11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Taka sobie mała ściemka.

Obecny burmistrz, Mirosław Graf, pochwalił się na Facebook’u uhonorowaniem Szklarskiej Poręby tytułem Gminy Przyjaznej Rowerzystom. Odezwało się na FB kilka gratulacji i dwa komentarze zwracające uwagę, że wypadałoby wspomnieć słowem o genezie tego sukcesu. Burmistrz nie przyłożył do niego ręki, tylko odebrał dyplom, a podsumował: ” Co za sukces:) “. Tymczasem szlaki rowerowe wokół miasta powstały w poprzednich kadencjach samorządowych, za sprawą stowarzyszenia “Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach”, którego pierwszym prezesem był obecny konkurent M. Grafa w wyborach – Grzegorz Sokoliński. Rzecz normalna, że jeden burmistrz coś zaczyna, a drugi coś kończy, a czasem tylko zbiera pochwały. W kontekście kampanii wyborczej sprawa nabiera, jednak dwuznacznego zabarwienia.

Zareagował sztab wyborczy Grzegorza Sokolińskiego umieszczając stosowną informację na swojej stronie FB.

Brak słowa wspomnienia o twórcach tego sukcesu był tym bardziej przykry, że do stowarzyszenia należało trzech, już nieżyjących mieszkańców miasta. Szklarska Poręba jest bardzo małym miastem. Większość mieszkańców zna się osobiście, lub rozpoznaje jako ktoś z sąsiedztwa. Co innego zabiegać o względy “kochanych” mieszkańców, a co innego oddać honor autorom nie swojej inicjatywy i pamiętać o nieżyjących. Taka to logika i emocja wyborcza, oraz takie, oto obyczaje – Mirosław Graf po kilkunastu godzinach usunął z Facebook’a wpisy nie wyrażające zachwytu. Jednego autora skreślił z listy znajomych na FB, a drugiego potraktował w tonie agresywnym. Po jego proteście, z powodu usunięcia wpisów, wyraził wątpliwość, w prywatnej wiadomości, czy rozmówca nie oszalał oraz ostrzegł, że, wara mu od tego, co on robi na swojej stronie FB.

Nerwy puszczają. W trakcie tej kampanii na parę pytań Burmistrz będzie musiał jeszcze odpowiedzieć. Przypomnieć sobie należy, że półprawdy, ćwierćprawdy, przemilczenia i inne takie zagrywki, to robienie wody z mózgu wyborcom.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Zrozumiałem, że odebrał nagrodę w imieniu Szklarskiej Poręby a nie swoim dalej piszesz,że wszyscy się znamy to o co Ci chodzi . Napisz materiał o stowarzyszeniu kolarskim i będzie cacy !!!!!!!!!!!!

  2. Jest okres wyborczy, więc każdy krok Burmistrza jest odbierany dwuznacznie. Ładnie by się zachował, gdyby bez ponaglania wyraził uznanie prawdziwym autorom sukcesu rowerowego. On odebrał dyplom w imieniu miasta.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje