11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Wyrok na drzewo

Wycięto zdrowe drzewo przy banku na Jedności Narodowej. Biuletyn mówi, że nie było innego wyjścia. Mieszkańcy wyrażają wątpliwości.

W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z drzewem o zaburzonej statyce związanym z wadliwym rozwidleniem pnia w kształcie litery V. Takie rozwidlenie grozi rozłamaniem drzewa, a wrośnięta między rozwidlenie kora jest powodem wystąpienia infekcji (…)

>>> Więcej w biuletynie.

 

Mam Moc Jolix  Mam Moc Jolix Codziennie przechodzę koło tego drzewa ….od ścięcia te kołki leżą już z tydzień może więcej…ale do czego dążymy też się zastanawiałam dlaczego te drzewo ścięto? Nie widziałam żadnego zagrożenia ?

Sylwia Cybulska Pyczak Sylwia Cybulska Pyczak Po pniu widać, że drzewo było zdrowe, jeżeli rosło w sposób niewłaściwy to należało przyciąć koronę. Drzewo, zdobilo tą cz. miasta od stu lat. To jest bardzo przykre, że tam gdzie trzeba, chociażby na cmentarzu, suche drzewa stoją i czekają na wiatr, by zniszczyć nagrobki, a w centrum miasta tak zwyczajnie wycięto stare zdrowe drzewo..
Małgorzata Klimek Filusz  Małgorzata Klimek Filusz Głupota ludzka
Marek Kordowicz  Marek Kordowicz Brawo władze miasta! ?
Rżnięcie drzew naczelnym punktem programu dla miasta! U mnie rok temu sroki upodobały sobie piękny klon, klonik bo to było drzewo z tych niskich, ozdobnych. Spały na tym drzewie i jak to sroki skrzeczały wieczorem i rano. Ktoś to zgłosił do spółdzielni, przyjechała ekipa i ścięła. W trakcie tej ścinki zadzwoniłem do spółdzielni z pytaniem, o co chodzi? Pani powiedziała, że system korzeniowy był osłabiony i groziło upadkiem. Wyśmiałem ją.
W Szklarskiej też pewnie zadziałała ta zasada…komuś przeszkadzało.

Marianna Małgorzata   Marianna Małgorzata przegięcie. Dlaczego???? Kto odpowie na to pytanie???
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje