22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Spotkanie piąte

Piąte spotkanie w Chacie Prezesa. Mieszkańcy przyszli licznie. Dobre wystąpienie Grażyny Słocińskiej i Grzegorza Cirko. Temat najważniejszy – powstające apartamentowce i właściwa reakcja służb badająca ich zgodność z MPZP. I ten klimat przysłupowej Chaty u Prezesa, a zachód słońca…kto nie był niech żałuje

 

 

Z notatnika Redaktora, na szybko:

Frekwencja ok. 25 osób. Pomieszczenie knajpy bardzo przytulne, nie za duże, automatycznie organizatorzy mają pełną salę. Dobra kawa i ciasta w bufecie.

Grażyna Słocińska – brak chodników w okręgu, brak oświetlenia na ul. Brzozowej i ul. Matejki. Na ul. Hofmana też słabo, teren trochę rozjaśnia oczyszczalnia, ale za to śmierdzi. Trzeba jakoś przykryć zbiorniki. Jest problem bezdomnych zwierząt. Koty potrzebne do złapania myszy, ale nie mogą żyć na półdziko bez żadnej opieki. Na ul. Matejki jest teren żwirowni – pasuje pod skwerek.

Grzegorz Cirko – pochodzi z Wrocławia, mieszka w Szklarskiej Porębie od 5 lat, zachowuje jeszcze świeże spojrzenie. Mówił z tremą, większą niż na maturze, ale nie było tak źle. Wzbudził wyraźną sympatię.  Obiecuje kontynuację spotkań z mieszkańcami po wyborach. Chciałby doprowadzić do remontu ul. Dolnej. Ważne sprawy to organizacja komunikacji miejskiej,, szczególnie dla ludzi starszych. Mieszka w SP Średniej, jak nie miał auta, to posmakował pieszych wędrówek do centrum. Ma jakiś pomysł na komunikację miejską, będzie rozmawiał z MZK w Jeleniej Górze. SP Średnia jest zapomniana przez władzę. Słabo z odśnieżaniem. Kandydat jest przeciwnikiem budowy wieży widokowej na Zakręcie Śmierci. Za zły uważa tez pomysł olimpiady zimowej w Karkonoszach. Dla przypomnienia – orędownikiem olimpiady jest burmistrz Mirosław Graf.

Ryszard Rzepczyński mówił, w kontekście apartamentowców, że w nadchodzącej kadencji radni będą mieli większe uprawnienia, niż dotąd, w zakresie kontroli planów zabudowy. Będzie konieczne, przy tym, wsparcie radnych z powiatu, ponieważ pozwolenia na budowę wydaje starostwo. Kandydat kolejny raz zachwalał stworzenie i realizację budżetów obywatelskich. Jest to, jego zdaniem, doskonała okazja do integracji mieszkańców skupiających się przy realizacji wspólnego pomysłu. Zapowiada stałe konsultacje społeczne.

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje