22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Zastępca burmistrza w przygotowaniu

Dobrze poinformowane źródła z urzędu donoszą, że trwają rozmowy na temat obsadzenia stanowiska zastępcy burmistrza. Około połowy grudnia ma się coś wyjaśnić. Jednocześnie nic nie słychać o ogłoszeniu konkursu na to stanowisko. Czy Burmistrz Mirosław Graf, tym razem dochowa zobowiązań wyborczych, czy ponownie pokaże mieszkańcom środkowy palec i wybierze zastępcę “po uważaniu”, jak to było przy obsadzie kierownika MZGK?

Ważne, bo jest to mylone – krytyka postawy Burmistrza, w tej kwestii, nie ma nic wspólnego z oceną osób obejmujących stanowiska. Zarówno pan Michał Malski, kierownik MZGK, jak i zastępca, o ile Burmistrz zafunduje wyborcom “powtórkę z rozrywki”, mogą okazać się bardzo wartościowymi pracownikami, wręcz idealnie dopasowanymi do swoich funkcji. Jeżeli tak się stanie, to nie oznacza, że nie ma sprawy. Jeżeli można tak nonszalancko traktować postanowienia wyborcze, w kwestii konkursów na ważne stanowiska, to równie swobodnie można traktować inne postanowienia opisane w “7 Filarach” – do wglądu obok. Taka postawa władzy nie buduje zaufania społecznego. Burmistrz tego nie rozumie, albo ma to nosie – cel nie uświęca środków. Mieszkańcy nie mogą, równie swobodnie podchodzić do zobowiązań podatkowych, prawda? Zaraz zostaną wypunktowani przez beztroskiego Burmistrza.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Jak juz pisalem zastepcą ma zostać (…) / plotka:-)/. Raczej konkursu nie należy się spodziewać. Czy to dobrze, sam nie wiem… burmistrz dobiera sobie kompenentnych współpracowników i tworzy zespół, ktoremu zaufa i deleguje zadania. Wybor przez konkurs nie daje gwarancji wyboru najlepszego kandydata, ale da nam poczucie poprawności funkcjonowania urzędu.

    Admin: przepraszam, ale pomińmy nazwisko. Właśnie dlatego, że to jeszcze plotka. Ja słyszałem inną 🙂 ale poczekajmy. Ostatnie Pańskie zdanie jest kwintesencją sprawy – konkurs powinien się odbyć. Też mi zależy na jak najlepszym zastępcy.

  2. Odnośnie do sposobu wyłonienia kandydata na stanowisko zastępcy stwierdzić należy, że ustawodawca nie przewidział w art. 3a ustawy o pracownikach samorządowych obowiązku przeprowadzania konkursu na to stanowisko. Wybór zastępcy jest bowiem wyłączną kompetencją burmistrza. Dobrze by było nie mylić i nie mieszać zasad wolnego naboru z zasadami naboru konkurencyjnego.

  3. Burmistrz. A prawo zatrudnić takiego człowieka, który mi pomoże i będzie sprzyjał, a nie budował swoją karierę na jego plecach.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje