14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Sukces GŁOSU!

Drgnęło w systemie informacji miejskiej. Biuletyn POD SZRENICĄ będzie pokazywał się w formie strony internetowej. Jest na razie wersja w budowie, ale już można wejść i czytać.

https://podszrenica.info/

Potrzeba interaktywnej platformy istniała od dawna, ale wcześniej Burmistrzowi się nie chciało. Bez fałszywej skromności – TO JEST SUKCES GŁOSU SZKLARSKIEJ PORĘBY. W kampanii wyborczej GŁOS odezwał się GŁOSami mieszkańców, bez ordynarnego hejtu i bez podlizywania. Biuletyn w nowej odsłonie posiada zakładkę Forum. Od Redaktora (Redaktorów ?) zależy jak to forum będzie działało. Jeżeli powtórzy cenzorskie zagrywki z kampanii wyborczej, to cała zabawa nie ma sensu, bo powstanie kolejna wersja pałacowego pisemka przesiąkniętego wazeliną. Szkoda pieniędzy. Biuletyn był i musi być, ale inny. Prowadzenie forum, jakby nie było w organie prasowym gminy, wymaga wiele wysiłku. Za każde słowo odpowiada Burmistrz.

Sugestia – Burmistrz powinien przeprowadzić uczciwy konkurs na stanowisko redaktora naczelnego biuletynu. Burmistrz mógłby mieć nowego człowieka od roboty Ale fucha – pełne wsparcie od załogi urzędu, bezpośredni dostęp do informacji, brak konieczności zarobienia na siebie – płacimy my, mieszkańcy rękami Burmistrza. Żyć, nie umierać! Niech będzie forum biuletynowe i komentarze w GŁOSIE Szklarskiej Poręby. To wyjdzie tylko na zdrowie dialogowi mieszkańców.

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Gazetka inormacyjna przenosi się też do internetu. Trochę bez sensu ponieważ miasto ma swoją stronę internetową szklarskaporeba.pl gdzie jest zakładka “dla mieszkańców”. Jest to moim zdaniem dublowanie. Chciałbym doczekać takich czasów kiedy Biuletyn Informacji Publicznej będzie wydawany w formie papierowej. W końcu nie każdy posiada internet, lub nie koniecznie musi potrafić go obsługiwać (ludzie starsi). Nie mają oni wtedy dostępu do BIPu. BIP w formie papierowej byłby dobrym rozwiązaniem. Może Rada Miasta pochyli się nad tym zagadnieniem.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje