3.4 C
Szklarska Poręba
środa, 21 lutego, 2024

Wzrok odsłonięty

Od paru dni dawny budynek kliniki “Wzrok” jest odsłonięty. Właściciel zdjął reklamę siatkową, na której zapraszał do swojego obiektu, resortu “Czarny Kamień”.
“Wzrok” zakryty reklamą “Czarnego Kamienia” (zdj. MP)
Decyzją z 26 października b. r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego p. Jacek Radwan umorzył postępowanie dotyczące reklamy zawieszonej na rusztowaniu, jako bezzasadne. Rusztowanie, które nie jest trwale związane z gruntem nie jest obiektem budowlanym. A narzędziem regulacji kwestii m. in. reklam wizualnych w przestrzeni gminy jest uchwała krajobrazowa, która do tej pory nie została w naszym mieście przyjęta.

 

Czy właściciel d. “Wzroku” porzucił na stałe pomysł zakrywania obiektu reklamą? I najważniejsze, czy zamierza przeprowadzić remont obiektu? Na te pytania czas udzieli odpowiedzi.

 

- Reklama -

2 KOMENTARZE

    • Prace przygotowawcze i uchwałodawcze dostały zatwardzenia. Lewatywą, według Pań przygotowujących uchwałę, ma być dodatkowa kasa, ponieważ radni zrezygnowali ze strefowania na rzecz jednej ogólnej strefy ochrony krajobrazu, a to oznacza dla nich, że muszą wszystko opracować od nowa. Nie wiem, jak wygląda umowa gminy z tą firmą i ile wyłożeń oraz ile spotkań ustalających jest tam skosztorysowanych. Kandydat na burmistrza w wyborach samorządowych 2018 pan Mirosław Graf oraz kandydaci na radnych z jego KWW obiecywali w swoim programie centralny rejestr umów dostępny dla każdego mieszkańca, ale widać woli zbrakło.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC