-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Budżet obywatelski 2020

Do dnia 31 marca można było zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kwota przeznaczona na ten cel nie uległa zmianie względem roku poprzedniego, zmieniła się natomiast ilość projektów, które docelowo będą realizowane. W zeszłym roku realizowaliśmy pięć projektów, po jednym w czterech częściach miasta plus jeden projekt ogólnomiejski. W tym roku będą realizowane dwa, na które przewidziano po 100 tyś. złotych każdy.

Do urzędu, w przewidzianym terminie, wpłynęło 10 projektów. W czwartek 2 kwietnia komisja do spraw wdrożenia BO zapoznała się z nimi oraz dokonała weryfikacji formalnej. Na wstępnym etapie część z nich wymagała niewielkich uzupełnień. Obecnie projekty oceniane są od strony merytorycznej. Już wkrótce będzie można zapoznać się ze wszystkimi projektami, które pozytywnie przejdą pełny proces weryfikacji. Będą one przedstawione na stronie miasta, w biuletynie miejskim oraz w GŁOSie. Swój głos można oddać wyłącznie na jeden projekt. Samo głosowanie będzie odbywać się w dniach od 9 do 23 kwietnia za pośrednictwem poczty, drogą elektroniczną, można będzie także skorzystać z urny wyborczej umiejscowionej przy Urzędzie Miasta. Zapraszam do zapoznania się z każdym pomysłem i zagłosowania na swojego faworyta.

Szczegóły głosowania oraz postępy w realizowaniu tegorocznego Budżetu Obywatelskiego będziemy przekazywać Państwu na bieżąco.

 

 

 

 

Radek Przybylski

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje