16.1 C
Szklarska Poręba
piątek, 22 września, 2023

Trzy lata temu było tak.

Redakcja otrzymała od Czytelniczki link (dziękujemy!) do dawnego wywiadu z Mirosławem Grafem. Jest tam o zamierzeniach, które możemy dzisiaj zweryfikować. Niektórym może to pomóc w podjęciu decyzji wyborczej. Okazji do, bezpośredniego, zadania pytania burmistrzowi nie będzie. Być może jego komitet zareaguje na wysłanego maila? Formularz jest >>> na stronie internetowej komitetu.

Poniżej jeden fragment wywiadu dla portalu Nasze Miasto. Całość jest >>> tutaj.

(…)  A co z obwodnicą? Będziecie zabiegać o jej budowę?
Nie. Obawiam się, że spowodowałoby to omijanie Szklarskiej Poręby i utracimy wiele wpływów z turystów. Skupimy się raczej na utrudnianiu życia kierowcom ciężarówek, które jada przez Szklarską Porębę do Jakuszyc i dalej Czech. Myślę tu np. o wprowadzeniu obowiązku jazdy zimą z łańcuchami, ważeniu pojazdów itp. Gdy będzie gotowa droga S3 do Lubawki, jest projekt, by tamtędy poprowadzić tranzyt tirów, więc Szklarska Poręba odetchnie.

Zainteresował nas ten pogląd Burmistrza z lutego 2016 roku. Pamiętamy, sprzed wielu, wielu lat, pewnego radnego, który przekonywał, że rewitalizacja kolei żelaznej do Jakuszyc i dalej do Czech, jest niewskazana, ponieważ –  będzie nam wywozić turystów za granicę. Już wtedy wielu mieszkańcom wydało się to żałośnie zaściankowe. To tak ma Szklarska Poręba starać się o turystów? Mamy bardzo podobne skojarzenia, czytając słowa Mirosława Grafa sprzed prawie trzech lat. Jaki ma pogląd dzisiaj? Na spotkaniu wyborczym wyrażał się o obwodnicy marginalnie, jako o drugorzędnej sprawie dla miasta.

 

Wykorzystano: http://szklarskaporeba.naszemiasto.pl/artykul/szklarska-poreba-burmistrz-miroslaw-graf-mowi-kiedy-bedzie,3646795,art,t,id,tm.html

 

Poprzedni artykułGospodarni są otwarci na pytania
Następny artykuł4 powody
- Reklama -

9 KOMENTARZE

 1. Super ! Pan burmistrz “dba” o miasto i nie pozwoli wywozić turystów obwodnicą , więc drodzy mieszkańcy zapomnijcie o obwodnicy . Zamiast tego pan burmistrz zapewni dopływ turystów w tysiącach z apartamentowców i będziecie mogli Szanowni mieszkańcy przepychać się z nimi na naszych przygotowanych do tego chodnikach , ulicach i parkingach . Świetny pomysł na miasto , zamiast obwodnicy apartamentowce . Nie mam więcej pytań , zapraszam na wybory .

 2. W tym samym wywiadzie czytamy również:

  Pytanie: Bierzecie także pod lupę parkingi miejskie?
  Odpowiedź Pana Grafa: Na miejscach parkingowych miasto powinno zarabiać. Teraz wielu turystów zostawia samochody na cały pobyt i są problemy. To się skończy, bo wkrótce wprowadzimy opłaty za postój.

  Tymczasem na OSTATNIEJ! radzie miejskiej sprzedajemy parking miejski przy ulicy Objazdowej? Trzyma się to kupy?

  • Dokładnie! Czy mieszkańcy wiedzą o tym, że zatwierdzono przetarg o sprzedaży parkingu na ul. Objazdowej NA OSTATNIEJ SESJI RADY MIASTA, W PIĄTEK PRZED CISZĄ WYBORCZĄ??? Czy to fair? Czy to są działania na korzyść miasta???

 3. Proszę się nie martwić, w tym samym wywiadzie (dodam, że z lutego 2016 roku) jest też dobra wiadomość 🙂

  Pytanie: Ale jest też dobra wiadomość. Od kiedy komunikacja miejska będzie za darmo?
  Odpowiedź Pana Grafa: Dopinamy projekt. Samorząd kupi busy, opłaci kursy i kierowcę. Autobusy darmowe będą kursować po całym mieście i ułatwią mieszkańcom dojazd do lekarza, urzędu czy sklepu. Kosztować to będzie 79 tys. zł rocznie.

 4. Dla najbardziej zainteresowanych dodam, że Pan Burmistrz miał w lutym 2016 roku jeszcze swojego asa w rękawie. Proszę doczytać. Nie będziemy się czepiać, że nie wszystkie nasze marzenie się spełniają, a marzyć trzeba. Ja tez marzę, żeby nasz przyszły burmistrz Szklarskiej Porębie był może trochę mniej WYSTRZAłOWY, a trochę bardziej SKUTECZNY.

 5. Prawda jest taka ze Pan burmistrz juz nie wazne czy trzy lata temu czy teraz syrasznie duzo mowi , ale na tym sie konczy . Belkot na fotel a potem , kto mu co zrobi 🙂 famfatale i oby Pan RR tak so zle nie skonczyl w oczach mieszkancow jak wygra . A z dostepnego na dzisiaj zla , jest obcy, lepszym i niektorzy wierza , Pan burmistrz juz pokazal , wszystko ….. A debata z żulami moze bo w tym srodowisku dobrze sie wypowiada i ma wspolny jezyk na ” swiatecznych spotkaniach z bezdomnymi ” , niby szvzytny cel , ale ….. , z normalnymi mieszkancami juz nie , przykre ale prawdziwe

 6. Panie Redaktorze , zdaje się, że to ta ciekawsza cześć Pana pracy – mieć materiały z przeszłości i móc porównać to, co zostało powiedziane 4 lata temu, do tego, co zostało zrobione. A może by tak więcej takich opowieści by się znalazło? Szkoda, że nie możemy o szczegóły zapytać kandydata…..

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje