22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Sonda – Debata

Zapraszamy do sondy-zabawy – czy chcemy debaty kandydatów na burmistrza, Panów Mirosława Grafa i Ryszarda Rzepczyńskiego?

Do głosowania należy się zarejestrować, potwierdzić w mailu i zalogować. Utrudnienie konieczne ze względu na trolli z zerowym poczuciem humoru.

Link  w górnym menu: >>>  “SONDA – DEBATA

- Reklama -

14 KOMENTARZE

 1. Niech wszyscy co mają cokolwiek w sobie rzetelnie się rejestrują, sonda jest potrzebna i do obydwu kandydatów mamy pytania , pozwólcie nam na to , przecież oboje kierujecie się niby dobrem mieszkańców

 2. Mamy XXI wiek , debaty kandydatów są praktykowane i są najlepszym sprawdzianem . Przecież pan burmistrz Graf czyta Głos SP lub ma informacje o czym tu dyskutujemy , czytają to ludzie z KWW Gospodarni i co ? I nic . Zero reakcji , cisza …. Do wyborów 10 dni więc biorą mieszkańców “na przeczekanie” , może się uda. Reakcja na propozycję debaty powinna być natychmiastowa – “Tak , super pomysł , gdzie i kiedy możemy się spotkać ?” Panie burmistrzu , proszę o poważne potraktowanie mieszkańców i udział w debacie . Proszę pamiętać ,że to nie mieszkańcy są dla pana tylko pan jest dla mieszkańców .

 3. Akurat ta sonda mogłaby już działać bez rejestracji, znowu będzie oddanych kilka głosów, a jeśli komuś się będzie chciało co rusz zmieniać adres MAC żeby oddać głos, to już musi być mega pustakiem.
  Pozdroo

 4. Debata to najlepsza forma prezentacji kandydatów, mogli byśmy rzetelnie porównać plany i zamierzenia, dokonania i przygotowanie merytoryczne obu kandydatów. Jednak podejrzewam, że Mirosław Graf przestraszy się debaty…

 5. Debata jest niepotrzebna. Po owocach ich poznacie…. sądżcie po owocach naszej pracy a nie po obietnicach. Nikomu nic nie trzeba tlumaczyć. Mieszkańcy wiedzą kto jest dla nich najlepszym burmistrzem. Na koniec: moea jest srebtem a milczenie jest złotem. Nasz obecny burmistrz jest Misiem na miarę naszych czasów.

  • Najlepszym prezydentem dla Białorusinów jest Łukaszanka, dla Rosjan Putin, a obywateli Korei Północnej Kim Dzong Un. I nikomu nic nie trzeba tłumaczyć, nawet nie trzeba obiecywać – wystarczą hasła propagandowe. Debat też tam nie ma. Milczenie dla tamtych ludzi jest nie tylko złotem, ale decyduje o życiu lub więzieniu. Mamy być do nich podobni? O nic nie pytać i z pokorą patrzeć na owoce? Na szczęście jeszcze mogę zabierać głos i mieć swoje zdanie – zupełnie inne od ko23.
   Misia zostawiam ko23, a ja chcę nowego burmistrza, który proponuje wspólne tworzenie owoców już od tego roku.

 6. według najnowszego oświadczenia obu komitetów debaty nie będzie, bo nie doszli do porozumienia. A co mnie to obchodzi? Do jakiego tu trzeba dojsc porozumienia, wyznaczcie datę i godzinę i postawcię obydwu do pionu! Oj Szklarsko,chyba znów źle wybrałaś…..

 7. Dlaczego Pan Rzepczysnki odszedł z Karpacza ?I co może wnieść do Szklarskiej?Apartamentowce hmm pozwolenia zostały wydane kupę lat temu za kadencji innego burmistrza a nie Pana Grafa…Ludzie nie chodzi zeby stawiać mc Donalda i robić drugi Monciak…Ale o to, zeby to misto żyło a nie misto starszych ludzi …Och och – panie Graf jak dla mnie dobra postawa nie wdawanie się w pyskówki – widać kto już dostał skrzydeł będąc radnym !!!!

  • Dlaczego uważa Pan, że zadawanie pytań przez mieszkańców tego miasta, którzy chcieliby rozwiać w ten sposób swoje wątpliwości lub zrozumieć rzeczy dotychczas niezrozumiałe to pyskówki? Śledzę Głos bardzo uważnie i jak dotąd jedyną pyskującą tu osobą w mojej opinii jest Pan Kuzaj, który raczej Panu Grafowi krzywdy nie będzie chciał zrobić, więc skąd Pana obawy? Czy chce nam Pan przez to powiedzieć “morda w kubeł”? Czy nie tak właśnie jesteśmy traktowani? A my nie chcemy i nie będziemy siedzieć cicho, niezależnie od wyniku wyborów. Będziemy zadawać pytania czy to się Panu podoba czy nie. A swoje pytania, od których zaczął Pan swoją wypowiedź może Pan zadać Panu Rzepczyńskiemu osobiście. Radzę z tej szansy skorzystać.

  • We wtorek o godz. 18 w Kaprysie może Pan/Pani bezpośrednio zadać te pytania Panu Rzepczyńskiemu. Pan Graf nie musi odpowiadać na pyskówki, bo ja takich tutaj nie widzę (Pan Redaktor czuwa). Źle oceniam postawę Pana burmistrza, ale rozumiem, że jest to już sprawdzona taktyka, która przyniosła sukces w poprzednich wyborach.
   Pozwolenia na budowę tzw. apartamentowców były wydawane w poprzednich kadencjach, w obecnej kadencji przez Pana Grafa i jeszcze ok. 40 hektarów działek jest przygotowanych do sprzedaży w przyszłych kadencjach.
   Wszystko jest udokumentowane. Może apartamentowce odmłodzą miasto, a może “mali gestorzy” będą musieli poszukać szczęścia w bardziej przyjaznej dla nich miejscowości?
   Który z radnych dostał skrzydeł? Czy to znaczy, że wśród nich jest ANIOŁ?

 8. Co wy ludzie za głupoty wypisujecie najlepiej wybrać kandydata z ciuciułowa mieszkam w Szklarskiej od 66lat i nie czytałem nigdy takich głupot jak co drugi wypisuje znam obecnego burmistrza od lat 50 iuwarzam że lepszego Szklarska ni miała

  • Grzecznie bym poprosił o podanie przykładów głupot wypisywanych w komentarzach lub artykułach. To, że Pan ma inne zdanie niż ja, jeszcze nie oznacza, że jestem głupi. Zwracam uwagę, że określenie Karpacza ciuciułowem jest obraźliwe (to można uznać za głupotę). Osobista, długoletnia znajomość z Panem Grafem na pewno jest ważna przy wyborze na burmistrza. Ale oprócz sympatii (którą też mam dla Pana Mirka), znajomości i to, ze jest stąd, trzeba także brać pod uwagę predyspozycje do rządzenia miastem, a te moim zdaniem ma lepsze Pan Rzepczyński.
   Podam przykład: mam od 20 lat samochód (NASZEGO DUŻEGO FIATA), który dobrze mi służył, znam go i wydaje mi się, że jest najlepszy, ale przeprowadziłem się w góry, gdzie są trudniejsze warunki jazdy. Kupuję inny samochód (ZAGRANICZNY) z napędem na 4 koła, z wysokim podwoziem i większą mocą, a poprzedni sprzedam, albo z sentymentu wstawię do garażu.
   Człowiek, to nie samochód – rozumiem, ale również mogę go wybrać. Można też dalej jeździć dobrze mi znanym Fiatem.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje