5.8 C
Szklarska Poręba
czwartek, 22 lutego, 2024

Złote szambo

Z radością patrzymy na zmieniający się krajobraz naszego miasta. Wdzięczni za te dary od losu: kolejne budowy, kilkuhektarowe place budowy, niezliczone gruchy z betonem, spieszymy pomóc naszym dobroczyńcom.
Dzieci klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie z ochotą i zapałem młodego junaka przystąpiły do zadania oczyszczenia Złotego Potoku pod „Orlikiem”. Zaraz po drugiej stronie potoku rośnie ku uciesze gałek ocznych inwestycja mająca przynieść szczęście kolejnym inwestorom.

Kiedyś w tym potoku złoto wypłukiwano. Teraz odmacza się etykiety z butelek po piwie, spławia styropian, torby foliowe, taśmy pakowe, stolce… (zdj. MP)

Swoim czynem dzieci ofiarnie rzuciły się w wir tworzenia nowego ładu bez porządku. Oddały czyste rączki na usługi pędowi ku świetlanej przyszłości z wzrastającą w perspektywie lat liczbą zer na koncie.

„To wspaniałe, że pomożemy Ci zarabiać nawet 60 tys. zł w skali roku, ale też cieszyć się spokojem oraz górskim krajobrazem. Ach, i to wszystko dzięki opcji najmu krótkoterminowemu! Zakrzyknęły dzieci śmiało kierując swe kroki ku potokowi.

„Aby jak najszybciej ten sen zrealizować zalewamy plac betonem, a następnie planujemy ekspansję na kolejne lokalizacje. Zapewnili ze spokojem deweloperzy.

Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Budowa rządzi się swoimi prawami, choć regulacji jest bez liku. Gdy budowa pędzi, zawsze się trochę towaru po okolicy rozsypie.
Inwestor tego nie widzi. Syreni śpiew zamiast tego słyszy. Czy wiesz, że urokliwe miejsce, gdzie powstaje inwestycja graniczy z Parkiem Krajobrazowym Już bliżej spokoju i natury się nie da… Park Krajobrazowy jest w ofercie Kordeusza, choć nie ma go w rzeczywistości.

Bufet i sracz w jednym miejscu. Aż się ciśnie na usta pytanie o warunki bytowe panujące na budowie (zdj. MP)

 

Co się ulało, dzieci z chęcią posprzątają. Wszyscy pragniemy, aby wolny rynek się rozwijał. To będzie co prawda o Albanii, ale wiem z autopsji, że wiele nas łączy. Reformy wolnego rynku otworzyły kraj na inwestycje zagraniczne co otworzyło rynek zakupu mieszkań lub apartamentów indywidualnym inwestorom. Dziewicza przyroda i piękne krajobrazy przyciągają coraz więcej turystów dając inwestorom zyski z wynajmu apartamentów. Może zainwestujesz w Albanii, drogi czytelniku?
Tymczasem w Szklarskiej Porębie w pół godziny mamy 2 worki o pojemności 240 l. To jest tempo, to są wyniki! Czyż nasze dzieci nie są wspaniałe?

Klasa I po akcji. Fakturę prześlą pocztą (zdj. MP)

 

Dopełniamy wszystkich obowiązków, aby nowopowstałe nieruchomości wyróżniały się odpowiednią jakością wykonania, która zapewni Naszym klientom komfortowe życie.
A wam, kochane dzieci, szczodrze wasz potoczek udekorujemy.

 

 

 

    2019 Michał Pyrek

 

Fragmenty kursywą to autentyczne nagabywania deweloperów (pisownia oryginalna) pochodzące z następujących stron internetowych:

https://www.facebook.com/pages/category/Real-Estate/Przedsiębiorstwo-Budowlane-Rafał-Kordeusz-1760557384204413/
http://www.kordeusz.pl/index.php/o-naszej-firmie
http://www.korzeniesukcesu.pl/index.php/14-rozwiazania/58-apartamenty-w-albanii
http://www.korzeniesukcesu.pl/index.php/14-rozwiazania/59-aparthotele-gorskie-resorty

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC