-1.1 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Platinum Mountain na granicy

Wizja lokalna Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na terenie Platinum Mountain zlokalizowanego w Szklarskiej Porębie przy ul. Kilińskiego, przeprowadzona 25 lutego na wniosek Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu Sudetów Zachodnich “Przełom”, nie wykazała naruszeń granic działek.

W naszym wniosku z 20 grudnia 2018 r. prosiliśmy o sprawdzenie odległości budynków apartamentowych od Złotego Potoku i działki przy ul. Kilińskiego, gdzie znajduje się budynek mieszkalny pod numerem 15 (naprzeciwko Bossanovy). Odległość minimalna od granic działki została zachowana. Budynek apartamentowca pod nr 15D  jest posadowiony w odległości 4,06 m od granic działki (nr działki 789/13). 4 metry dopuszcza Prawo Budowlane.

4,06 m od granicy działki, balkon się nie liczy (MP, 05.03.2020)

Jak widać inwestorzy wyciskają z terenu maksimum, co przy przyzwoleniu magistratu wyrażanym od lat we wskaźnikach urbanistycznych (m. in. wysokość zabudowy, intensywność zabudowy, powierzchnia zabudowy, powierzchnia biologicznie czynna, ilość miejsc parkingowych), zapisywanych w planach zagospodarowania przestrzennego owocuje rozrostem obiektów wielkoskalowych. Liczy się jedynie pieniądz, nie ma krajobrazu, zrównoważonej skali, nawet myśli o jakości korzystania z obiektu. Balkon bloku Platinum ma służyć relaksowi, tymczasem wczasowicze zamieszkujący północno-wschodnią stronę obiektu będą napawali się widokiem parkingu przy sąsiednim budynku. Czyli przyjeżdżając z przestrzeni silnie zurbanizowanej (np. z dużego miasta), mogą w ogóle nie odczuć różnicy. Trochę buraczany biznes prowadzicie w tym, olaboga, Silver Mountain Resort.

Odpowiedź pokontrolna PINB do wglądu:

 

 

 

2020 Michał Pyrek

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania