19.4 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Zatory

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, Protokół nr 7/2018 z posiedzenia Komisji Doraźnej Statutowej odbytego w dniu 13.12.2018 r….. zawiera trzy punkty.

Pierwszy został wykonany – zawiadomienie mediów. GŁOS SZKLARSKIEJ PORĘBY napisał o tym >>> tutaj, ponieważ dostał maila od Przewodniczącego Rafała Wróblewskiego. Nie dostaliśmy przypomnienia o odśnieżaniu. Nie ma o tym żadnej informacji w biuletynie POD SZRENICĄ. Jakieś zatory informacyjne. Zima już dokuczyła, ludzie przeklinali breję na chodnikach, również na tych, za które odpowiadają właściciele przyległych posesji. Być może odpowiednie przypomnienia wisiały na tablicach? Internet jest wszędzie, dlaczego nie korzystać z każdego kanału? Zwłaszcza, że GŁOS oferuje swoje usługi gratis, a pan Redaktor i jego biuletyn kosztuje >>> a tu pusto.

 

Na marginesie, czy kiedyś nastąpi taki cudowny dzień, w którym właściciele posesji będą pilnować porządku nie tylko na własnym podwórku? Nie spadłaby korona z głowy paru sklepom czy knajpom, gdyby we własnym zakresie udrożniły ze śniegowego błota pobliskie przejścia dla pieszych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

8 KOMENTARZE

  1. To zależy jak leży z tym odśnieżaniem. Pięknie by było gdyby powstał harmonogram sąsiedzkich odśnieżań. Dzisiaj Ty jutro Ja i i tak do przodu. Ja to stara już jestem, oszczędzać się już lubię, ale na Hucie trochę młodych jest. Przy wspólnej akcji, przy młodych to i starszy dla zachęty by pomógł. Ot moje wywody albo marzenia. Takich problemów to nie ma moja teściowa. Odśnieża wszędzie gdzie się da by każdy mógł przejść. Ma za sobą 85 lat i ta zima przy życiu ją trzyma i za gimnastykę dobrą służy. Pozdrawiam !!!

  2. Marek Koroński

    Włąsćiciele lokali gastronomicznych itp powinni odśnieżać i utrzymać odcinek chodnika, przy którym stacjonują. Moja uwaga dotyczy szczególnie Hotelu i Restauracji KRYSZTAŁ przy ul. 1 Maja. !!! Gdzie służby, gdzie działania administracyjne??? Za parę dni znowu pełno ludzi. Jak miasto się prezentuje?? Wstyd!!!

  3. Z tym odśnieżaniem to jest tylko jeden problem. Otóż właściciel posesji odśnieżając chodnik często nie ma gdzie ten śnieg odrzucić więc rzuca na ulicę. Następnie przejeżdża pług i cały śnieg z ulicy rzuca na chodnik. I tak w kółko. Efektem końcowym są zaspy na skraju ulic, które zwężają jezdnię. A ten śnieg z centrum miasta to jakieś służby powinny wywozić.

  4. Izabela Bros, Kamil Kasperowicz;-) a Państwo aby nie byliście radnymi? Za Waszych czasów było tak słodko? Czy teraz może łatwiej krytykować? Panie Kamilu, sprawdziłam BIP z sesji z Pańskim udziałem. Często się Pan spóźniał, często wychodził prędzej. Może coś Panu, z całym szacunkiem, umknęło?

    • Z całym szacunkiem Pani Emilio, ale sensu Pani komentarz nie ma ni krztyny. Chyba, że chodzi o klasyczne wbicie szpili w pośladek? Jeśli tak, to przepraszam. Mam tylko nadzieję, że szpila nie była zarażona gronkowcem złocistym.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje