22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Trybuna radnych

List do Radnych.

Szanowni Państwo.

Za chwilę będziemy mieć burmistrza, czas więc ruszać do samorządowej „bieżączki”. Mieszkańcy czekają na realizację programów. GŁOS SZKLARSKIEJ PORĘBY kontynuuje działalność. Redakcja składa propozycję radnym, stworzenia wspólnej trybuny obywatelskiej, trybuny radnych. W kampanii pojawiło się podobne hasło. Nie wchodzimy w kompetencje nowego burmistrza. Jeżeli urząd zorganizuje jakąś trybunę, to nasza, w GŁOSIE może istnieć równolegle. Nie zamierzamy z nikim konkurować, bo samorząd to nie wyścigi.

Radni aktywni, którzy zechcą przesyłać do redakcji ślady swojej działalności (teksty, zdjęcia) będą mieli stworzoną osobną kategorię: RADNY 2018 imię nazwisko. Działanie Facebook’a może być doskonałym wsparciem trybuny w GŁOSIE. Na FB łatwo się pogubić, odwrócić uwagę, a tu chodzi o pracę radnego na rzecz społeczności. Skupienie w jednym miejscu informacji z samorządowej aktywności ma duże zalety. Po czasie, jak uzbiera się trochę materiału, będzie można, jednym przefiltrowaniem, według kategorii, zobaczyć czym radny zajmował się w czasie swojej kadencji. Zapraszamy Państwa już teraz. Nowa kampania zaczyna się następnego dnia, po zakończeniu poprzedniej 🙂

Cechy trybuny radnych w GŁOSIE

a/ jest już gotowa do wykorzystania, nie trzeba czekać na stworzenie podobnej;

b/ trybuna radnych  w GŁOSIE jest niezależna od władzy, działa jako fanzin miejski, czyn społeczny, pro publico bono;

c/ dopuszcza możliwość komentarzy anonimowych. Tu nic się nie zmienia – komentarze są moderowane w 100%. Kampania pokazała jakie znaczenie ma nieskrępowana ocena, zarówno dla mieszkańców, jak i dla ocenianych;

d/ trybuna radnych jest za darmo.

Może ktoś założy jeszcze coś innego, poza forum obywatelskim z urzędu i GŁOSEM? Byłaby druga, niezależna trybuna.

Państwo radni, którzy nie używają internetu, lub nie chce im się pisać, mogą zadzwonić do redakcji z prośbą o wsparcie logistyczne. Spotkamy się, porozmawiamy o działalności radnego, a redakcja zrobi z tego materiał na stronę. Preferujemy większą samoobsługę. Redakcja z chęcią będzie brała udział w różnych działaniach radnych, np. akcjach integracyjnych,  spotkaniach, dyskusjach na żywo. Każda wspólna aktywność jest cenna i o każdej warto napisać.

Nastąpi jedna, zasadnicza różnica, w stosunku do czasu kampanii – redakcja nie będzie miała możliwości samodzielnie wyławiać z Facebook’a wszystkie materiały wrzucane tam przez radnych. Kampania rządziła się innymi prawami. Po pierwsze, dwa komitety wyborcze same przysyłały materiały i było łatwiej. Po drugie, bez kontaktów z radnym, omówienia, co uważa za ważne, wrzucanie wszystkiego, jak leci spowoduje, że powstanie sieczka, a nie uporządkowany zbiór informacji. W kampanii sprawa była prosta, były profile komitetów na FB i ich strony www. Teraz przeczesywanie FB w poszukiwaniu śladu radnego jest niemożliwe. Chodzi też, w końcu o współredagowanie trybuny. GŁOS jest czynem społecznym dla miejskiej społeczności, a nie charytatywną firmą usługową.

W czasie powszechności mediów społecznościowych i internetu w ogóle, uważamy za niewystarczające, jako jedyne kontakty radnego przy okazji spotkania na ulicy, czy w restauracji. Po prostu, nie te czasy. Wielu wyborcom to wystarcza, ale nie wszystkim. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie udziela się z radnymi towarzysko, ale interesuje się, czyta i pyta. Trzeba mu podać na tacy informację o działaniach radnych. Wybory rozgrzały zainteresowanie miastem. Ten ogień, naturalnie przygaśnie, ale czy wygaśnie? Jest takie ryzyko, z czego wielu bardzo by się ucieszyło. Wszystko w rękach, głowach i sercach radnych!

GŁOS zaprasza każdego radnego, niezależnie od jego poglądów samorządowych oraz tego, czy używa Facebook’a czy nie. Trybuna radnych będzie istniała, jeżeli nawet jeden radny zdecyduje się na jej współredagowanie.

Zapraszamy.

glossp.redakcja@gmail.com
https://www.facebook.com/glosszklarskiejporeby/

Prosimy o sugestie, pomysły, krytykę. Trybuna ma być sprawnym narzędziem.

Redakcja.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. “Głos” udowodnił podczas kampanii wyborczej że jest rynsztokiem nie trybuną. Ale nachalne promowanie kandydatów przeciwnych burmistrzowi Grafowi nie pomogło. Takiej dawki hipokryzji, stronniczości i manipulacji nie ma nawet w TVPiS. Dobranoc.

  2. Myślę, że Głos powinien przetrwać. Nie tylko dla radnych, ale dla nas, zwykłych ludzi., jako źródło informacji. Nie, plotek, zdawkowych sygnałów z urzędu. jednocześnie będzie to miejsce do dyskusji i wrzucania pomysłów. dla mieszkańców. Nie zgadzam się z 22ov, że Głos manipulował, czy był stronniczy. NIe odniosłem takiego wrażenia. Raczej skłaniał przez wpisy do większej aktywności kandydatów. Dziękuję za włożony trud i pracę.

    • 🙂
      Trybuna Radnych jest, ma być, częścią GŁOSU. Nawet jakby trybuna nie powstała, to GŁOS ma być słyszalny. Redakcja zaprasza każdego! Pozdrawiam.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje