0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Park artystów

Obszar proponowanego Parku Artystów

Jeden z projektów tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego dotyczył zagospodarowania zapuszczonego obszaru miejskiego przy ul. 1 Maja w sąsiedztwie Olimpu. Teren zajmuje ok. 1,5 ha (wyliczenie za gminnym portalem mapowym, działki nr 100 i 101/2 obr. 7) i jest porośnięty starodrzewem, głównie buczyną i świerkiem. W tym roku pomysł zagospodarowania tego miejsca nie przeszedł w głosowaniu (przegrał w tym okręgu z podwórkiem dla dzieci Osiedla “Ostoja” i Niepublicznego Przedszkola “Balonik”). Idea jednak nie umarła, a nawet nie uległa hibernacji.

Pierwszy krok uczynili właściciele pensjonatu “Pod Koziołkami” Maria i Piotr Koziołowie. Są fundatorami pierwszego elementu infrastruktury przyszłego Parku Artystów, ławki kamienno – drewnianej autorstwa Grzegorza “Siwego” Pawłowskiego, który wszystko przyciął, rozłupał i złożył. Brawo Siwy!

Jak powiedział mi Piotr Kozioł, chcieli razem z żoną, aby ta ławka, tak potrzebny element wyposażenia przestrzeni publicznej i powoli dźwigający się z niebytu w przestrzeni miejskiej, była dobrym duchem dla realizacji obecnych i przyszłych pomysłów w ramach wprowadzonego w tym roku budżetu obywatelskiego. Ja ze swojej strony dodałem, że dobrze by było, aby ta ławka była również gestem zachęcającym innych gestorów i osoby prowadzące działalność gospodarczo – usługową na terenie Szklarskiej Poręby do inwestycji w przestrzeń publiczną. Inwestycji nawet niekoniecznie związanymi z wydatkowaniem konkretnych pieniędzy, ale także z realizacją zrównoważonych pomysłów dotyczących przestrzeni naszego miasta, tak aby ta grupa aktywnie współtworzyła niepowtarzalny klimat i krajobraz Szklarskiej Poręby.

 

 

 

 

 

2019 Michał Pyrek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Najpiękniejsza ławka świata! Trudno o przedmiot użytkowy lepiej wpisany w klimat górskiego miasta. Zwracam uwagę na odporność konstrukcji na żuli.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje