Możemy zmienić zaniedbany miejski lasek przy ulicy 1-go Maja, niedaleko wjazdu do „Olimpu” w miejsce, które opowiada o naszych tradycjach i lokalnej tożsamości. Przedstawiam kolejne szkice projektów stworzonych przez panią Monikę Krakowską, obrazujące obiekty będące elementami Parku Walońskiego.
Będziemy mogli zasiąść także na ławce, gdzie z nostalgią przypomnimy sobie pierwszy wyciąg krzesełkowy na Szrenicę – słynnego „żółtka” i usiąść na ławce sportów zimowych.
W erze wszechobecnych „selfie” będzie też można zrobić sobie „selfie ze Szklarskiej Poręby” w ramce zaprojektowanej w stylu Helmuta Benny, przedwojennego twórcy wielu słynnych drogowskazów w naszym mieście (szkic powyżej w części tytułowej).
Całość ma uzupełnić ławka ku pamięci „kolonii artystycznej”, która funkcjonowała w naszym mieście na początku XX wieku, i która w nowej odsłonie istnieje również dzisiaj.
Mam też nadzieję, że to nasi lokalni artyści mogą być współautorami niepowtarzalnych ławek w Parku Walońskim.
Oczywiście poza stworzeniem w/w instalacji, projekt zakłada renowację starej alejki, schodów prowadzących do Parku, likwidację starego zardzewiałego płotu oraz oczyszczenie lasku. Pomysł daje również możliwość wzbogacenia Magicznego Szlaku Ducha Gór o nowy punkt przystankowy.
Zachęcam wszystkich do głosowania na ten projekt. Wspólnie możemy stworzyć miejsce ważne dla nas mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto i na zawsze uratować kawałek miejskiej zieleni od developerskiej inwazji.
Zagłosuj na projekt Waloński Park Tradycji Lokalnych, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Zachęcam Państwa do głosowania. Pod tym >>>linkiem możesz oddać swój głos.
Piotr Kozioł
Ale fajne cz .2 🙂