22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Życie pozagrobowe

Wybory przegrane, komitet nie istnieje, ale jego duch unosi się nad wyborczym pobojowiskiem i wzdycha nad utraconą szansą.

Komitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców udostępnił post na Facebook’u. Jest to kontynuacja zarzutu o zmarnowanej, przez burmistrza Mirosława Grafa szansie na pozyskanie ok. 6 milionów złotych na remont dworców kolejowych na odcinku Jelenia Góra – Jakuszyce. >>> GŁOS.

 

Jelenia Góra modernizuje przystanki kolei śródmiejskiej za pieniądze dla aglomeracji jeleniogórskiej. Dworce w Szklarskiej Porębie niszczeją

 

 

Wojtek ŁośWojtek Łoś
I tu rodz się pytanie: Od kiedy te dworce w Szklarskiej niszczeją?

Komitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców Komitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców
Od zawsze ??
Wojtek Łoś Wojtek Łoś
Czyli w tej sprawie nikt nic nie zrobił

Komitet Wyborczy Wyborców Dla MieszkańcówKomitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców
– Pieniądze leżały, wystarczyło sięgnąć. Jelenia sięgnęła. Szklarska nie. Boli. Podobnie jest z obwodnicą Maciejowej, też jest budowana w z pieniędzy dla aglomeracji. Szklarska znów temat przespała – małej obwodnicy. I tak będzie spała przez kolejne 5 lat. Dobranoc.
Wojtek Łoś Wojtek Łoś Drogi KWW Dla Mieszkańców
– rozgoryczenie w komentarzu zauważam. Myślę sobie, że skoro oni spali to dlaczego Wasi przedstawiciele zasiadający w poprzedniej radzie ich nie obudzili? A może wspólnie wszystkim dobrze się spało? A może Wasz program okazał się dla wyborców mało realny? Może Wasz kredyt zaufania się już wyczerpał? Na te i wiele innych pytań musicie odpowiedzieć sobie sami. Dobranoc

Komitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców Komitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców
Karawana jedzie dalej. Po czynach ich poznacie. 🙂
Wojtek ŁośWojtek Łoś
Wasi przedstawiciele też będą do niej zaprzęgnięci, czy będą jechać drugą i to w przeciwnym kierunku?

Komitet Wyborczy Wyborców Dla MieszkańcówKomitet Wyborczy Wyborców Dla Mieszkańców
A jak Pan sądzi? Wszyscy mieszkamy w Szklarskiej Porębie, to mamy ciągnąć ją w dół? Tylko mam wrażenie, że troszkę miesza Pan władzę uchwałodawczą z wykonawczą. Radni nie mają takich kompetencji jak burmistrz. Rada nie stara się o środki unijne. To zadanie urzędników i burmistrza. Urząd szuka programów i przygotowuje wnioski, to zadanie administracyjne, nie uchwałodawcze. Najlepsza nawet kompetencyjnie rada, nie zastąpi słabego burmistrza. поживём – увидим. Czuwaj.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Mimo przegranej totalnej nic do rycerskich łebków nie dotarło !!!! Strzyżone Golone warto tę bajkę sobie przypomnieć !!!! A jak będzie z współpracą to po powyższych komentarzach czarno to widzę !!!!! Obym się mylił może ktoś tę klątwę z naszej pięknej wioski zdejmie !!!!

  • Ktokolwiek zostanie burmistrzem będzie miał opozycję w Radzie. I bardzo dobrze. Ktoś będzie kontrolować władzę, która np. nie sprzeda kolejnej strategicznej działki miejskiej pod budowę parkingów osobie prywatnej, albo utrudni, nie zatwierdzi przygotowania studium i planu zagospodarowania przestrzennego umożliwiającego deweloperom zabudowę ponad 40 hektarów. Współpraca tak, ale w dobrym kierunku. To jak silnik w samochodzie, ale niezbędne są też hamulce!

 2. Pan Sokoliński nie daje za wygraną. A szkoda – bo można z honorem odejść. Przecież mieszkańcy wyraźnie pokazali, że jemu już dziękują. Jeżeli 5 radnych wchodzi do nowej Rady z komitetu, którego Pan Sokoliński jest liderem a przy tym lider dostaje tylko 17% poparcia, to już jest wyraźny sygnał, że odejść trzeba. Ale znając Pana Sokolinskiego nie odpuści i będzie dalej swoją niechęć do M.Grafa wylewać na forach. Ciekawy jestem, czy aby nie próbuje się zbratać z Panem Rzeczpczyńskim ( oby nie, ufam w dobre intencje tego drugiego ). Mam nadzieję, że w razie wygranej Pana Rzepczyńskiego nie pojawi się nowy zastępca w osobie Pana Grzegorza. A taki scenariusz jest możliwy……

  • Pan G.Sokoliński przegrał, koniec kropka, ale pozostaje sprawa – 6 baniek w plecy. To jak w końcu, M.Graf przebimbał tę okazję, bo nie ogarniał tematu? Czy spot G.Sokolińskiego był łgarstwem? Jak było dokładnie? Komitet nie pozwał G.Sokolińskiego o to w trybie wyborczym. Dlaczego? Poprosiłem dzisiaj komitet Grafa o wsparcie informacyjne w tej kwestii, ale odmówiono mi pomocy. Dla opinii publicznej sprawa jest niewyjaśniona.

   • Nie wiem. Myślę, obserwując kampanię “oddziału” Pana Grafa, że odniosą się do zarzutów. Ale patrząc, jak to robili do tej pory – myślę, że na gorąco nic nie skomentują, dopóki nie sprawdzą. Szli z klasą – myślę, że nie wpadną w panikę i bez wewnętrznego wyjaśnienia nie będą żadnych informacji niesprawdzonych podawali. Ale to moje przypuszczenia – jak będzie – zobaczymy.

   • Dokładnie, zgadzam się też z tym że manipulacja straszenia pozwami w trybie wyborczym jedyne na co stać naszego burmistrza i warte tyle samo co mówi we wszystkich innych tematach – i tez nie chce się wypowiedzieć, bo kontaktu z mieszkańcami unika od zawsze . Zgodnie z Dz.U.2001Nr112poz.1198 Art.1.1 każda informacja o sprawach publicznych stanowi informacje publiczna, a więc jeżeli takie pytanie padło na forum publicznym to obecna władza zgodnie z w/W ustawa ma 14 dni na odpowiedź. Nie udzielenie informacji w terminie grozi grzywną 🙂 w razie potrzeby na wniosek obojętnie jakiej osoby urzędnik państwowy musi udostępnić komputery i zawarte w nich informacje należące do Urzędu Miasta , sprawdźmy wszyscy jak bardzo się mylimy w obelgach rzucanych na Pana Burmistrza

 3. Panowie, będzie miał burmistrz opozycję w radzie, jeśli nie przeciągnie stanowiskami lub innymi intratnymi propozycjami radnych z innych komitetów do siebie, tak , jak to było w obecnej kadencji – np Pan Karpiej tzw chorągiewka, przyłączył się do grupy Pana Grafa, przez co obóz Pana Sokolińskiego stracił większość. i z reprezentatywnego przewodniczącego Pana Chochoła, miasto “dorobiło się “przewodniczącego typu Pan Jahn. Przejęto też Pana Langego, który nawet już nie mieszka w PL i miał problem z dojeżdżaniem na sesję, ale jakimś “cudem” pojawiał się wtedy, kiedy potrzeba było podnieść rączkę za czymś ważnym dla stajni Pana Grafa. Stąd powstała wspomniana tu w komentarzach uchwała za pobieranie częsci diety nawet jak się nie bywa na sesjach…Nie liczcie więc na to, że Pan Graf będzie miał znaczącą opozycję, bo sobie tak załatwi , że nie będzie miał , założymy się? Jeśli Pan Rzepczyński nie zostanie burmistrzem, to wszyscy tu o nim zapomną, bo po co ma siedzieć w Szklarskiej? Jego Radni będą do zagospodarowania, a z tej szansy Pan Graf nie omieszka skorzystać, także w Szklarskiej będzie jak do tej pory, Pan Graf + Pan Przewodniczący, plus ich wielbiciele w radzie i róbta co chceta!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje