-1.5 C
Szklarska Poręba
czwartek, 8 grudnia, 2022

Radny Powiatu informuje

Szklarska Poręba 18.03.2019

Ryszard Głodek
Radny Rady Powiatu Jeleniogórskiego

 

Pan
Eugeniusz Kleśta
Przewodniczący Rady Powiatu
Jeleniogórskiego

Interpelacja kierowana do
Pana
Krzysztofa Wiśniewskiego
Starosty Jeleniogórskiego

 

I N T E R P E L A C J A
Zgodnie z art. 21 ust. 9, 10 i 12 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. – Dz. U. z 2018 r. poz. 995
z późn. zm.

 

Miasto Szklarska Poręba wystąpiło z propozycją zawarcia porozumienia z Powiatem Jeleniogórskim w sprawie realizacji i współfinansowania zadań związanych z przebudową drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienną w Szklarskiej Porębie.

Propozycja obejmuje:

1. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienną w latach 2019 – 2020 lub latach następnych.

2. Współfinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienną w Szklarskiej Porębie przy założeniu, że Powiat otrzyma dofinansowanie z budżetu państwa, lub ze środków unijnych na ten cel.
Przy realizacji zadania związanego z przebudową drogi i mostu wykorzystane będą dotacje z budżetu lub unii europejskiej i budżetu Miasta Szklarska Poręba. Miasto Szklarska Poręba zabezpiecza środki finansowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, oraz dotację w wysokości 20% wartości zadania ustalonego w wyniku przeprowadzonego przez Powiat postępowania przetargowego.

Zadania Powiatu:

1. Wystąpienie do Wojewody Dolnośląskiego o dofinansowanie realizacji przebudowy drogi i mostu w celu uzyskania promesy, lub złożenie aplikacji w celu uzyskania finansowania z budżetu Unii Europejskiej.

2. Wyłonienie wykonawcy zadana w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych.

3. Zapewnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania.

4. Pełnienie funkcji inwestora przy realizacji zadania.

Po zakończeniu zadania Miasto Szklarska Poręba podejmie działania związane z przejęciem drogi na rzecz gminy Szklarska Poręba.
Wnoszę o podjęcie współpracy z Miastem Szklarska Poręba w celu podpisania stosownego porozumienia na realizacje zadania związanego z przebudową drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienną w Szklarskiej Porębie.
W poprzednim roku nie udało się doprowadzić do zawarcia porozumienia mimo deklaracji Miasta Szklarska Poręba o współfinansowaniu inwestycji.

 

Ryszard Głodek

 

Odpowiedź Starosty


Jelenia Góra, dnia 08.04.2019r.

Szanowny Pan
Ryszard Głodek
Radny Rady Powiatu Jeleniogórskiego

W odpowiedzi na Interpelację z dnia 28 marca 2019 r. dotyczącą zawarcia porozumienia z Miastem Szklarska Poręba w sprawie realizacji i współfinansowania zadania związanego z przebudową drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienna w Szklarskiej Porębie uprzejmie informuję, że projekt porozumienia zastał sporządzony i zaakceptowany przez Miasto Szklarska Poręba. Zarząd Powiatu będzie mógł podpisać stosowne porozumienie, po podjęciu uchwały przez Radę Powiatu Jeleniogórskiego w sprawie powierzenia Miastu Szklarska Poręba zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienna w Szklarskiej Porębie oraz wyrażenia zgody na wspólną realizację zadania pn. “Przebudowa drogi powiatowej nr 2733D wraz z mostem nad rzeką Kamienna w Szklarskiej Porębie”. Projekt uchwały w/w sprawie został już przygotowany i będzie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Powiatu.

Z poważaniem

STAROSTA
Krzysztof Wiśniewski

>>> PDF

Poprzedni artykułPo co ta myjka?
Następny artykułTylko do 15. kwietnia!
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Panie Ryszardzie

    Trzymam kciuki za pomyślne głosowanie ww. uchwały na forum Rady Powiatu. Mam nadzieję ,że wszyscy radni ze Szklarskiej Poręby połaczą siły i uda się skutecznie zalobbować w tej sprawie .

    • Piotrze też trzymam kciuki , każdy metr wyremontowanej ulicy to zysk dla mieszkańców i turystów !!! Jak zwykle ale to nic nie zmieni w systemie zakorkowanego wyciągu. Tak jak pomysł przebudowy ul Słonecznej w czy ma pomóc chyba tylko ułatwi dojazd z apartamentowców do Netto bo ruchu na pewno nie usprawni. Mam pewien szalony pomysł na radykalne rozwiązanie / nie światełka ani szlabaniki/ jak Cię interesuje daj znać !!!!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Koniec samowoli?

Kamieńczyk ściekiem

Zaczadzeni smrodem

Głosuj na kobiety!