14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Wątpliwości byłego radnego

Redakcja otrzymała list od Czytelnika. Poniżej – jego treść.

Drogi Panie redaktorze, obecna kampania omija bardzo poważny problem naszego miasta jakim jest funkcjonowanie Ski Areny Szrenica i opinii turystów na temat tej atrakcji. Proszę o opublikowanie poniższego tekstu, aby kandydaci mogli się na ten temat wypowiedzieć. Dziękuję i pozdrawiam. Kamil KasperowiczDrodzy mieszkańcy, z racji faktu, iż Ski Arena Szrenica stanowi główną atrakcję zimową naszego miasta, a jak sami widzimy od wielu lat działa dość kulawo, chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat.  Na początek sprawdźmy jakie są opinie turystów na ten temat: https://www.facebook.com/Szrenica-Ski-Arena-372089672816797/Jak widzimy niezbyt pochlebne komentarze wpływają także na wizerunek naszego miasta. Przedstawiam państwu protokół będący efektem wielomiesięcznej pracy komisji analizującej umowę zawartą pomiędzy spółkami Sudety IT, Sudety Lift oraz miastem Szklarska Poręba.

 http://www.szklarska.info/protokol-sudety.pdf

Jako mieszkaniec Szklarskiej Poręby chciałbym usłyszeć co kandydaci na burmistrza zamierzają zrobić, aby Ski Arena Szrenica stała się lepsza…

Kamil Kasperowicz

Od Redakcji.
Czytelnik, będąc radnym kończącej się właśnie kadencji, od dawna interesował się wyżej wspomnianymi sprawami. Nie wnikając w meritum, rzecz dotyczy, bez wątpienia, bardzo ważnego, dla ruchu turystycznego podmiotu. GŁOS SZKLARSKIEJ PORĘBY zaprasza wszystkie strony zainteresowane wymianą i uporządkowaniem informacji na temat Ski Areny. Ze swojej strony możemy dodać, że w rozmowie z Grzegorzem Sokolińskim, niedawnym kandydatem na burmistrza, usłyszeliśmy dużo krytycznych uwag na temat zastrzeżeń byłego radnego. Nie tylko warto, ale wręcz, trzeba rozmawiać. Naszym zdaniem, kampania wyborcza jest niedobrym okresem do drobiazgowych analiz. Poza tym, do końca kampanii pozostały cztery dni. Później będzie czas na spokojniejsze podejście do tematu.

 

Wykorzystano: http://sudetylift.com.pl/zima/ski-arena/

Poprzedni artykuł4 powody
Następny artykułSprzątanie drugiego cmentarza
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Sprawa SKI Areny z punktu widzenia działania miasta jest niewątpliwie bardzo poważna i powinna być jednym z ważniejszych punktów tych wyborów (jest tyle problemów, że pewnie to uciekło). Wpływa ona na działanie całego miasta, jego mieszkańców – to oni mogą więcej zarabiać dzięki temu, że będą tu w zimie tłumy, które zostawią dużo większe pieniądze niż obecnie. Do dziś nawet nie ma projektu wielopoziomowego miejskiego parkingu, który powinien stać od dawna przy wyciągu. Kwestia późnego otwierania wyciągu w zimie czy braku naśnieżania wpływa na wszystko co w tym mieście się dzieje. Proszę porównać choćby Zieleniec, gdzie ceny w zimie są często dwukrotnie wyższe niż te w Szklarskiej, a ci co tam jeżdżą śmieją się ze Szklarskiej. Tam potrafią zadbać o marketing i stoki – jeszcze zima na dobre nie rusza a Zieleniec przypomina o sobie już w Internecie i nie daje o sobie zapomnieć (już widziałem reklamę). Zapytajcie we Wrocławiu, Poznaniu czy w innych miastach tych co jeżdżą na narty. Ale co tam, jeden po drugim burmistrz “mieli pomysł”, który realizowali zmieniając plany zagospodarowania przestrzennego. Zapomnieli o mieście, zapomnieli o tym co istotne dla miasta w sensie turystycznym, bo nie miejsca noclegowe robią ruch turystyczny, a dobrze działające atrakcje i na nich należy w pierwszej kolejności skupić swoją uwagę.

    Obudźcie się, idźcie do wyborów, bo nadarza się okazja jakiej nie było od lat aby to miasto zaczęło się normalnie rozwijać.

    • Chciałbym nieśmiało przypomnieć koledze wyborcy,że Zieleniec korzysta z terenów miejskich i leśnych a u nas jest Ukochany Park Narodowy. Dodatkowo zwróciłbym uwagę na taki oto drobiażdżek porównajcie sobie warunki klimatyczne u nas i w Harrachowie; choć to w prostej linii z 10 km. to zima jest o wiele sroższa i dłuższa.Warto w nowej kadencji powrócić do pomysłów połączenia wyciągami Szklarskiej z Czechami,tylko co na to park zagospodarowanie Przedziału tylko co na to lasy itd itd. I proszę nie zapominać,że to spółka zainwestowała w zardzewiały rozlatujący się wyciąg i tereny, z których zostali przez park po chamsku wyśmigani.Jeśli za coś się bierzemy warto poznać całość problemu a nie tylko wygodne fakty !!!!!!!

      • Mając na uwadze Pańskie zawezwanie w ostatnim zdaniu, nieśmiało pozwolę sobie zadać pytanie, czytał Pan protokół komisji analizujące umowę miasta ze spółkami Sudety IT i Sudety Lift?

  2. Drodzy mieszkańcy, wyjaśnię skąd wzięły się zastrzeżenia Pana Sokolińskiego w tej kwestii. Otóż Pan Sokoliński brał czynny udział w przedłużeniu umowy dzierżawy terenów miejskich spółce Sudety IT. Ta kontrowersyjna umowa jest po części jego zasługą dla miasta 🙂 Jako burmistrz udzielał wątpliwych obniżek stawek podatku dla powiązanej spółki Sudety Lift. Po zakończeniu kadencji burmistrza w nagrodę został doradcą spółki Sudety Lift. Jako doradca broni interesów spółki, a nie miasta. Jako doradca powinien się zastanowić skąd bierze się fala niezadowolenia ze strony turystów skierowana w stronę Ski Areny Szrenica. Ale to jest temat tabu w naszym mieście. Obecny burmistrz Mirosław Graf także nie dostrzega problemu w fatalnie funkcjonującej atrakcji naszego miasta. Domyślam się, że w przypadku kontynuowania kadencji przez Pana Grafa nic w tym temacie się nie zmieni. Brak słów…

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje