14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Zamęt

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (>>>link) wywołało konsternację. Brak obiektów noclegowych w rozporządzeniu został potraktowany w naszym Urzędzie, jako zielone światło dla wznowienia działalności turystycznej. “W Karkonosze miły bracie…” zdawał się brzmieć komunikat na stronie Miasta.

Komunikat na stronie internetowej Miasta widniejący jeszcze ok. godz. 20:00

Dyskusja, jaka się wywiązała pod postem na miejskim profilu FB, a właściwie wzmacniana kolejnymi wypowiedziami złość komentujących (>>>link), spowodowała zmianę treści komunikatu na stronie Miasta.

Komunikat na stronie internetowej Miasta z godziny 22:10

Nie mam zamiaru wytykać euforii, czy pochopnej publikacji, ponieważ fakt ten pokazuje dobitnie, że ze strony podejmujących decyzje na szczeblu krajowym nie możemy się spodziewać tak pożądanej obecnie pewności. Przyznać można jedynie, że w tym momencie Miasto stało się ofiarą własnej naiwności. Otwierać pensjonaty, gdy Rozporządzenie zakazuje sprzedaży respiratorów poza granice kraju? No chyba, że MZ ma zamiar wyposażyć w nie obiekty noclegowe…

Podchodźmy ostrożnie do komunikatów wydawanych przez osoby, które szczędzą prawdy w zakresie sytuacji epidemiologicznej kraju, przygotowania w środki ochrony osobistej pracowników służby zdrowia, a kto wie, czy nie liczby zgonów. Tylko jak ma funkcjonować Państwo, gdy każde rozporządzenie czy komunikat będziemy musieli sprawdzać po wielokroć u źródła?

 

 

 

2020 Redakcja

 

Poprzedni artykułMarcowa sesja odwołana
Następny artykułProtest w obronie Manna?
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Widzę, że też śledzi Pan ten idiotyczny post na stronie Szklarskiej o wznowieniu działalności. Dla mnie to kpina z nas hotelarzy i kpina ze wszystkiego, co wiąże się z pomocą w tym czasie.

  2. Dzisiaj jesteśmy w nowej, niepewnej sytuacji, nie wiemy jak rozwinie się zaraza i jaki będzie miała wpływ nie tylko na nasze zdrowie, stosunki międzyludzkie, czy naszą sytuację finansową. Ale zawsze, niezależnie od przepisów prawa powinniśmy kierować się własnym rozsądkiem.
    Trzeba uważać, bo trudne sytuacje wyzwalają w ludziach instynkt demonów, albo aniołów.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje