0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Świąteczna pomoc

Może to za późna informacja, ale za to coś pozytywnego na początek roku! W grudniu organizacje senioralne nie zapomniały o swoim środowisku.

I tak, 14 grudnia Koło nr 5 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów rozdało 40 paczek wspomagających. Dla większości beneficjentów paczki były dostarczone do domów.

22 grudnia Polski Komitet Pomocy Społecznej wspomagany przez Miasto Szklarska Poręba przygotował i rozdał 40 paczek seniorom 80+.

23 grudnia Stowarzyszenie “Senior 60+” spakowało i rozdało 35 paczek, często z dostawą do domu.

Przeprowadziliśmy także akcję zastępczą „Szlachetnej Paczki”. Miejska Rada Seniorów poinformowała Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 o chęci przeprowadzenia zbiórki artykułów na paczki. Odzew Pani Dyrektor Justyny Kozik był natychmiastowy, która ogłosiła akcję zbiórki. Akcja dzięki dzieciom i namówionym rodzicom przeszła najśmielsze oczekiwania. Zebrało się 8 dużych kartonów, z których przygotowano 35 wcale nie biednych paczek. Chwała dzieciom!!!! Chwała rodzicom!!!! Chwała ludziom którzy nie tylko myślą o sobie!!!

Na pewno koniecznie trzeba wymienić osoby, którym szczególnie należy się wyróżnienie:

  • Wiesław Kondraciuk i Cały Zarząd PZERiI,
  • Janina Gierczak mocno wspomagana przez Ireną Kuberę i cały Zarząd,
  • Wojciecha Gintera i Zarząd Stowarzyszenia Senior 60+.

Cieszmy się, że w mieście nie zaginął duch pomocy, szczególnie pomocy ludziom starszym i potrzebującym. Kontynuacja jest potrzebna, ponieważ niestety wszyscy będziecie SENIORAMI!!

W imieniu Miejskiej Rady Seniorów Wielkie Dzięki!!!

 

Andrzej Ślazyk – informujący i biorący udział w akcji Przewodniczący MRS

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje