14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Świat się śmieje, szambo się leje

Na początku kwietna wysłałem do Biura Rady Miejskiej informację otrzymaną od mieszkańca miasta – szambo się leje, co roku sytuacja się powtarza, miasto nie reaguje.

W dniu 5. kwietnia otrzymałem informację o przelewającym się szambie na ul. Batalionów Chłopskich, niedaleko posesji nr 3. Następnego dnia pojechałem na wskazane miejsce. Potwierdzam – z przepełnionej studzienki wydobywa się woda (roztopowa?) i spływa do drogi gruntowej. Ślady na nasiąkniętej ściółce wskazują na obecność ścieków. Nie przelewa się jeszcze przez drogę, ale, wg. słów mieszkańca, zdarzało się to w przeszłości, bowiem sytuacja ciągnie się od kilku lat. Któregoś roku ścieki zatruły świeżo zarybiony staw. Zgłoszenia w urzędzie nie przynosiły skutku.

Pismo było kierowane do Radnego z rejonu ul. Batalionów Chłopskich – Pawła Popłońskiego. Biuro Rady przekazało sprawę Radnemu.

 

 

Kilka dni temu Radny przesłał odpowiedź z urzędu. Zobowiązał się dopilnować KSWiK w kwestii udzielenia urzędowi oficjalnej odpowiedzi. >>> link

Dwa tygodnie minęły a KSWiK nie jest w stanie ustalić właściciela. Zabawne, ponieważ już w czasie mojej pierwszej wizyty nad cieknącym szambem okoliczni mieszkańcy mówili do kogo należy szambo. Wystarczy sprawdzić.

Pojechałem ponownie na miejsce – przestało się lać, nie śmierdzi – jest lepiej. Czekamy na ciąg dalszy.

Juliusz Olszewski

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje