14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Znaki na Turystycznej

Jeden z mieszkańców zwrócił mi ostatnio uwagę na znaki przy ul. Turystycznej, na odcinku dochodzącym do ul. 1 Maja. Nie wiadomo czemu, chwilę przed znakiem “koniec pierwszeństwa przejazdu”  (D-2) mamy znak “pierwszeństwo przejazdu” (D-1). Jedyne wyjaśnienie, jakie znajduję, to skrzyżowanie z droga zjazdową do MZGK, aczkolwiek wystarczy od dołu znak “ustąp pierwszeństwa przejazdu” (A-7) i bezpieczeństwo ruchu jest wystarczająco zapewnione.

Im więcej informacji jest dostępnych w zasięgu wzroku, tym gorszy ich przekaz. Mówi się o “szumie informacyjnym”, który dotyczy także sposobu lokalizowania znaków drogowych, których głównym przecież zadaniem jest organizacja ruchu zapewniająca maksimum bezpieczeństwa.

Na marginesie, turyści robią sobie zdjęcia z oboma znakami. Wyszło zatem, że mamy kolejną atrakcję w mieście…

 

 

 

 

2020 Redakcja

 

Poprzedni artykułCo gdzie wyrzucić?
Następny artykułMówią, że nic nie robię…
- Reklama -

7 KOMENTARZE

  1. i od niedawna jedno kierunkowa od stromej w kierunku odrodzenia. czy znaki o pierwszeństwie przejazdu nie wystarczały. przy tak zakorkowanej szklarskiej można było tamtedy ominąć centrum i korki

  2. Naprawdę? Co w tym jest takiego niejasnego? Panowie są kierowcami? Bo rozumiem, ze człek bez prawka mógłby się tak zastanawiać. Jaki tu nadmiar informacji? Panie Pyrek…..

    • Ma Pan rację. “Szum informacyjny” mógłby występować, gdyby pomiędzy oboma istniejącymi już znakami funkcjonował trzeci: D-2 z towarzyszącą tabliczką tekstową o treści: “za 5 metrów”. Obecnie jest spoko. Do tego dynamika jazdy w dół Turystycznej od Netto jest leniwa. Znaki mogą być i co 5 metrów. Jest jednak jeszcze jedna sprawa, drobnostka. Koszt samego znaku to ok. 100 zł (dla wielkości w terenie zabudowanym), słupek w zależności od wysokości, przyjmijmy 3 metry dla ulicy/chodnika to ok. 80 zł. Robocizna, starania urzędnika o uzgodnienie ze starostwem lokalizacji znaku, da nam 200-250 zł. 10 tak ustawionych znaków w mieście to 2000-2500 zł. 10 takich pierdół w wydatkach gminy to 20000-25000 zł. Niby durny znak, Panie Ręce…

  3. A wyżej na starym kawałku przed “schodami” jest zakaz ruchu i ulica jednokierunkowa na jednym słupku, dzwoniłem do mędrców w urzędzie i co ??? I NIC !!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje