6 C
Szklarska Poręba
czwartek, 22 lutego, 2024

Wsparcie dla klubów sportowych – uaktualnienie

Jak widać, da się wspierać zapaleńców. Brawo Radosław Jęcek – Burmistrz Karpacza !!! W naszym mieście też mamy dwa zaprzyjaźnione kluby narciarskie Klub Sportowy “Szrenica” i KSM ‘Łabski’ Szklarska Poręba.

      

Cześć zawodników przygotowana do startów w Pucharze Polski, nie ma finansowania startów na tych zawodach. Mimo dobrego 11 miejsca w MPP Młodzieżowy Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim Maks Biernat nie ma możliwości, dalszych startów, bo rodziców i klubu nie stać co tydzień wysyłać zawodników z trenerem na drugi koniec Polski. Panie Burmistrzu Mirosław Graf czy my również możemy liczyć na wsparcie w naszych pasjach ??? Jeżeli jest szansa na spotkanie zarządów klubów z Naszego miasta z Panem Burmistrzem i porozmawianie o możliwym dofinansowaniu/wsparciu, to niecierpliwie czekamy na zaproszenie.

Poniżej dyskusja z Facebook’a. Zaznaczenia na czerwono – moje (JO). Komentarz pod spodem dotyczy odrębnego od meritum aspektu tej wymiany zdań.


Marcin Wylegała Marcin Wylegała Wszedłem na BIP Karpacza i sprawdziłem, że na sport przeznaczyli około 60 000 zł, natomiast na BIP Szklarskiej Poręby widać, że na sport przeznaczają 100 000 zł. Czyli brawa dla obu Burmistrzów z wyróżnieniem dla Mirosława Grafa.
Marcin Wylegała Marcin Wylegała Dodam jeszcze, że w Szklarskiej Porębie jest przeznaczone 20 000 zł na ratownictwo, gdzie dofinansowanie trafia do GOPR i OSP Szklarska Poręba.  Karpacz przeznacza 15 000 zł na ratownictwo górskie, a OSP Karpacz bez dofinansowania. Brawo Burmistrz Mirosław Graf.

Mirosław Graf Mirosław Graf Dzieki Panie Marcinie:):.”Cudze chwalicie swego nie znacie:):)”.Moze 5-7 lat temu te dysproporcje byly takie jak podają ale od kilku lat to diametralnie sie zmieniło na korzyść Szklarskiej Porby:).Ale zawsze zapraszam wszystkich którzy chcą pracowac na rzecz najmłodszych w każdej dyscyplinie sportowej do rozmow.Ale w Urzedzie a nie na FB:).Pozdrawiam. 

Wojciech Biernat Wojciech Biernat Pamiętajmy że już po wyborach. Doceniamy Marcin Wylegała Twoją dociekliwość, ale do tematu to nie za wiele wprowadza. To jak z tym profesorem statystyki który utopił się w jeziorze które średnio miało 10 cm głębokości. Gołe cyfry bez szczegółów tylko zaciemniają obraz. Musimy pamiętać, że Naszą główną wizytówką na całą Polskę są narty, narciarze i wszystko co z tym związane. Musimy promować Naszych sportowców, którzy reklamują Nasze miasto nie tylko na terenie Polski, ale także poza nią. Dodatkowo pamiętajmy, że reklamują Nasze miasto na stokach narciarskich, gdzie mamy największą grupę odbiorców naszej oferty.

Mirosław Graf Mirosław Graf I stad szkoła Mistrzostwa Sportowego głownie w sportach zimowych.Konkurencje biathlonowe,alpejskie,biegowe:).A co do wyborow to faktycznie zakończyły sie i czas na rozmowy a nie oswiadczenia i apele!!

Marcin Wylegała Marcin Wylegała Wojciech Biernat do 31.01.2019 możemy składać wnioski. Ja piszę w imieniu OSP Szklarska Poręba w ramach ratownictwa. Nie wiem ile klubów sportowych składa wnioski w Szklarskiej Porębie, ale suma ogólna jest zachęcająca. Dzisiaj u mnie była koleżanka z MDP Karpacz po bony na aukcje, ponieważ zbierają na defibrylator ćwiczebny i fantoma. Wszedłem na BIP Karpacza żeby jej pokazać, że mogą uzyskać dofinansowanie od Burmistrza. Zdziwiłem się, że w Karpaczu jest tylko możliwość składania na ratownictwo górskie. Pokazałem jej też BIP Szklarskiej Poręby, gdzie OSP jest uwzględnione. Przy okazji popatrzyłem na inne dofinansowania, bo znajoma mi powiedziała, że wie, że kluby sportowe dostały dofinansowanie w Karpaczu.
Jak zobaczyłem Twój post wychwalających Burmistrza Karpacza, a naszego Burmistrza wzywałeś do rozmów to uznałem, że nie wiesz o ogłoszonym konkursie. Moim zamiarem było pokazanie Tobie, że już jest kasa tylko trzeba złożyć wniosek. Jak komuś należą się brawa to biję brawo z całych sił, a Burmistrzowi Szklarskiej Poręby należą się brawa i nie ma to nic wspólnego z wyborami.

Wojciech Biernat Wojciech Biernat Marcin Wylegała wiemy o możliwości złożenia wniosku i dziękujemy za przypomnienie. Corocznie składamy wniosek o dotację na organizację Memoriału imienia Egon Myśliwiec. To cykliczna impreza propagująca narciarstwo alpejskie, skierowana do mieszkańców miasta i dodatkowo przypominająca zasługi zasłużonego trenera Egon Myśliwiec. Co roku panuje zasada, że jeden klub jeden wniosek. Więc wybór na co przeznaczyć pieniądze z Szklarska Poręba naprawdę jest ograniczony. WsparcieSzklarska Poręba w postaci dofinansowania startów zawodników na @Młodzieżowym Pucharze Polski w Narciarstwie Alpejskim czy Sudecka Liga Narciarska wydaje się warte rozważenia. Oczywiście każde inne finansowe wsparcie będzie jak upragniony śnieg zimą.

KSM 'Łabski' Szklarska Poręba KSM ‘Łabski’ Szklarska Poręba Mirosław Graf Niestety system wsparcia ministerialnego młodych alpejczyków bazuje na uzyskiwanych wynikach. Warunkiem bezpośredniego dofinansowania ze związku PZN jest zdobycie II klasy sportowej. Na zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski II klasę sportową można zdobyć za zajęcie miejsc 1-6. W Naszej szkole mamy kilku alpejczyków do policzenia na palcach jednej ręki. Nie widać też kolejnych chętnych, głównie przez brak finansowania. Szkoła ze swojej strony daje nam wsparcie na miarę swoich możliwości. To drugi rok profilu narciarstwo alpejskie w Naszej szkole i jak nie chcemy tego szybko stracić (w kolejnym roku), to potrzebne są wspólne działania

Mirosław Graf Mirosław Graf Proszę Pana.Cos na ten temat wiem:):):) i prosze mnie nie przekonywać:).Ze sportem jestem związany od 1969 roku.Ze sportem zimowym.Jako zawodnik, trener a obecnie działacz w PZN.I przechodziłem te wszystkie etapy.Wiec prosze raczej proponować rozwiązania,pokazać sposoby dlugofalowego rozwoju Waszego Klubu,systemu tak rywalizacji jak i szkolenia.Wiem kiedy PZN wspomaga a kiedy bierze na siebie w calosci obowiązek finansowania zawodników.Przypomne tylko Panu ze przez blisko 10 lat wziąłem na siebie utrzymanie klubu sportowego ktory sam założyłem.Doprowadziłem do sytuacji kiedy moj zawodnik dostał sie do kadry narodowej seniorów.A dwoch młodych zawodnikow(młodzików)załapało sie do pierwszej dziesiątki w KN w Polsce.A miasto w owych czasach na szkolenie mojej sekcji na cały rok przekazywało 3 tys.zl.To miało wystarczyć na organozacje zawodow,sprzet,wyjazdy i zgrupowania:).Pozdrawiam ciepło i zycze sukcesow w Nadchodzącym roku.Ja tego sposobu pomocy Miejskim Klubom niezafunduje:).

Wojciech Biernat  Wojciech Biernat Na tym etapie nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać. Cieszę się że Pan Mirosław Graf jako Nasz Burmistrz zaproponował nam klubom Klub Sportowy “Szrenica” i KSM ‘Łabski’ Szklarska Poręba spotkanie. Na pewno w dniu jutrzejszym będziemy starali się ustalić dogodny termin spotkania dla wszystkich stron. Liczymy, że będzie to jeszcze w tym tygodniu i właśnie wtedy będziemy chcieli przedstawić swoje oczekiwania co do wsparcia ze strony Szklarska Poręba. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie się tematem.

>> Facebook


Komentarz.

Pomijam meritum, jak wygląda wsparcie miasta dla klubów sportowych. Zwracam uwagę na stosunek Burmistrza do komunikacji na forum publicznym. Niby się odżegnuje, a nie milknie, tylko komentuje nadal. Nie jest najmocniejszy w tej sztuce, co widać po chaotycznym sposobie pisania, czy nadużywaniu emotikonek. Zaprasza do urzędu, gdzie czuje się pewnie, ale nie jest na tyle naiwny, żeby lekceważyć znaczenie dyskusji publicznej.
Sztuka konwersacji publicznej jest trudna, ale należy próbować i nie poprzestawać na wirtualu. Takie czasy. Spotykający się, rozmawiający w necie i na żywo uczestnicy Komitetu Społecznego OBYWATELSKA SZKLARSKA PORĘBA nie mieli jeszcze okazji spotkać się ani z Burmistrzem, ani z nikim z jego najbliższego otoczenia. Z doniesień wygląda to na syndrom oblężonej twierdzy. Komitetowi nie chodzi o rozmowę w urzędzie, jak będzie taka okazja, to dlaczego nie? Chodzi o uwzględnienie możliwości czasowych ludzi pracujących, którzy nie mają czasu na wizyty w porze dogodnej dla urzędników. Tak działa LIDER. Komitet Społeczny niezmiennie zaprasza w każdy czwartek o 18:00. Bieżące informacje są na łamach GŁOSU SZKLARSKIEJ PORĘBY.

Juliusz Olszewski

Komentarz ad meritum w artykule Michała Pyrka >>> tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Bez wątpienia zimowa Szklarska Poręba kojarzy się z nartami zjazdowymi i biegowymi. Niemniej jednak zwrócę uwagę na inną dyscyplinę sportową, którą jest badminton. ZSOiMS w Szklarskiej może pochwalić się sukcesami swoich badmintonistów uzyskujących wysokie wyniki w turniejach krajowych i międzynarodowych, w tym grających w kadrze Polski. Od 7 lat funkcjonuje badmintonowy KS SET organizujący zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub głównie utrzymuje się ze składek członkowskich. Podopieczni naszego klubu uczestniczą w turniejach i odnoszą sukcesy na razie na szczeblu województwa. Jednak przez wielu ludzi (w tym nauczycieli) badminton bardziej kojarzy się z “kometką” i nie doceniają sukcesów okupionych setkami godzin treningu. Przykład: moja córka Julia zdobyła I miejsce w Pucharze Dolnego Śląska, I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Ślaska w grach pojedynczych, I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w miksta, ale z zajęć wychowania fizycznego ma ocenę okresową – dobry. Oczywiście przydałyby się dodatkowe środki finansowe na wyjazdy, czy sprzęt dla uczestników, ale też docenienie włożonego trudu i sukcesów w dyscyplinach sportowych innych niż uznane za priorytetowe.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC