19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Życzmy sobie

Chciałoby się życzyć Wszystkim Państwu, którym droga jest Szklarska Poręba i otaczające nas góry, Wesołych Świąt! Jednak w świetle ostatnich artykułów, które przecież nie są szczególnymi newsami, tylko przedstawiają naszą szarą, błotną i zaśmieconą rzeczywistość, mogłoby to wybrzmieć sztucznie. A tego, prowadząc GŁOS, staramy się unikać. Parę słów więc poświęcę temu, czego możemy sobie życzyć.

Życzmy sobie życzliwości, kształtowania umiejętności wzajemnego słuchania, rzeczywistego budowania obywatelskości przez nakłanianie mieszkańców do działania na rzecz wspólnoty. Nie odwracajmy się od siebie, nie knujmy, nie cwaniakujmy, bądźmy transparentni i przystępni oraz otwarci. Otwartość, nawet w przypadku nie pojmowania pewnych kwestii daje szansę na poznanie drugiej strony, innej perspektywy, jest wartością niezbędną dla funkcjonowania społeczności lokalnej.

Pomimo wielu nieudogodnień i przeszkód, niepewności wiszącej w bliższej i dalszej przyszłości trzymajmy się razem. Tylko w ten sposób będziemy w stanie kształtować świat, który będzie przyjazny dla możliwie największej liczby mieszkańców Szklarskiej Poręby, a nie tylko dla garstki wybranych, którym aktualnie to pasuje.

Życzmy sobie wspólnego działania, bo nic tak nie łączy, nic tak nie cieszy, jak efekt zgranego i wieloosobowego wysiłku.

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia 2019, Redakcja

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. A ja życzę wszystkim zdrowia i spokoju!
    Jak będzie jedno i drugie, to całą resztę też jakoś “ogarniemy”. Chyba… 😉

    • Swoimi życzeniami, za które dziękuję, przypomniał mi Pan o czymś. Do organizacji pozarządowych skierował życzenia Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski o treści: “Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu i Najbliższym zdrowia i szczęścia. Wszystko inne to zamki na piasku.” Musze przyznać, że nie ma nic cenniejszego, niż prawdomówność decydenta. Działalność prospołeczna III sektora, bardzo często zastępująca niewydolne państwo, odciążająca w wielu sferach budżet centralny i samorządowy, ma fundamenty posadowione na piasku. Nie liczcie na nas, zdaje się mówić wicemarszałek. My już to wiemy od dawna Panie Krzyżanowski.

  2. Również życzę panu i wszystkim mieszkańcom Szklarskiej Poręby wesołych Świąt Bożego Narodzenia.Oby wszystkie sprawy i troski związane z naszym miastem jak i z pięknymi okolicami były w tym czasie były jak najmniejsze i jak najbardziej przynosiły nam pozytywne rozwiązania…….

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje