie Szklarska Poręba, gdzie przepracowałam 18 lat. Szklarska Poręba i Piechowice są mi szczególnie bliskie, ponieważ tu mieszkam i w pełni identyfikuję się z tym regionem. Żeby jeszcze lepiej zrozumieć kulturę, ludzi i korzenie naszego regionu w międzyczasie popełniłam zaocznie germanistykę na Uniwersytecie we Wrocławiu, co w znacznym stopniu ułatwia mi nawiązywanie kontaktów transgraniczych z sąsiadami po stronie niemieckiej.

Teraz co do zadań powiatu: w moim odczuciu zadania powiatu są mało znane mieszkańcom, a przez to nie do końca zrozumiałe. Samorząd Powiatu Jeleniogórskiego współpracuje z 9 gminami ze swojego obszaru, realizując zadania o znaczeniu ponadgminnym, w tym związane z: rozwojem gospodarczym, promocją i ochroną zdrowia, administracją architektoniczno – budowlaną, geodezją, kartografią i katastrem, ochroną przeciwpożarową, ochroną praw konsumentów, przeciwdziałaniem bezrobociu, bezpieczeństwem. Administracja powiatowa spełnia przede wszystkim rolę służebną wobec mieszkańców. Działania powiatu są działaniami koordynacyjnymi w stosunku do Samorządów gmin Powiatu Jeleniogórskiego, ale poprzez umiejętną współpracę w tym również poprzez propagowanie wartości chrześcijańsko-patriotycznych jest szansa stworzenia do życia takich warunków w których młodzi ludzie nie muszą migrować za pracą, ale „tutaj na miejscu” tak jak ja realizują swoje pasje i marzenia, a Powiat Jeleniogórski traktują jako swoją małą Ojczyznę.

 
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC